Tlumiče - pryžová srágora . . .

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
gvibzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Tlumiče - pryžová srágora . . .

Příspěvek od gvibzz »

Ahojte.

Pan automechanik mi sdělil ze mám styřelé a vymlácené pryžové nárazníky nasazené na zadních tlumičích (neznám odborný název). Chystám se totok vyměnit sám.

Chci se zeptat zda je třeba kromě těch pružových srágor měnit i něco jiného, když už to bude venku, nebo zda mám shánět jen ty gumy.

Tlumiče by měli být ok.

Díky za každou radu začínajícímu amatérovi.

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

Myslim ze mas na mysli dorazy zadnich tlumicu a pokud je tlumic ok tak se nic okolo mdnit nemusi

Uživatelský avatar
gvibzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od gvibzz »

Ano ano, to budou ony.
Je to takova svetla pryz nebo co to je za matros.

Fajn diky, budu shanet.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Zkontroluj ještě pryžové uložení tlumičů zda je OK,je ale zajímavý,že když máš tlumiče OK tak dorazy jsou KO
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

mozna jezdi casto pretizeny pak ta dorazi brzi odejdou. Ale pokud jezdi prevazne 2-3 lidi a dorazi jsou spatny, tak bude urcite i tlumic spatnej.

Uživatelský avatar
alexius
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alexius »

A ani nemusíš kupovat origo, stačí dorazy co se dávaj do Favorita, myslím, že asi kilo jeden.
Samo pokud jsou tlumiče v pořádku.

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

alexius píše:A ani nemusíš kupovat origo, stačí dorazy co se dávaj do Favorita, myslím, že asi kilo jeden.
Samo pokud jsou tlumiče v pořádku.
zadní na fávo :60Kč /kus pasujou
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
alexius
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alexius »

sonas111 píše:
alexius píše:A ani nemusíš kupovat origo, stačí dorazy co se dávaj do Favorita, myslím, že asi kilo jeden.
Samo pokud jsou tlumiče v pořádku.
zadní na fávo :60Kč /kus pasujou

Já už si přesně tu cenu nepamatuju, akorát vím, že byly levný. :wink:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

možná ještě zkontrolovat horní misky tlumičů,co stlačujou pero.Ale to stejně nepoznáš,až když je vytáhneš.Bývají někdy zhnilé a pak se stane,že pero prostřelí do podběhu.Ale snad je budeš mít v pořádku.Hlavně si zapamatuj,jak to rozložíš,aby jsi to zase složil zpět tak jak to má být (všechny podložky váleček a gumové uložení) :wink:

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lacko_TD »

Ty dorazy sem tenkrát taky kupoval za 860+890kč zadek/předek od SACHSu a pak mi mechanik řekl že mi zapoměl říct že tam sou ty z fáva za 150,-.Sem málem vykrvácel.Takže příště už budu vědět. :evil:

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Příspěvek od Reno »

gvibzz:pri vymene tych dorazov musis dat dolu tlmic,co je pomerne jednoduche.Ak uz budu tlmice dolu,tak by som ich uz vymenil.Usetris na dorazoch-das tam tie z Fava,tak mozes kupit nove tlmice.Vela ludi podcenuje stav tlmicov - u tych zadnych nie je vysoka ani ta cena.To co ti prinesu tlmice na jazdnych vlastnostiach je dost vyrazne.

Nechcel som ta nahovarat na nieco co netreba,ale ked uz to budes mad vymontovane,je skoda cakat na cas kedy ti tlmice "zomru".Neviem ake su stare,ale ked mas KO dorazy /su z PU /,tak tlmice asi 100%-ne nebudu. :(

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Reno píše:gvibzz:pri vymene tych dorazov musis dat dolu tlmic,co je pomerne jednoduche.Ak uz budu tlmice dolu,tak by som ich uz vymenil.Usetris na dorazoch-das tam tie z Fava,tak mozes kupit nove tlmice.Vela ludi podcenuje stav tlmicov - u tych zadnych nie je vysoka ani ta cena.To co ti prinesu tlmice na jazdnych vlastnostiach je dost vyrazne.

Nechcel som ta nahovarat na nieco co netreba,ale ked uz to budes mad vymontovane,je skoda cakat na cas kedy ti tlmice "zomru".Neviem ake su stare,ale ked mas KO dorazy /su z PU /,tak tlmice asi 100%-ne nebudu. :(
Chtěl bych se přidat.Mám sice jiný problém,ale taky to souvisý se zadními tlumiči.Vypadá to,že je v čudu to vrchní uložení,protože když je mokro,tak mi přes tu díru pro tlumič zatéká do auta.Mám koupit jak ten spodní tak ten vrchní díl uložení?je to číslo 5 a 3 na obrázku.Díky
Přílohy
zadní tlumič G2.jpg
zadní tlumič G2.jpg (30.07 KiB) Zobrazeno 1985 x

Uživatelský avatar
gvibzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od gvibzz »

Vsem diky moc.
Mno, kdyz uz to budu mit venku, tak teda asi vymenim i ty tlumice. Asi to bude lepci a budu mit na dlouho klid.
Je jasne ze nevim stoprocentne jestli jsou ok. Zkouseno klasickym postupem :)

Jeste jednou diky za cenne rady.
Pekne podneli vsem ;-)

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Příspěvek od Runcajz »

Pri výmene lanovodu na parkovaciu brzdu som zistil, že tiež mám tie dorazy v prdeli. Ale od koho som kúpil auto tvrdí že auto bolo znižované. Ak aj áno, auto je podža všetkého na dorazoch stále a asi majú už dos. Ako zistím, či je v prdeli aj tlmič? Ak áno, pasuje to z favorita??? No mám aj iný problém. A to s prednými tlmičami. Keď som bol meni pneu, Zistil som že keď chytím koleso a pohýbem s ním hore- dole, tak mi to hore (pod kapotou čo je tá matka) behá asi tak 3-5mm. Stačí len utiahnú? Ak áno ako silno to má by (tá matica) dotiahnutá? Mne bolo divné, prečo v rozsiahlých zátačkach niečo búcha pod kapotou. :roll:

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Příspěvek od Reno »

S tym predkom som mal problem tiez.Treba vymenit cele horne ulozenia tlmicov.Stoja par korun....

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“