Volba podvozku

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Volba podvozku

Příspěvek od refresh »

Ahoj, potřeboval bych prodiskutovat a trošku poradit ohledně podvozku, budu v blízké débě potřebovat nové tlumiče, zároveň bych chtěl podvozek o něco snížit, se už delší dobu nelíbí výška a jízdní vlastnosti taky nic moc.
Otázka zní: o kolik snížit? a..
-jak dosáhnout snížení aby nebyl nikde větší problém projet (podzemní garáže atd.)
-aby auto nebylo příliš tvrdé (zatím je to daily car)
-a hlavně řeším i cenu (cenu)-je dobré řešení originál tlumiče a sport. pružiny?

Budu rád za vaše názory a rady

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba podvozku

Příspěvek od AllanMaxi »

refresh píše:Ahoj, potřeboval bych prodiskutovat a trošku poradit ohledně podvozku, budu v blízké débě potřebovat nové tlumiče, zároveň bych chtěl podvozek o něco snížit, se už delší dobu nelíbí výška a jízdní vlastnosti taky nic moc.
Otázka zní: o kolik snížit? a..
-jak dosáhnout snížení aby nebyl nikde větší problém projet (podzemní garáže atd.)
-aby auto nebylo příliš tvrdé (zatím je to daily car)
-a hlavně řeším i cenu (cenu)-je dobré řešení originál tlumiče a sport. pružiny?

Budu rád za vaše názory a rady
pokud volit originál tlumiče a sportovní pružiny tak určitě né na pružiny od 45mm níž,tlumič nemá schopnost pohltit velké rázy,protože pracuje v jiném funkčním rozsahu.
Co bych doporučil,projíždět inzerce na netu a co tak koukám,je na prodej hodně podvozků V-maxx,Koni,KW,Jom,Power-Tech,atd za dobrou cenu.
Jinak s mojí vyškou zatím nikde nemám problém,garáže,přejezdy pro vlak,vyfrézovaná silnice... :drinks:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: Volba podvozku

Příspěvek od remarque »

Ahoj,
vzhledem k tomu, že ti jde hlavně o cenu, tak bych to viděl na sport. pružiny (např. HR296111 -35mm) + sériové tlumiče. I tak tě to vyjde na +- 10k jenom za materiál.
Pokud bys chtěl zainvestovat, tak můžeš místo obyčejných tlumičů koupit alespoň na přední nápravu tuhostně stavitelné (vyrábí např. KONI).

Na trhu je rovněž široká nabídka kompletních sportovních podvozků,ale ty ti asi nebudou vyhovovat z hlediska komfortu (tuhosti).

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Volba podvozku

Příspěvek od refresh »

Díky za tipy, snižovat právě nevím o kolik aby to vypadalo dobře, ale zároveň nebyl problém kdekoliv projet (nechci odpovědi jako "mám to dole o 80mm a nemám problém", což už jsem od pár lidí taky slyšel), protože zatím jezdím skoro každý den, a víme jak vypadají naše silnice.
Cenově nevím, nemám určeno přesně ale nad 10K určitě jít nechci, hlavně na originální díly mám slevy, takže by mě ty tlumiče nevyšli až tak draze.
Na druhou stranu se mi líbí ta myšlenka o výškově stavitelném podvozku, ale zas na denní ježdění, nevím-nechci za rok kupovat nový. :roll:

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba podvozku

Příspěvek od AllanMaxi »

Na to mám odpověď jen takovou.Jezdím na podvozku značky D2 Racing,výškově,tuhostně stavitelný ve 36 stupních a stavitelnou kompresí pružin,auto mám snížený na cca 85mm a jezdím s tím na našich rozjebaných silnicích,v létě,v zimě každý den prostě a nikdy jsem tohle neřešil,navíc bych Vám všem přál jezdit v okolí Dvora Králové,krátery na kolo kam oko dohlédne :mrgreen:
Pokud volit stavik,kup si Joma do 5000,-Kč a do 10000,-Kč ho můžeš měnit 2x do roka :good:
Tady jak uváděl třeba kolega: http://auto.bazos.cz/inzerat/22422059/S ... dvozek.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Volba podvozku

Příspěvek od refresh »

85mm to už je hezký, jezdíš s tím denně? Pokud ano až se mi nechce věřit že nemáš nikde problém, nikdy jsi nemusel třeba volit jinou cestu aby jsi se dostal kam jsi chtěl, ale podvozek by tě nepustil? :lol:
I když zase D2 racing je trochu jiná liga...(kupoval jsi nový?)
No a volit JOM aby mi vydržel půl roku to se mi opravdu nechce, v tomhle zastávám názor že "nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci" :roll: , i když zas zkušennosti s tím nemám, třeba by vydržel o něco déle.
Nebo bych zkusil pohlídat ty inzerce, třeba natrefím na nějakou dobrou nabídku. :)

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba podvozku

Příspěvek od AllanMaxi »

refresh píše:85mm to už je hezký, jezdíš s tím denně? Pokud ano až se mi nechce věřit že nemáš nikde problém, nikdy jsi nemusel třeba volit jinou cestu aby jsi se dostal kam jsi chtěl, ale podvozek by tě nepustil? :lol:
I když zase D2 racing je trochu jiná liga...(kupoval jsi nový?)
No a volit JOM aby mi vydržel půl roku to se mi opravdu nechce, v tomhle zastávám názor že "nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci" :roll: , i když zas zkušennosti s tím nemám, třeba by vydržel o něco déle.
Nebo bych zkusil pohlídat ty inzerce, třeba natrefím na nějakou dobrou nabídku. :)
Jinou cestu jsem zatím nikdy ještě neřešil ani vjezd večer na polňačky :lol:
Jinak ten stavik JOM tady jezdí hodně lidí a někdo si stěžuje a někdo je zase spokojenej,nemůžem od toho asi čekat Bilsteina za ty peníze,ale svůj účel a trochu sport image to dá... :good:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Volba podvozku

Příspěvek od refresh »

Mě by právě zajímalo jak hodně ten JOM ne/funguje, nejlepší by asi bylo se svést s někým kdo ho na autě má :roll:

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Volba podvozku

Příspěvek od VWshop.cz »

refresh píše:Mě by právě zajímalo jak hodně ten JOM ne/funguje, nejlepší by asi bylo se svést s někým kdo ho na autě má :roll:

Jak píše AllanMaxi - snížená pružina je vhodná pouze na decentní snížení. V jiném případě nutíš tlumič pracovat na pracovní delce, která je zkrácena. Seriový tlumič je nastaven na výrobní délku a při zkrácení pružinou nedovede odvést stejně dobrou práci. V případě, že nasadíš kola, která jsou mnohem těžší v kombinaci se starým tlumičem, tak je tlumič pořád na každé díře v dorazu.
nakres.jpg
Co se týče kompletní sad podvozků, tak na GII se dají pořídit od těch nejlevnějších 5tis po ty nejdražší 30 tis. My osobně jsme do eshopu brali nejdříve i JOM, ale je zde vysoké procento reklamací a všelijakých problémů. U těch levnějších jsme se ustálili u značky TATechnix, která nabízí po záruce kompletní náhradní díly a je takovým kompromisem mezi cenou a kvalitou. Reklamací je zde oproti JOMu minimum.

Podvozek na GII: http://vwshop.cz/19205-vyskove-stavitel ... 44753.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“