Rada co to muze bejt..

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Rada co to muze bejt..

Příspěvek od jordeeman »

G3 AFN 81kw TDI

pridam plyn a trocha mi hupne volant doleva pustim plyn a vrati se doprava ...

kdyz mam nohu stale na plyne nic ... a kdyz pustim trebarz pred mestem tak mi ho vytoci kdyz ho drzim ...tak vytoci trocha kola ... to iste stupim naplyn staci jemne drzim volant a auto jede trocha jinym smerem ...musim korigovat volantem ...


dik za rady ...

Uživatelský avatar
alfonso3006
Závodník
Závodník
Příspěvky: 686
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od alfonso3006 »

pozeral si v akom stave mas silenbloky na napravach?
TDI je TDI a basta

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od selkie »

Nejspis poloosa v hajzlu...delalo nam to na Renckovi...kdyz se pridalo, jelo to doprava, kdyz zase ubralo, tak to jelo doleva...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

zkomntrloj přědní ramena, jestli už nejsou v háji silenbloky, automechanici to kontrolujou pajcrem, vzdycky ho někde zapřou a zkoušej jestli se silou to rameno hne.
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

A co třeba podhuštěné jedno kolo? Ale to by to táhlo pořád k jedné straně. Nejspíš to budou ty silenbloky...
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

jhn píše:zkomntrloj přědní ramena, jestli už nejsou v háji silenbloky, automechanici to kontrolujou pajcrem, vzdycky ho někde zapřou a zkoušej jestli se silou to rameno hne.
JJ, přesně tak, měl jsem utržený silentblok na levým rameně a když jsem přišlápl plyn, tak auto cuklo doprava a když jsem brzdil, tak zase doleva - prostě korekce volantem byly nutný.
Pokud se v Tvém případě prokáže ten vadný silentblok, tak kup dílce značky FEBI nebo lepší - noname dílcům se vyhni, mají mizernou životnost.

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

cert píše:
jhn píše:zkomntrloj přědní ramena, jestli už nejsou v háji silenbloky, automechanici to kontrolujou pajcrem, vzdycky ho někde zapřou a zkoušej jestli se silou to rameno hne.
JJ, přesně tak, měl jsem utržený silentblok na levým rameně a když jsem přišlápl plyn, tak auto cuklo doprava a když jsem brzdil, tak zase doleva - prostě korekce volantem byly nutný.
Pokud se v Tvém případě prokáže ten vadný silentblok, tak kup dílce značky FEBI nebo lepší - noname dílcům se vyhni, mají mizernou životnost.
já jsem to zažil na feldě a je to dost nepříjemný je to jen o fous ale vždycky mě to vyděslio, hlavně při vyžších rychlostech
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

jhn píše:já jsem to zažil na feldě a je to dost nepříjemný je to jen o fous ale vždycky mě to vyděslio, hlavně při vyžších rychlostech


no, zvykneš si, ale nic moc to není - však jsem je taky urychleně vyměnil....

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od selkie »

jo...sorry...ne poloosa, ale naprava...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

cert píše:
jhn píše:zkomntrloj přědní ramena, jestli už nejsou v háji silenbloky, automechanici to kontrolujou pajcrem, vzdycky ho někde zapřou a zkoušej jestli se silou to rameno hne.
JJ, přesně tak, měl jsem utržený silentblok na levým rameně a když jsem přišlápl plyn, tak auto cuklo doprava a když jsem brzdil, tak zase doleva - prostě korekce volantem byly nutný.
Pokud se v Tvém případě prokáže ten vadný silentblok, tak kup dílce značky FEBI nebo lepší - noname dílcům se vyhni, mají mizernou životnost.
taky si myslím,že to bude tato závada.Silentblok ramene,takový puk,cena asi 200kč.Jinak geometrie kol,ale spíš ten silentblok,když se to vrací při brždění na druhou stranu,bude nejspíš totálně vybitý,jde to trochu vidět,už když vytočíš kola.

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jordeeman »

vwCharlie píše:
cert píše: JJ, přesně tak, měl jsem utržený silentblok na levým rameně a když jsem přišlápl plyn, tak auto cuklo doprava a když jsem brzdil, tak zase doleva - prostě korekce volantem byly nutný.
Pokud se v Tvém případě prokáže ten vadný silentblok, tak kup dílce značky FEBI nebo lepší - noname dílcům se vyhni, mají mizernou životnost.
taky si myslím,že to bude tato závada.Silentblok ramene,takový puk,cena asi 200kč.Jinak geometrie kol,ale spíš ten silentblok,když se to vrací při brždění na druhou stranu,bude nejspíš totálně vybitý,jde to trochu vidět,už když vytočíš kola.

no neviem zatial ale silenboky to nevyzeraju byt.

Este raz do 30km/hod ani nic nerobi ale pak cim vysia rychlost tym povsimnutejsie to je ...

ked mam nohu na plyne a idem tak vse ok ... ked ale trebarz idem po rovnej ceste 100km/hod a pustim plyn hned mi troska ztoci volant do lava ...ked zase supim na plyn zase ho trocha zvrtne doprava...

nemusim brzdit .. vtedy to ani nic nerobi . ..len za jazdy

ze by to mohlo byt riadenie alebo servocerpadlo ... ??

dik za kazde info

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

zacni od nejjednoduších věcí tlak v pneu,vyvážení kol,špatné pneu (zlomený kord),geometrie,silenbloky,náprava

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

Mám presne ten problém. Silenblok, konkrétne u mna na ľavej strane. Už to idem meniť je to investícia okolo 300Sk.

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jordeeman »

tak silenbloky ramen vymenene...

no nepomohlo :O( ... neboli ani az take spatne

stale to dela ..proste ked co i len trocha tuknem do plynoveho pedala tak mi pootoci volant doprava (trocha ja neviem o 3 stupne) a auto ako by tam strhlo .. musim korigovat trocha volantom ...pustim plyn ide volant spat trocha dolava...zase musim trocha korigovat

gumy som prehodil z predu do zadu ... geometria bola robena asi 2 mesiace dozadu ...

co by to teda mohlo este byt ?
zle servo cerpadlo ? riadenie? horne ulozenie tlmicov ? nejake loziska v diferencialy ? polosiach ?

ma s tym nekdo skusenost?
nejake rozumy ..rady ...

diky

Uživatelský avatar
jordeeman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jordeeman »

jordeeman píše:tak silenbloky ramen vymenene...

no nepomohlo :O( ... neboli ani az take spatne

stale to dela ..proste ked co i len trocha tuknem do plynoveho pedala tak mi pootoci volant doprava (trocha ja neviem o 3 stupne) a auto ako by tam strhlo .. musim korigovat trocha volantom ...pustim plyn ide volant spat trocha dolava...zase musim trocha korigovat

gumy som prehodil z predu do zadu ... geometria bola robena asi 2 mesiace dozadu ...

co by to teda mohlo este byt ?
zle servo cerpadlo ? riadenie? horne ulozenie tlmicov ? nejake loziska v diferencialy ? polosiach ?

ma s tym nekdo skusenost?
nejake rozumy ..rady ...

diky

up :arrow:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“