Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od shazzer »

Dela si ten clovek (L.R.) srandu nebo je uplne ...ej???

Uživatelský avatar
zevlak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 315
Registrován: 30.01.2010 00:04
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od zevlak »

Člověk L.R. si asi srandu nedělá. Neznamená, že když je tu nový tak nenavštěvuje jiná diskuzní fóra. Bohužel je někdo nadaný přes PC, někdo přes vaření a někdo přes auta. Určitě si nezaslouží, aby mu někdo říkal že je blbej apod. Myslím, že je určitě zručnější a šikovnější než mnoho lidí např. zde na fóru. Tím nechci někoho urážet. Mimochodem já jsem také levý a neschopný.. Doufám, že to vyřešíte v klidu a vše se povede ;)
Bývávalo: VW Golf mk1 1.6 TD, VW Vento 1.9 TDI GT, VW Golf mk4 1.9 TDI ARL
Nyní: VW Transporter Caravelle 2.5 TDI, VW Caddy II 1.9 SDI
Prodej náhradních dílů!

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Gerox »

zevlak píše:Mimochodem já jsem také levý a neschopný..
Tohle nepiš, Shazzer se takovejch věcí rád chytá a vyžívá se v nich, ale nedělej si z toho nic, je to o zvyku :D, ale poradit umí, takže neboj vše to dobře a v klidu dopadne ;)
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od shazzer »

zevlak: precti si jeho prispevky a jejich vazbu na prispevky ostatnich, nebyt nadany na neco je vec jedna, neumet napsat jedinou vetu srozumitelne se jeste da skousnout, ale nerozumet psanemu textu a pak psat blaboly o kratkych a dlouhych prevodovkach a plest si 4T s T4, to uz svedci o jinem problemu. Neni problem v tom, ze je novy, ale v tom co pise - novi tu byli kdysi vsichni, ale ti rozumejsi si nejdrive procitaji starsi diskuse, seznamuji se s danou problematikou, pouzivaji funkci hledat, kdyz necemu nerozumi, napisou dotaz a teprve pak se projevuji se svymi "znalostmi". A pokud si potrebujou jen tak zaplkat, tak nepisou do oborovych temat, ale vyhledaji si sekci Pokec&Zabava a muzou tam prispivat dokud je moder nezrusi. V opacnem pripade si sotva zaslouzi jine oznaceni, nez ktere jsem pouzil vyse.

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od mike057 »

Dobre ja to shrnu.... jak s elektrikou k zadni rozvodce (volnobezce) tak to dobre napsal shazzer... bejt tebou neakej spinac tam neresim :) to jen ze ja se koukal do schemat a nemel sem co delat tak sem si vytvoril kontrolku...

no a s tou prevodovkou... uplne spatne si to pochopil... s uhlovym prevodem to nema nic spolecneho....

4Z- je prevodovka z golf mk2 syncro... je temer totozna s prevodovkami 4T a 4S. jedine v cem je jina je to ze ma prave ten uhlovy prevod a jiny diferencial. doporucuju kouknout do starsich temat jak funguje syncro... je tam popsane jak funguje prenos sily na zadni kola. a ten podstatny rozdil co nam vadi kdyz ji skombinujem s diselem je ten ze ma jiny STALY prevod... jsou to 2 ozubena kola. jedno je na vystupu primo z prevodovky (tim myslim ty ozubena kolecka vevnitr kterejma prerazujes) a to druhe je "kolem" diferaku. stalym prevodem se urcuje jestli je prevodovka "kratka" ci "dlouha". pro disel je idealni co nejdelsi coz zrovna 4Z neni....

4T- je nejdelsi prevodovka co se snad do golfa mk2 davala. to je presne ta prevodovka kterou ty potrebujes protoze jak sem jiz psal je dlouha. problem je ze nema uhlovy prevod tudiz nema co hnat zadni kola....

reseni je proste.... vemes 4T prevodovku a vykuchas z ni preve ten stalej prevod... ten vemes a vymenis ho za staly prevod v prevodovce 4Z.

presne takhle to mam udelany ja :) a jezdi to perfektne :)

4S je to vlastne kratsi 4T takze nas nezajma :)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od shazzer »

Amen, skoro neni co dodat, snad jen, ze 4Z nebyla jedina prevodovka pro syncro, byla to ta nejstarsi (vice bylo popsano na toto tema uz davho zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=118&t=90877" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten staly prevod v ni je 4.467 (67:15), zatimco ta 4T ma staly prevod 3.667 (66:18). Pro debily upozornuju radeji dopredu, ze vymenovat se musi vzdy kompletni soukoli (tzn. spoluzabiraici par kol) a navic ta kola ve spoluzabirajicim paru neradno vymenovat, zejmena pokud jde o uz pouzite dily - kola jsou vzajemne sparovana a zabehana, v opacnem pripade hrozi zejmena vyssi hlucnost.

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Majsha »

shazzer píše:Amen, skoro neni co dodat, snad jen, ze 4Z nebyla jedina prevodovka pro syncro, byla to ta nejstarsi (vice bylo popsano na toto tema uz davho zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=118&t=90877" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten staly prevod v ni je 4.467 (67:15), zatimco ta 4T ma staly prevod 3.667 (66:18). Pro debily upozornuju radeji dopredu, ze vymenovat se musi vzdy kompletni soukoli (tzn. spoluzabiraici par kol) a navic ta kola ve spoluzabirajicim paru neradno vymenovat, zejmena pokud jde o uz pouzite dily - kola jsou vzajemne sparovana a zabehana, v opacnem pripade hrozi zejmena vyssi hlucnost.
Ale to je moc skaredy to tem debilum takhle napsat... jsi zly zly a zly...

