Jak vam brzdí ručka?

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Jak vam brzdí ručka?

Příspěvek od Buresmil »

uz z toho zacinam byt nestastnej. Vymenil jsem vse Prasatka pakny, buben je jak novej (nikdy nebyl stacenej) vsechny pruzinky nove, lanovody nove a porad to stoji za houby. Lanka me prijdou jako o 1-2 cm delsi i kdyz mam na svuj rok (odskouseno na dvou autech) a i kdyz to vypodlozim, tak ta rucka proste neni ono. Neudrzi to auto v prudkym kopcu. Napada me jedine jestli uz neni problem nekde okolo rucky ze bych to nejak uravil. Poradte jak resite takovy problemy.

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Koukám taky si se vyřádil s brzdama co??já měl zase problém ten že když jsem zabrzdil tak mi to táhlo jen na jednu stranu a řešení bylo jednoduchý vyměnit lanko.Jenže když jsem ho koupil tak jsem zjistil že jsou různý délky.I když jsem koupil na svůj typ Golfa to lanko který tam má být tak nesedělo a pořád to nebrzdilo.Takže jsem ho musel vyměnit za to druhý.Já to měl tak že jsem měnil kratší za delší.

Vlastně by se dalo říct že záleží na tom majiteli před tebou.Ale když si vyměnil všechno jak říkáš tak myslim že už zbývá si akorát pohrát s tím lankem, jo a hlavně pořádně ovzdušnit.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

pak mě už napadají jenom ty trubky,do kterých se zasouvají ty lanka.Pokud máš ten starší typ ruční brzdy (ta s těma delšíma lankama,které jsou uchycené hned u toho kontrolního spínače.)Někdy se stane,když vytahuješ lanka,že se ti podaří vytáhnout i s těma trubkama,ze kterých se zesune potom takový plastový konec.Měl by být i u toho novějšího typu.Když tam pak při zpětné montáži chybí,trubka se potom posune a zapříčí o kousek dál a tím pádem je krátké lanko a nedobržďuje.

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

tady jsou fotky jak to je
Přílohy
07042007.jpg
07042007.jpg (39.65 KiB) Zobrazeno 1569 x
01042007(003).jpg
01042007(003).jpg (40.59 KiB) Zobrazeno 1570 x

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

a to ta rucka jeste neni tak jak by mela byt (zatahnu ji i na vic zubu) a chci aby zabirala uz od 3 zubu ma zathnuti cca 5-6 zubu

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

tak nemáš buď správnou délku lanek nebo pak už může být jedině problém v těch kovových trubkách,do kterých zespod auta zasouváš lanko.protože je aji podezřelé,že jedno lanko máš vypodložkované víc

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

ono mi aji jedno kolo tet brzdi vic nez druhy. Jinak jednu tu trubicku jsem mel venku (bylo tam zatvrdli puvodni lanko) novy lanka by mely byt spravne auto je rok 90 (91) a lanka byli pro rok 90 a novejsi. jak jsem to sesmontoval tak obje lanka vypadali stejne dlouhe, pri dotahovani to zacinalo byt uz divne

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

Stali: Jak velky byl rozdil delky mezi tema lakama?

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Buresmil: Jedno lanko má délku 1625mm a druhý 1527mm, takže rozdíl je něco kolem 10cm.
Když tady koukám na to jak si měnil to prasátko, to je originál na Golfa???? Já jenom že to tam mám trochu jinak.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

si teda myslím že rozdíl mezi 1625 a 1527mm je 8 mm :wink:

ale k věci : ty starší lana měly nějakejch 180cm, jestli se nepletu..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Sokolda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sokolda »

To mi připomíná že mi pr**l taky moc nefachčí, budu muset ty lanka taky přitáhnout už se na to chystám asi rok. Hold je s tím pěkný s.r.a.n.í jak tak koukám :(

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Lister: :lol: :lol: A jo!!! no se stane. :roll: Se teda omlouvám, ach ty počty!!!No ale řeknu ti že já ani jedno lanko neměl 180cm, protože by bylo větší jak já.

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

kolik ty lanka meli to presne nevim, ale byli stejne dlouhy jako ty original co tam byli. Podle vzhledu a stavu odhaduju ze to opravdu byli original.

Ty prasatka nejsou original, ale vyrobce si uz opravdu nepamatuju :oops:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

Buresmil: když se ti ta jedna trubička podařila vytáhnout,tak jestli jsi ji dal i správně zpět.Ty lanka jsoupak uchycené jakoby na páce a má to vliv i na tu druhou stranu.Nejlíp bys to poznal,kdyby jsi se dostal pod koberec,kdyby se ti podařilo ho nějak nadzvednout.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

:idea: jo a ještě jak se tak dívám,tak máš zkřivený ten jeden rozperný díl,na které je uchyceno nejvíc pružinek (co je pod prasátkem),to by mohlo mít taky vliv,nebo má to na to spíš vliv určitě,takže vyrovnat!!!.A prasátka máš dobré,to na to nemá vliv

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“