Tvrdost pružin

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od aiworry »

Já když jedu ve 4, tak jen málokdy škrtnu 195/50 R15 ET35

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Když tam byli zimáky což jsem měl 185/60 ET40 14" tak to bylo v pohodě.Ale teď mám problém se 3 lidma.Tak když tam byli originál pružiny i tlumiče tak jsem si s těma letňákama taky neškrtnul.Tenhle problém mám akorát teď.

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od aiworry »

Podvozek 60/40 tlumiče origo

175/60 r14
Obrázek
195/50 r15 et38
Obrázek
195/50 r15 et35
Obrázek

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Hele chlape, pokud Ti ty tlumiče tečou, tak není co řešit, ne.
už nikdy nebudou tlumit jak maj. To je lepší seriovej podvozek než sportovní vylítanej, pak to bude hopsat jak koza. Nevim jaký válečky myslíš, ale pokud myslíš dorazy na tlumičích, tak ty půjdou velmi brzy do kytek pokud ten tlumič není OK. na každým hrbu to na ně solidně práskne.
A přijde mi lepší pružinu tochu víc zmáčknout než do ní cpát nějaký nesmysly, co potom ta pružina odpruží?
nevim co vypadá jako vosa?
Ale pokud dám pod pružinu podložku, jenom jí víc napružim, takže půjde o trochu hůře stlačit, Auto zůstane stejně vysoký, jen se přitvrdí, ne.
Naposledy upravil(a) Drába dne 09.04.2007 00:04, celkem upraveno 1 x.

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Jo a ještě není náhodou 195/50 R15 standardní rozměr na G II? třebas GTI?
to by přeci nemělo škrtat vůůůbec, ne
o kolik to máš shozený k zemi?
Ale na rovinu s vyteklejma tlumičema bych nečekal zázraky :-)

Uživatelský avatar
Luban06G
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2079
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Už jen Blansko

Příspěvek od Luban06G »

mam uplně stejnej problem:ve 4 mužu jet jak chci a stejně mi to bude vzadu škrtat o plastový lemy.Mam 195/50 R15 ET28 myslim a tlumiče mi přijdou docela ok,auto sedí jak přilepený,ve 2 problem neni,ale jak posadim lidi dozadu,je to v p....... :kap:

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Drába: Sice nevim jakej je standartní rozměr, ale rozhodně mi ta šířka(195) jako standartní nepřijde.A ten tlumič není vyteklej, jen lehce prosakuje.Musim nahoře vyměnit tu gumu.

Těma válečka jsem nemyslel gumový dorazy, ale jsou to takový kroužky který připevníš mezi závity pružiny, používá se to i u rally.To auto je potom o něco víc tvrdší.

A stě ma podložkama pod pružiny, nevim jetli si to už u nějakýho auta viděl ale když jí tam narveš tak auto se ti zvedne.Je pravda že tu pružinu stlačíš a pruží víc, ale auto jde nahoru.

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Drába
Znamej mel na audine gumovy krouzky vzadu pod pruzinamy, ta pruzina se ti nenapruzi kdyz je v aute a je zatizena pouze se povytahne tyc s pistkem tlumice. praxe je trochu jina nez teorie.

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

To je jasný, že se trochu povitáhne, ale zas tak strašný to není a pokud pak posadíš někoho do zadu, tak je v poho, ne.
Ono si pánové musíte vybrat buď funkčnost nebo machrovina :roll: . Zadek u GII je prostě trochu problémovej.
Jsem zastáncem pořádnýho podvozku a ne nějakýho bastnení, stejně se sladěnýmu podvozku nic nevyrovná.

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od aiworry »

Slyšel jsem něco o tenisákach so zadni pružiny

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Drába: máš pravdu, když je pořádnej podvozek tak se mu nic nevyrovná!!!!Já jsem se rozhodl že to nechám jen tuhle sezónu.Na příští sezónu to opravím a nebo koupim nové tlumiče.Hold moje bejby musí zatim počkat, ale budou se na něm dělat jiný věci, ale zjistil jsem že nemá cenu kupovat něco starýho nebo jetýho.

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Vim že to jsem nepatří, ale nevíte jestli jdou pozastavit značky i s povinným ručením????
Já vim že to jde u motorek třeba přes zimu.

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Jasný jdou uložit značky do depozitu:
http://stk.milanprucha.info/2depozit.htm" target="_blank
Ale k vyzvednutí musíš mít platnou STK. jinak Ti je nedaj, s tím na mě vybafli u nás :-)

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Díky moc, já si to tam chci dát uložit, protože to auto budu celý předělávat.Musim vyměnit těsnění pod hlavou.A pak budu dělat nějaký povrchový úpravya chci to stihnout do srpna až bude Mimoň.A hlavně ty tlumiče no.Aby vydrželi do příštího roku než na ně budou prašule, tak to snad dám nějak dohromady.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“