Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uložení předních tlumičů
PříspěvekNapsal: 15.07.2012 22:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.03.2011

72

Ahoj..chci se jenom zeptat jak poznám, že je v háji horní uložení předních tlumičů? Asi před rokem jsem nechával dělat přední tlumiče a nevím jestli měnili i uložení a když přejedu přes díru, tak se v tom zdá takovej zvláštní zvuk. Díky moc

Předmět příspěvku: Re: Uložení předních tlumičů
PříspěvekNapsal: 15.07.2012 23:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1018

Košice

niekedy staci pozriet na neho zhora a je ta guma odtrhnuta od kovoveho.

PříspěvekNapsal: 16.07.2012 08:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4282

zvedeneš auto na heveru... chytneš kolo, a zvedneš ho nahoru a dolu a pak ještě zkus zatlačit to kolo jakoby dopředu a dozadu po směru jízdy. Pokud to kolo nejde zvednout a drží tak je vše vpořádku, pokud ale bude skákat, bude tam vůle typu: lup/lup tak s tím něco je. Jinak na českých silnicích je životnost horního uložení 3000km.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 17.07.2012 00:12 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

7785

OSTRAVA!!!

Vecernicek píše:
zvedeneš auto na heveru... chytneš kolo, a zvedneš ho nahoru a dolu a pak ještě zkus zatlačit to kolo jakoby dopředu a dozadu po směru jízdy. Pokud to kolo nejde zvednout a drží tak je vše vpořádku, pokud ale bude skákat, bude tam vůle typu: lup/lup tak s tím něco je. Jinak na českých silnicích je životnost horního uložení 3000km.
blbost...
to je přesně to,kvůli čeho plaší spousta majitelů a uložení mění zbytečně.

uložení není přišroubované pevně ke káře,je tam jen z vrchu miska,aby nevypadl tlumič,když se zvedne auto.
Ano,když se dá nové uložení,které není unavené,tak tam je menší vůle než když si to časem sedne a trochu se protlačí.
Špatné uložení se pozná tak,že se začne trhat a jde to vidět od pohledu,jak psal stevocz nebo v něm odejde ložisko a začne při točením volantem lupat. To je vše.
Já mám uložení na autě asi s 80000km a sportovním podvozkem a je stále ok.
A ještě jsem se párkrát setkával u golfů,které ho měly původní a bylo tam kolem 200tis.km
Samozřejmě nevydrží tolik,když tam dá někdo nějaký šit nebo když špatně složí tlumič,jakože se běžně stává.

PříspěvekNapsal: 18.07.2012 08:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1960

Vrchlabí - Jilemnice

Taky by měly být z vrchu na tlumičích ty plastový deklíky, protože louží zárověň jako krytka proti prachu a vlhkosti.

PříspěvekNapsal: 19.01.2013 11:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2010

47

Mladá Boleslav

vwCharlie píše:
Vecernicek píše:
blbost...
to je přesně to,kvůli čeho plaší spousta majitelů a uložení mění zbytečně.

uložení není přišroubované pevně ke káře,je tam jen z vrchu miska,aby nevypadl tlumič,když se zvedne auto.
Ano,když se dá nové uložení,které není unavené,tak tam je menší vůle než když si to časem sedne a trochu se protlačí.
Špatné uložení se pozná tak,že se začne trhat a jde to vidět od pohledu,jak psal stevocz nebo v něm odejde ložisko a začne při točením volantem lupat. To je vše.
Já mám uložení na autě asi s 80000km a sportovním podvozkem a je stále ok.
A ještě jsem se párkrát setkával u golfů,které ho měly původní a bylo tam kolem 200tis.km
Samozřejmě nevydrží tolik,když tam dá někdo nějaký šit nebo když špatně složí tlumič,jakože se běžně stává.

A jaký máš konkrétně to uložení ? značka atd, ted to také řeším koupil jsem sportovní podvozek a tak bych rád aby to nějakou dobu vydrželo, díky..

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 12.09.2013 10:17 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

05.04.2012

673

Horní uložení na VW Golf 2 by se mělo měnit s výměnou tlumičů a pružin. Od motoru je vidět stav, když už je letité zpuchřelé, tak by mělo pryč.

Občas se stane, že se do ložiska dostane nějaký bordel nebo rez a prostě se začne kousat. To se pozná přeskakováním pružiny, zvedáním a snižováním auto při točením kol. Když mrkneš na kolo a někdo ti s ním bude točit tak by se s kolem měla otáčet i pružina, když se neotáčí a deformuje se, tak je nahoře zaseklá a to je právě od ložiska horní uložení.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]