Dorazy do tlumičů

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
davidkoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.06.2013 11:16
Bydliště: Boskovice

Dorazy do tlumičů

Příspěvek od davidkoh »

Zdravím,
s tuningem začínám a chtěl jsem se zeptat, mám stavitelný podvozek, kola ats cup 165/50/r15. Do kol sem dal podložky ve předu na každé kolo 2 cm a v zadu 4. Snížil jsem to tak že mezi kolem a lemem je mezera sotva na prst a do tlumičů jsem dal dorazy aby to nemohlo drhnout. Můj problém je, že auto se mi zdá fakt extrémně tvrdé a bojím se celkově o celou kastlu nebo aby mi nepopraskaly okna. Přece jenom je to rok výroby 88 a už to má něco za sebou, takže mám strach aby se to prostě někde nezlomilo.

Víte o nějakém jiném řešení alespoň s podobným výsledkem?

Protože na našich silnicích jezdit s takovým tlumením je docela vražda, když vám tlumiče téměř netlumí.

Díky za radu :)
VW Golf mk2 1.6 GTD

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy do tlumičů

Příspěvek od AllanMaxi »

davidkoh píše:Zdravím,
s tuningem začínám a chtěl jsem se zeptat, mám stavitelný podvozek, kola ats cup 165/50/r15. Do kol sem dal podložky ve předu na každé kolo 2 cm a v zadu 4. Snížil jsem to tak že mezi kolem a lemem je mezera sotva na prst a do tlumičů jsem dal dorazy aby to nemohlo drhnout. Můj problém je, že auto se mi zdá fakt extrémně tvrdé a bojím se celkově o celou kastlu nebo aby mi nepopraskaly okna. Přece jenom je to rok výroby 88 a už to má něco za sebou, takže mám strach aby se to prostě někde nezlomilo.

Víte o nějakém jiném řešení alespoň s podobným výsledkem?

Protože na našich silnicích jezdit s takovým tlumením je docela vražda, když vám tlumiče téměř netlumí.

Díky za radu :)
Viděl bych to buď stáhnout o malinko podložky,další to zvýšit a nebo si připlatit za podvozek,kterej nemá velký výkyvy pístnice,vím že ani jedno se ti zamlouvat nebude,ale nic jiného mě nenapadá... :wink:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

davidkoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.06.2013 11:16
Bydliště: Boskovice

Re: Dorazy do tlumičů

Příspěvek od davidkoh »

Aspoň něco, já ty podložky asi sundám, dám je jen dozadu a sundám to ještě níž a uberu dorazy aby ta pístnice aspoň trochu chodila, protože teď mi to v podstatě leží na dorazech.
VW Golf mk2 1.6 GTD

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Dorazy do tlumičů

Příspěvek od VWshop.cz »

Do dorazů by ti to mělo jít fakt jen v extrému. Jestli jsi v dorazu pořád tak neni rozdíl jestli si tam dáš tyč místo tlumiče.
Musíš najít kompromis.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

davidkoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.06.2013 11:16
Bydliště: Boskovice

Re: Dorazy do tlumičů

Příspěvek od davidkoh »

Jako jediná moznost je pak vytahnout lemy, do čehož fakt nemám odvahu jít a nebo to trochu přizvednout, do čehož se mi taky samozřejmě jít taky nechce :/ tak sem se chtěl zeptat jestli nevíte o něčem dalším.
VW Golf mk2 1.6 GTD

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Dorazy do tlumičů

Příspěvek od VWshop.cz »

Udělej to úplně jednoduše. Vyhoď ty šíleně široký podložky a změř si jaké tam můžeš dát, aby ti to nedřelo. A pak si je nech stočit.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“