Brzdy

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Brzdy

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj všichni,tak mám takový menší problém s brzdami.Pokud šlápnu jednou na pedál,tak to brzdí,ale pedál je docela nízko,jakmile šlápnu po druhé,někdy po třetí,tak už to je jako beton.Brzdy jsou staré asi rok,ručka funguje.Napadlo mě,že buď je tam vzduch,nebo protéká hlavní brzdový válec a nebo je stará brzdovka.Díky za rady

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

čau

pokud musíš někdy třeba 2x našlápnout aby to začlo pořádně brzdit, tak by to mohl být vzduch. chová se to tak gumově.

posilovač vyzkoušíš tak, že při vypnutém motoru (pokud nemáš abs - tam nevím jak to funguje) našlapeš pedál až úplně ztvrdne, podržíš a nastartuješ motor. pokud pedál poklesne, měl by posilovač fungovat. pokud ne, tak buď posilovač nebo podtlaková trubka atd.

jinak brzdovka se mění myslím každé 2 roky.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

boobika píše:čau

pokud musíš někdy třeba 2x našlápnout aby to začlo pořádně brzdit, tak by to mohl být vzduch. chová se to tak gumově.

posilovač vyzkoušíš tak, že při vypnutém motoru (pokud nemáš abs - tam nevím jak to funguje) našlapeš pedál až úplně ztvrdne, podržíš a nastartuješ motor. pokud pedál poklesne, měl by posilovač fungovat. pokud ne, tak buď posilovač nebo podtlaková trubka atd.

jinak brzdovka se mění myslím každé 2 roky.
Ahoj,díky za rady.Posilovač je v pořádku,to už jsem zkoušel.Já měl na mysli,že možná propouští ty těsnení,co jsou v hlavním brzd.válci,že jakoby část kapaliny se vrátí do nádobky místo toho,aby se to tlačilo do trubek.Zkusím to odvzdušnit,popřípadě vyměnit brzdovku a pak se uvidí.Jakým stylem to odvzdušňuješ?Přes hadičku a skleničku s brzdovkou?

Uživatelský avatar
Raubees
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brün a občas Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raubees »

muze to bejt zavzdusneny a nebo pak bych to taky videl na ten brzdovej valec!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Jettadiesel: za odvzdušnění nic nedáš. popř pokud tam máš brzdovku dlouho, vyměň ji. třeba castrol 1 litr za 125kč

pokud chceš jen odvzdušnit tak odzadu, hadičku na odvzdušňovák a do sklinky s trochou brzdovky a jedééém, napumpovat, podržet, povolit šroub atd atd.
hlavně vzadu pozor na utahování odvzdušňováků - jsou hrozně tenký a stačí trochu víc otočit a je v řiti!

pokud chceš měnit kapalinu, tak stříkačkou vysát ze zásobníku starou, nalít plnou nové a u každého kola budeš tak dlouho "odvzdušňovat" doku nepoteče čistá, popř. si budeš jistej, že ten objem už protekl.

nebo aby jsi nemusel pořád točit s odvzušňovákem, popř. pokud jsi sám, tak nasaď hadičku na ventil, potom do sklinky, trochu povol ventil a běž pumpovat. vzduch ti dovnitř nevlítne a zvládneš to i sám.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

když nechceš pořád povolovat a utahovat odvzdušňovák, tak si uděláš ze starýho víčka z baňky na brzdovku takovej forichtung pomocí kterýho natlakuješ brzdovou soustavu z kompresoru (0,2-0,3baru !) pak jen lehneš pod auto a odvzdušňuješ ..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

lister píše:když nechceš pořád povolovat a utahovat odvzdušňovák, tak si uděláš ze starýho víčka z baňky na brzdovku takovej forichtung pomocí kterýho natlakuješ brzdovou soustavu z kompresoru (0,2-0,3baru !) pak jen lehneš pod auto a odvzdušňuješ ..
čoveče a jak ten forichtung vypadá? si to nemůžu ani při maximálně snaze představit. třeba foto nebo náčrt?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

z víčka je zachovanej závit a část vršku, jinak je v prostřed díra cca 3 cm, pak je tam plechový kolečko, uprostřed má rychlospojku na tlakovej vzduch a pochopitelně je tam i těsnění.
zbytkem víčka se kolečko s rychlospojkou přes těsnění přitáhne k baňce a další postup viz nahoře.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

lister píše:z víčka je zachovanej závit a část vršku, jinak je v prostřed díra cca 3 cm, pak je tam plechový kolečko, uprostřed má rychlospojku na tlakovej vzduch a pochopitelně je tam i těsnění.
zbytkem víčka se kolečko s rychlospojkou přes těsnění přitáhne k baňce a další postup viz nahoře.
Tak problém je vyřešen.O víkendu jsem vyměnil ten brzdový válec a je to OK.Akorát je teď ten pedál hrozně tvrdý,ale to si zvyknu.

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Na kolik te vysel ten brzdovy valec, a sel by dat treba z nejakeho jineho auta.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

lethal píše:Na kolik te vysel ten brzdovy valec, a sel by dat treba z nejakeho jineho auta.
Asi byšel dát,já jsem tam měl asi rok ještě z mojí první jetty a to byla 1.8GX.Jinak nový mě vyšel u poláků(je to stejné jako třeba z kelly)přesně na 1000kč.V kelly stojí kolem 1600kč.

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Zkusil bych tam dat z felicie, podle obrazku to vypada stejne, akorat nevim jestli sedi zavity na trubicky.

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

lethal

sedi :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Tak jsem ten brzdovej valec sehnal na Feldu za krasnych 485.-, a sedi i cislo dilu :D

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

lethal

:wink: tak to je parada
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“