Tlumiče - pryžová srágora . . .

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

Jettadiesel: podívej se raději jestli nemáš prohnitý podběh,ty gumy,co máš na mysli vydrží celou věčnost a snad se i nikdy nemění,pokud to člověk poskládá správně.Přes ně voda určitě neteče

Runcajz: když zvedneš auto,tak se ten tlumič bude pokaždé trošku hýbat,protože se odlepí horní uložení tlumiče od podběhu.A aby celý ten tlumič s kolem nespadl,tak je nahoře jištěný takovým kruhem a asi "22" matkou.
Jinak když zpustíš auto a podíváš se pod ty plastové krytky tlumičů,tak nesmí být to uložení porvané.To co ti mohlo lupat při točení volantem,je ložisko,které je zespod tohoto uložení.Někdy stačí vyměnit jen to.

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Příspěvek od Runcajz »

Čo teda s tým zadkom?No a ten predok preverím.Aj tak mi to nejde do hlavy.Žeby tam mala by až taka vôža?Skúsim dotiahnu tu matku.No a ten buchot sa prejavuje len počas jazdy pri takej 90ke ked jemne zabačam.LEN VTEDY TO TROCHU BÚCHA.Kontroloval som aj tie gumy na náprave a tie sú ok.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

[quote="vwCharlie"]Jettadiesel: podívej se raději jestli nemáš prohnitý podběh,ty gumy,co máš na mysli vydrží celou věčnost a snad se i nikdy nemění,pokud to člověk poskládá správně.Přes ně voda určitě neteče

To asi nebude.Ono to dělá to,že když zvednu zadek,tak tam je v tom uložení vůle a to tak,že se dá trochu hýbat celým tlumičem nahoru a dolů.A když to zvednu na druhé straně,tak tam se to ani nehne.A určitě to tam kolem toho uložení zatéká,protože jsem sundal tu gumovou krytku a kolem je to celé zablité od soli a jsou tam zaschlé čůrky vody.Ona pak vlhne zadní sedačka.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Runcajz píše:Pri výmene lanovodu na parkovaciu brzdu som zistil, že tiež mám tie dorazy v prdeli. Ale od koho som kúpil auto tvrdí že auto bolo znižované. Ak aj áno, auto je podľa všetkého na dorazoch stále a asi majú už dosť. Ako zistím, či je v prdeli aj tlmič? Ak áno, pasuje to z favorita??? No mám aj iný problém. A to s prednými tlmičami. Keď som bol meniť pneu, Zistil som že keď chytím koleso a pohýbem s ním hore- dole, tak mi to hore (pod kapotou čo je tá matka) behá asi tak 3-5mm. Stačí len utiahnúť? Ak áno ako silno to má byť (tá matica) dotiahnutá? Mne bolo divné, prečo v rozsiahlých zátačkach niečo búcha pod kapotou. :roll:
Tlumič nejlíp zjistíš na testu tlumičů,stojí kolem 100Kč,z favorita na dvojku nejdou,a s tímm předkem to vypadá že máš přední uložení KO,zkus dotáhnout ale jestli to nepomůže tak kup nový,já kupuju Febi
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

Muze sem jeste nekdo hodit obrazek predniho tlumice ?

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Tady je
Přílohy
tlumiš 1.JPG
tlumiš 1.JPG (23.65 KiB) Zobrazeno 854 x
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

Jettadiesel: tak budeš muset asi opravdu vyměnit ty gumy.Dávej bacha na správné poskládání a co tam všechno má být.Protože ty gumy se nezničí jenom tak.Jestli to nemáš právě špatně složené.

Gumový doraz-kroužek-miska-kovový váleček s větší gumou-matka-malý kovový klobouček a pak zevnitř kufru:malá guma-velký klobouček-matka,plechová podložka a zase matka.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“