Seřízení sbíhavosti DOMA

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

Vecernicek píše:jak z tohodle vypočítám mm ?

sinus protilehlá ku přeponě
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od shazzer »

Vecernicek píše:jak z tohodle vypočítám mm ?
Co takle pouzit znalosti ze zakladni skoly? Jeste napovim: funkce tangens je ta prava!

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

shazzer píše:
Vecernicek píše:jak z tohodle vypočítám mm ?
Co takle pouzit znalosti ze zakladni skoly? Jeste napovim: funkce tangens je ta prava!
nebo, prepona a odvesna jsou cca stejny
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Shear_5 »

Zajímala by mě přesnost toho nastavení - dle geo jsou rozhodující už minuty, které pomocí posuvky (s chybama měření) stejně nenastavíte, dál co odklony? Neřešíte?

GEO u skorotchána stojí 600 peněz, je to měřené poměrně novým laserem. Pomocí posuvky to nikdy přesné nebude, úhly tam můžete počítat jaké chcete... Nicméně někdy bych rád viděl takto seštelované na nějaké rozumné geo - dle mého je to ztráta času a výsledek bude stát za prd.

Nechcete snad vyvažovat kola doma na trubce? Nebo třeba pomocí posuvky a manželčiny váhy na pečení...? Snahu ušetřit chápu, ale co je moc, to je moc...

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

Shear_5 píše:Zajímala by mě přesnost toho nastavení - dle geo jsou rozhodující už minuty, které pomocí posuvky (s chybama měření) stejně nenastavíte, dál co odklony? Neřešíte?

GEO u skorotchána stojí 600 peněz, je to měřené poměrně novým laserem. Pomocí posuvky to nikdy přesné nebude, úhly tam můžete počítat jaké chcete... Nicméně někdy bych rád viděl takto seštelované na nějaké rozumné geo - dle mého je to ztráta času a výsledek bude stát za prd.

Nechcete snad vyvažovat kola doma na trubce? Nebo třeba pomocí posuvky a manželčiny váhy na pečení...? Snahu ušetřit chápu, ale co je moc, to je moc...
10 minut je odchylka povolena a to delá asi 1,2 mm. pro mě je to drahy a stejne za poslení 4 roky co mam auto jsem nikdy nesteloval geo a v pohode(jen ted naposled sjem si to kontroloval a odchylka byla jen 1,42 mm). A to sjem za poslední 4 roky měnil ložiska tlumiče silentbloky atd :-D
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Shear_5 »

DurexElite píše:...
A odklon měříš podle čeho? Se mě zdá, že povolená odchylka u G4 je +- 6 minut... ale nevím, než abych se s tím babral, tak to raděj nechám laseru, který to změří jak je třeba, navíc lozit kdes pod autem, které stojí na kolách... Nevím no, asi nic moc práce..

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

Shear_5 píše:
DurexElite píše:...
A odklon měříš podle čeho? Se mě zdá, že povolená odchylka u G4 je +- 6 minut... ale nevím, než abych se s tím babral, tak to raděj nechám laseru, který to změří jak je třeba, navíc lozit kdes pod autem, které stojí na kolách... Nevím no, asi nic moc práce..

v jak na to je 10. Ale to je fuk.. Odklon se u G4 steluje kde?
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Lucas »

Vzhledm k tomu ze jsi v sekci GII tak nevim co resis ;) jinak u GIV se odkoln nesteluje ;)

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od jirkaTDI »

Shear_5: já jsem například minulou sezónu měl vyndané přední tlumiče asi 5x, a ujel jsem asi 1500km, takže, kdybych jel pokaždý na geo, tak tam vyhodím zbytečně spoustu peněz... vžydcky jsem to seřídil nějak od oka, protože jsem neznal tyhle vychytávky :-D ale příští sezónu plánuju najet více km, tak na jaře nahodím finální podvozek a pojedu na laser-geo
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Vecernicek »

Aha takže jsme tam kde jsme byli... nulová vypovídající hodnota domácí geometrie. Nezbývá než nahodit pořádný pružiny a jet na geošku.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“