Brzdy-nový dotaz-velikost kol-stránka 2

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Brzdy-nový dotaz-velikost kol-stránka 2

Příspěvek od refresh »

Ahoj, budu mít do budoucna více dotazů ohledně brzd protože je v nejblížší době budu muset dát dohromady, tak bych je rád rovnou nahradil za lepší, dával bych všechny dotazy do tohoto tématu.
Jen teď bych se chtěl zeptat na jednu věc-v poslední době když sednu do auta tak mám brzdový pedál než nastartuju úplně tvrdý, mohl by mi někdo poradit jaká by mohla být příčina?
Naposledy upravil(a) refresh dne 24.08.2012 23:32, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od lister »

málo vzduchových bublin v kapalině ??
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od refresh »

lister píše:málo vzduchových bublin v kapalině ??
Asi to chápu dobře jako ironii, jde spíš o to že jsem tohle nikdy nepociťoval, vždy byl pedál klasicky měkký aspoň na to první šlápnutí, a auto tak i brzdilo, teď je pedál tvrdý a dá se říct že bez nastartování téměř nebrzdí (chápu že je to normální, ale ani na to první šlápnutí skoro nebrzdí)

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od lanasxxx »

U meho passatu 3c mam to samy...a taky mam pocit,ze driv to tak nebylo

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od stevocz »

spravne by malo byt az na 2-3 slapnutia tvrdy. prvy by mal byt tak ako ked mas nastartovane. a postupne tvrdne. a po nastartovani ma zmeknut.

z takym som sa este nestretol ale jedine co ma napada su prigrdzavene brzdy ze bez posilnovaca nevies poriadne pretlacit.

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od wenas »

vimen hadici od brzdoveho posilovace do sani a mas klid :wink:

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od wenas »

jo a jeste neco podivej se na ty hadicce by mely byt nikde spipecky tak neotocit!a podivej se na tu puvodni jestli neni nikde trhla spuchrela

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od refresh »

Přesně tak, myslel jsem to co Stevocz, to že pedál na "našlapání" bez nastartování postupně tvrdne vím.
Wenas: Díky taky mě to napaslo, ale hadice se zdála ok, vyměnit jí ale stejně zkusím :wink: ...protože to bude asi jediná možnost počítám, když to dělá tak najednou

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od wenas »

no vis ona nemusi byt nikde praskla ale vevnitr je neco popravde ani nevim co:-)a to muze byt spatne a vetsinou to byva tym,brzd.posilovac vetsinou drzi a brzd.valec by bouchnul takze ta hadice a melo by to byt ok

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od shazzer »

Co to tu blabolite o postupnem tvrdnuti pedalu? Co tu postupne tvrdne je nejspis neci mozek! U spravne fungujicich brzd na G2 se pri vypnutem motoru da seslapnout brzdovy pedal ca. o 10mm a pak uz se jeho draha se vzrustajici silou temer nemeni, samozrejme i v tomto stavu brzdy brzdi! Takto se musi chovat pri prvnim stejne jako desatem seslapnuti. Kdyz se spusti motor a zacne ucinkovat posilovac, tak samozrejme pedal vlivem pridavne sily od membrany poklesne.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Brzdy-tvrdý pedál

Příspěvek od refresh »

shazzer píše:Co to tu blabolite o postupnem tvrdnuti pedalu? Co tu postupne tvrdne je nejspis neci mozek! U spravne fungujicich brzd na G2 se pri vypnutem motoru da seslapnout brzdovy pedal ca. o 10mm a pak uz se jeho draha se vzrustajici silou temer nemeni, samozrejme i v tomto stavu brzdy brzdi! Takto se musi chovat pri prvnim stejne jako desatem seslapnuti. Kdyz se spusti motor a zacne ucinkovat posilovac, tak samozrejme pedal vlivem pridavne sily od membrany poklesne.
Proč hned tak zhurta. Stačilo říct že to není vada, i když mi přišlo že se to předtím nedělo, rád si nechám poradit. Takže díky a momentálně brzdy řeším kompletně, pokud budu potřebovat nějakou radu (s čímž počítám), tak se obrátím zase sem.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Brzdy-nový dotaz-regulátor brzd. síly

Příspěvek od refresh »

Tak jsem s brzdami trochu pokročil, a protože v co nebližží době chystám větší změnu motor. prostoru, tak jsem sehnal dozadu kotouče na místo bubů a dopředu zvětšil z 239 na 280 brzdy aby mě nic nezaskočilo.
Teď ale k tomu hlavnímu-vzadu na nápravě jsem neměl regulátor-nevím důvod (že by kvůlu bubnům?).
Tak se chci zeptat, jestli teda bude třeba...jak to mám vyřešit? Nový určitě kupovat nechci, je možné použít nějakou jednodušší variantu? Napadá mě rozdělovací ventil co se šroubuje přímo do brzd. válce jako je na felicii. Je to řešení?

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Brzdy-nový dotaz-regulátor brzd. síly

Příspěvek od stevocz »

ten regulator ti obmedzuje brzdy podla zatazenia. cim viac nalozeny si tym viac brzdia. da sa to riesit tak jak felicia ze ma nastrubovane valceky s obmedzovacom. len tam obmedzuje stale a nie podla vahy. nieco by tam malo byt, inac by ti mali vzadu kotuce hned brzdit smykom co nie je dobre.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Brzdy-nový dotaz-regulátor brzd. síly

Příspěvek od refresh »

stevocz píše:ten regulator ti obmedzuje brzdy podla zatazenia. cim viac nalozeny si tym viac brzdia. da sa to riesit tak jak felicia ze ma nastrubovane valceky s obmedzovacom. len tam obmedzuje stale a nie podla vahy. nieco by tam malo byt, inac by ti mali vzadu kotuce hned brzdit smykom co nie je dobre.
Jo vím o tom, proto se právě ptám jestli by stačily ty rozdělovací ventily z felicie, nějak se mi nechce do toho regulátoru :roll: ...jde o to že kdyby tam byl tak ho zachovám, ale že tam nebyl vůbec tak nevím jak by to bylo s doděláním.

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-nový dotaz-regulátor brzd. síly

Příspěvek od Tom89 »

Bez toho omezovače to zase tak hrozné není.Mám dávanou kotoučovou nápravu a vzadu vše nové,kotouče i brzdiče z 41 mm pístkama a dá se to jen člověk musí být trochu na pozoru.Neměl jsi náhodu menší posilovač brzd?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“