podvozek JOM a dorazy

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Damado
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.02.2012 19:18
Bydliště: Žerotice/Ostrava

podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od Damado »

Zdravím chci si snížit vseho Golfiho podvozkem JOM, a nez se do toho pustim tak chci mit vse po ruce, takze se chci zeptat jake bych mel koupit dorazy? nemam stim zadny skusenosti tak se radsi ptam :)
predem dík Dan

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od deywis »

já třeba nemám žádný, ale vím že pár kluků si koupilo dorazy z felicie, který si zkrátili podle potřeby. asi taky záleží o kolik to chceš položit :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Damado
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.02.2012 19:18
Bydliště: Žerotice/Ostrava

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od Damado »

Aha Aha, Díky :)
no ja si jeste 100% nejsem jistej o kolik to chci polozit, nejspise to budu zkouset dokud nedojdu na tu miru ktera se mi bude libit... :) budu to delat poprve takze vazne netusim

Uživatelský avatar
grepicek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1492
Registrován: 16.12.2009 09:31
Bydliště: Říčansko....

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od grepicek »

Ahoj dorazy potrebujes podle toho o kolik bys to chtel slozit a zalezi to na kolech ... dorazy se davaj kuli tomu ze pokud mas velky kola ktery trema cumej a mas to hodne slozeny tak aby kdyz to propruzi nesel lem blatniku do kola nebo do gumy.... c mas za kola jaky gumy na tom a o kolik tadove by si to chtel snizit ...?
Obrázek
ExMk3 Wine & Cream
ExYellow Bitch
NoW Bora

Damado
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.02.2012 19:18
Bydliště: Žerotice/Ostrava

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od Damado »

Kola mam 7''x 15'' a gumy 175/50 a o kolik bych chtel snizit to vazne netusim jeste ani sam... urcite bych to chtel dat niz... ale o kolik to je otazkou pac jsem to jeste nedelal a nwm co je tak nejlepsi nebo co se mi bude presne libit :)

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od deywis »

no jestli mám mluvit z vlastní zkušenosti, když jsme dali štelovák na moje auto, sešrouboval jsem to takovým stylem, že mi gumy v každé zatáčce škrtaly o lemy.. :lol: to byly 7x15", gumy 195/50 (takže celkem balon) takže to muselo jít o centimetr nahoru. což mě samozřejmě štvalo, bo sem chtěl pořád níž a níž...

teď jsem dal 6x13" , 165/55 a ještě to sešrouboval a mám rameno necelý 4cm od země...

takže je to vážně o vkusu každého soudruha. laboruj, zkoušej a časem na tu správnou "nížku" příjdeš sám :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Damado
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.02.2012 19:18
Bydliště: Žerotice/Ostrava

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od Damado »

Fíha :o už to vidím :D Díky díky za radu :)))
jen porad nwm jak stemy dorazy, neměl bych třeba pořídit takove ty nacvakovaci a pak je tam postupne strkat? vazne nwm... :(

rajmoond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.05.2011 12:49

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od rajmoond »

Ahoj mam podvozek od JOMu stelovak a po mensim snizeni mi v nem zaclo neco tukat horni ulozeni a cepy mam nove a kdyz jakoby sahnu na pruzinu tak to vychazi z nii zkousel jsem ji ruzne pootacet zkusil jsem to i trosku zvednout chvili byl klid a potom zase.. newite cim by to mohlo byt diky za rady...

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od VW tomasz »

Delalo mi to na G4 a tlumic vhaji,poznal jsem to hlavne na drobnych nerovnostech,skoro rovne ceste
(s)low and original

rajmoond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.05.2011 12:49

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od rajmoond »

jj presne tak kdyz jedu po rovne ceste tak to klepe a kdyz jsou vetsi nerovnosti tak to nedela..dikyy..za radu..

martyxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 01.08.2009 14:35
Bydliště: Mohelnice

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od martyxx »

no mě se povolila pružina na GII v horním uložení, je to ta divná matička na tlumiči na vrchu, jinak co se týče snížení jde všechno, já tam mám snížení cca 60/40 a kola 7,5"*16 a gumy 195/45/16 a neškrtám a ještě půjde trochu níž, kamarád má vento a tam má nápravnici 2 cm od země, ale musel jsem mu už upravovat nosníky a kola tam jsou 9"*16 a gumy 195/40R16, takže ono jde opravdu vše ;-)

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od VW tomasz »

Jinak k puvodni otazce,kdyz kupis novy jom stelovak mas dorazy v baleni
(s)low and original

davidkoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.06.2013 11:16
Bydliště: Boskovice

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od davidkoh »

Zdravím,
s tuningem začínám a chtěl jsem se zeptat, mám stavitelný podvozek, kola ats cup 165/50/r15. Do kol sem dal podložky ve předu na každé kolo 2 cm a v zadu 4. Snížil jsem to tak že mezi kolem a lemem je mezera sotva na prst a do tlumičů jsem dal dorazy aby to nemohlo drhnout. Můj problém je, že auto se mi zdá fakt extrémně tvrdé a bojím se celkově o celou kastlu nebo aby mi nepopraskaly okna. Přece jenom je to rok výroby 88 a už to má něco za sebou, takže mám strach aby se to prostě někde nezlomilo.

Víte o nějakém jiném řešení alespoň s podobným výsledkem?

Protože na našich silnicích jezdit s takovým tlumením je docela vražda, když vám tlumiče téměř netlumí.

Díky za radu :)
VW Golf mk2 1.6 GTD

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od VW tomasz »

si asi delas srandu ze?urcite ti okna nepopraskaji,dej nejakou fotku pro predstavu ale 4cm podlozky je trosku moc ne?vsichni jezdime na snizenem stavitku a zijem i na nasich supr cestach
(s)low and original

davidkoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.06.2013 11:16
Bydliště: Boskovice

Re: podvozek JOM a dorazy

Příspěvek od davidkoh »

Omlouvám se za překlep, trošku jsem to přehnal :D
přední mají asi 2 cm a zadek 3, ale nemám zamačkaný lemy, poradíte jak na to?
Přílohy
20130701_120115.jpg
VW Golf mk2 1.6 GTD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“