Lukas Roubal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 16.05.2012 23:05

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Lukas Roubal »

shazzer: Jen jsem se chtěl na něco zeptat a tim to děkuji klukům co mi to podrobně vysvětlili. :D
Od tebe jsem jenom dostal dobrou kritiku :baseball: :mrgreen: Ja nesedim u počítače celej den jako ty! Od rána do večera makám na dílně tak fakt nemám čas si nejdřív pročítat POKEC/ZÁBAVA a pak se na něco ptát aby jsi se do mě náhodou nenasral na to ti seru! :mrgreen: :mrgreen: Ja potřebuju věci řešit a ne se na to připravovat jak na maturitu vole!!! :tongue:
Doufám že to bylo srozumitelný pro někoho a většina ví asi pro koho.
A dík moc ZEVLAKU že jsi se za mě postavil jsi fakt kámoš

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od shazzer »

Lukas Roubal píše:Od tebe jsem jenom dostal dobrou kritiku ... Od rána do večera makám na dílně tak fakt nemám čas si nejdřív pročítat POKEC/ZÁBAVA a pak se na něco ptát aby jsi se do mě náhodou nenasral na to ti seru! :mrgreen: :mrgreen: Ja potřebuju věci řešit a ne se na to připravovat jak na maturitu vole!!!
Tesi me, ze me prispevky chapes jako dobrou kritiku. S tim tematem Pokec&Zabava jsi to ale nepochopil spravne, tam jsem te odkazoval s plkanim. Kdybysis vsak procetl starsi temata v teto sekci, jak jsem ti psal, tak vse za co dekujes ostatnim, by ses v nich docetl, protoze je to tu uz vicekrat resene.

Ovsem nejzajimavejsi je tvuj pristup "Od rána do večera makám na dílně tak fakt nemám čas si nejdřív pročítat.." potvrzuje moji puvodni myslenku, ze jsi ... Totiz jedine primitiv se pusti do prace, aniz by vedel, co dela a co ho muze prekvapit. Pak samozrejme muze pracovat od rana do vecera, ale s efektivitou limitne blizici se nule!

Lukas Roubal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 16.05.2012 23:05

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Lukas Roubal »

Ja jsem se chtěl jen zeptat přes Zevláka na ty dráty do volnoběžky... A odpovědi se mi dostalo.
Právě že jsem rozdělal golfa a zjistil že tam jdou dva dráty s podtlakovou hadičkou tak jsem se na to chtěl zeptat, myslíš že patřím mezi ty primitivy kteří než něco začnou dělat tak nejdřív se poptávají coby kdyby ???
Jo a to s těma převodovejma poměrama vyčet kde? Nikdo tomu snad nemůže věřit že to máš v hlavě :mrgreen: :mrgreen: Ono dělat chytrého když jsi na otázku vyčteš odpoveď není umění!!! :lol:

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od shazzer »

Vis, uz na zakladni skole nam rikali, ze neni dulezity vsechno vedet, ale je dulezity vedet, kde se to najde. Samozrejme, ze si nepamatuju ta konkretni cisla, ale vim kde je se zarukou najdu. Nikde a nikdy jsem nepsal, ze si to pamatuju. Jenze to bys musel cist, to co jsem psal a ne jen blbe plkat a urazet!

Lukas Roubal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 16.05.2012 23:05

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Lukas Roubal »

Hele ja nebyl ten co začal cintat! Ty jsi se do nás začal tady navážet urážet a chytračit!!! Nepochopil jsem a nezažil to že se člověk na něco na fóru zeptá a za pár odpovědí se dočká urážek a keců... :roll: Je to hodně ubohý a smutný někdo by s tim měl něco dělat! Lidi se maj na fórech bavit a vyzvídat a ne hádat.!

Uživatelský avatar
andydas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KačeroVW u Kladna

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od andydas »

když už se to tu probírá................. je vzadu nějakej odpojovač přenosu otáček?
všimnul jsem si, že když se mi nerozsvítěj při zařazení zpátečky couvací světla tak zadky nezaberou -
(teda resp. nejdřív zaberou, ale protočí se - jakoby přez zuby)
volnoběžka by snad tohle dělat neměla??

nemáte to někdo doma rozebraný?? že bych to okouk - páč mě to zajímá a nechci to bezdůvodně rozebírat.
jde samozřejmě o G II syncro. :wink:
" andy "
no road ?? no problem !!
.... syncro ....

* G II Country
* T3 syncro multivan
....břichoplaz....
* POLO 86C coupé
* POLO 6n1

Lukas Roubal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 16.05.2012 23:05

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od Lukas Roubal »

Dávej bacha aby se tu do tebe taky nepustil Shazzer :D

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: Syncro - čidlo v zadním diferenciálu?

Příspěvek od mike057 »

tohle prave dela ta volnobezka... Asi mas spatnej ten spinac na prevodovce. Kdyz zaradis zpatecku tak se ma ta volnobezka zablokovat. Ale to uz jsem tu jednou psal

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“