ťukání

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
zorzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.03.2011 21:07

ťukání

Příspěvek od zorzo »

Ahoj. Ozývá se mi takové ťukání od předních kol. V zimě jsem nechával dělat repasy převodovky, měnil čepy a tlumiče, a dával nové manžety na poloosy spolu s novou vazelíno a kola jsou nově obutá a vyvážená. Mám podezření na to, že je to pravá delší poloosa, ale homokineťáky bych řekl, že jsou v pohodě. Co spíše by mě napadalo, jestli něco nemůže být s tou gumou co je na té poloose, ta by měla mít něco společného s klepáním při jizdě ne? Má někdo nějaký nápad na co bych se měl zaměřit?Třeba i u těch poloos?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ťukání

Příspěvek od vwCharlie »

jo,může to dělat to závaží,odřež to a vyhoď to,je to k ničemu,akorát to dělá bordel,jak se to uvolní

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: ťukání

Příspěvek od mike057 »

jestli myslis to gumovy tak to bych urcite nerezal... pri jizde po meste to moc nepoznas ale pak to budes chtit prohnad po dalnici a bude to rachot... ver mi ;) oni to tam inzenyri z VW z nejakyho duvodu davali ;)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ťukání

Příspěvek od vwCharlie »

co bude rachot?
už jsi někdy jel bez toho závaží?
Většina GII i GIII už ho tam stejně nemá. Já ho tam nemám 10let. Není v tom žádný rozdíl a v tomto inženýři opravdu přestřelili. Né vše je na těchto autech dokonale promyšlené :wink:
Jestli to je ten problém,co popisuje,tak to tam má nechat mlátit dál? má to nějakou funkci když je to urvané nebo když se to v nejbližší době urve?

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: ťukání

Příspěvek od mike057 »

tak jako jasny ze pokud mu to mlati tak idealne vymenit... ale me se to tenkrat urvalo tak sem to sundal a neresil a pak sem jednou spechal do prace po dalnici a zacalo mi to vybrovat jak svi*a tak sem tam nahodil jiny a od ty doby zase klid. nevim treba mam blbe vyvazenou poloosu nebo neco takovyho a tohle to jen vyrovnava...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ťukání

Příspěvek od vwCharlie »

jsi mohl mít špatný vnitřní kloub na té poloose

Uživatelský avatar
Akydam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 31.01.2012 22:37

Re: ťukání

Příspěvek od Akydam »

Tak tohle jsem přesně teď řešil taky, ono to tam tak uplně k ničemu sice není ale jakmile ti to upadne, už to tam nikdy nebude držet pořádně. snažil jsem se to přilepit, chvíli to drželo ale chytil jsem díru a už to bylo zase dole a lítalo to po poloose. Takže jsme vzal flexu a hodil jsem to pryč.

Já teď řešim jinej problém, a to že mi občas když do zatáčky přidám plyn tak mi tam nekdeu tlumiče vždycky loupne. Jsou dost vyhoupaný, možná přeskakuje pružina nebe jestli je uložení v háji to nevim :/ Každopádně homokyneťáky to nejdou, čepy jsou taky v cajku. Nemáte s tim někdo zkušenosti? Díky
Akt. Caddy maxi life 1.9TDI 77kw

EX. Caddy mk3 1.9 TDI
EX. Golf mk2 GTD 1.6 TD
EX. Golf mk3 GTI TDI 20 jahre edition
EX. Polo mk3 coupe 1.3

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ťukání

Příspěvek od vwCharlie »

zkus odšroubovat na autě stojícím na zemi horní misku tlumiče a zkus dotáhnout tu trubkovitou matku co je pod ní. Běžně se stává že ji někdo nedotáhne nebo ji povolí při dotahování té šestihrané matky,co drží misku. Je třeba držet pístnici imbusem.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“