syncro oddělení kardanky od visco

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od vocas »

Zdravím neporadil by mi někdo jak oddělím kardanku od visco spojky povolil sem ty 3 šrouby ale stále to tam drží když sem zapáčil tak se hejbal jen ten kovovej "prsten" kterej drží na gumě kolem visko a ani se to nehlo ...
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od shazzer »

Jestli si pacil poradne, tak uz ji ani vyndavat nemusis! Je potreba uvolnit obe loziska (jejich domecky) z kastle a celou hridel axialne mirne posunout vpred (jsou tam axialni vule v kloubech), pripadne mirne vyosit stredni dil. Oznac si vzajemnou polohu dilu - kvuli vyvazeni!

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od vocas »

ono to už právě na autě není je to celý sundaný a mám už jen zadní dif s visko a tou kardankou ale za boha to nemužu sundat (nepáčil sem nějak moc jen šroubovákem sem to odehnul ale ani tak to nepovolilo) jiank je nějaká možnost jak vyskoušet jestli je visco v pořádku když už není na autě ?
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od shazzer »

tak potom jsou "zarezly" ty ocelovy futra z hardy-spojky do hlinikoveho telesa visco. Nejspis znicis tu hardy, ale zkratka to bude chtit nasili (mohlo by pomoct ty stycny mista prostrikat treba WD40 a nechat par dni pusobit). Visco mimo auto lze doma vyzkouset jen velmi tezko, de facto vubec.

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od vocas »

ok moc díky tak já to promažu a snad to pude , jo a nevíš jak to bylo s rozvodovkama já to sincro mám z passatu b3 2.0 2e ale rostrhala se tam z nějakýho důvodu přední rozvodovka a mám možnost koupit rozvodovku z G II ale jediný co vím tak že ten golf je novější (nová el) a má tam 1.8 55kw ... někde sem četl že se lišili rozvodovky podle velikosti toho prstýnku kterej je pohání , a nafty měli jinej poměr tak nevím no , pak skusím porovnat podle kodu až uvidím
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od shazzer »

A kterou rozvodovku myslis? Predni nebo zadni? Prevody se opravdu lisily, musis si z ni precist to vyrazene oznaceni, pak lze porovnavat.

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro oddělení kardanky od visco

Příspěvek od vocas »

přední rozvodovku to se roztrhala
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“