POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
RC cola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.10.2010 16:08

POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od RC cola »

mám takový problém teče mi olej přes ovzdušnovací ventil,nesetkal se někdo stím???
Přílohy
P1060951.JPG

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od vintera »

nepřelil jsi olej?
V automatu jsou dvě náplně, jedna v měniči a druhá v rozvodovce. Mezi tím je gufero. Když povolí, teče olej z jedné do druhé.

Uživatelský avatar
RC cola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.10.2010 16:08

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od RC cola »

auto jsem koupil už s tímto problémem,když jsem zkontroloval olej na měrce tak byla uplně suchá tak jsem se ptal jednoho mechanika a říkal že tam mám nalít 3l oleje ale pak mi půjčil kamoš přiručku a tam psaly 2.5l oleje,a převodovka byla docela dost slitá olejem když jsem jettu bral,a to gufero se dá vyměnit doma???nebo v servise???

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od vintera »

jestli budeš nalejvat do měniče olej, dej tolik, až bude na měrce. Po zahřátí oleje hladina stoupne. Ale nejsem si jistej, jestli je dobré utrácet za drahý olej. Pokud jel nasucho, asi bude ko. Olej by jinak v něm byl. Co říkal majitel? Kolik má automat asi najeto? Lepší by asi bylo pořídit jinej, jestli ho tedy potřebuješ zachovat.

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od remarque »

Celková náplň v převodovce je 6L ATF, v diferáku je 0,75L 75W-90.
Těch 6L platí jenom v případě,že olej vyleješ i z hydroměniče. Tuším,že do svojí převodovky jsem dostal nějak 5,5L.

A jak píše vinetera,chtělo by zjistit,jestli se ty náplně nemíchájí přes špatný těsnění, protože ten ATF olej stojí ranec.

Uživatelský avatar
RC cola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.10.2010 16:08

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od RC cola »

vintera:auto ma najeto 76530 mil takže na naše asi cca 121 000 km je to origo US jetta,jak jsem to kupoval tak jsem se ho ptal co to dělá a říkal že to špatně řadí tak stím přestal jezdit byl 2 majtel první majtel byla jeho teta která žila v americe a ta to koupila jako nové v 1988 a pak si to nechala přivést v 1992 tady do ČR

Uživatelský avatar
RC cola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.10.2010 16:08

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od RC cola »

remarque:A dá se to opravit nebo udělat GO doma??mám koupenou celou sadu těsnění na automat a nový filtr

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od remarque »

Filtr a olej samozřejmě dá,ale to těsnění mezi diferákem a převodovkou nevím.
Můžeš odšroubovat kryt difernciálu (těch cca 12 šroubů) a kouknout,jak to vypadá.
Ale upozorňuju tě, že pokud se do toho pustíš,tak za předpokladu že bude muset jít ten diferák ven,tak pravděpodobně nebudeš umět (mít vybavení) na spravné dotažení ložisek. Jsou tam totiž kuželíková ložiska a z jedné strany se dotahují velkou hliníkovou maticí (odhadem závit cca M70) na předepsaný třecí moment (neplést si s utahovacím momentem).

Před asi dvěma lety jsem to na své převodovce omylem rozebral a až následně zjistil,co píšu výše. Od té doby jezdím z ložiskama diferenciálu utaženými podle oka a tento stav se mi vůbec nelíbí :( .

Uživatelský avatar
RC cola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.10.2010 16:08

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od RC cola »

A dá se to někde zjistit to dotažení na kolik mometu atd.....?????

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od vintera »

jestli automat špatně řadil už dřív, podle mne bude KO. Opravovat bych se asi nepokoušel, pokud s autem je potřeba jezdit. Myslím si, že to je ztracený čas a peníze. Šel bych cestou koupě jiného, ale tak, aby šel vyzkoušet v autě, nejlépe i s autem. Možná se tu někdo najde, kdo by prodal. zatím se mi nestalo, že by mne tu někdo podvedl, nebo lhal. Myslím, že po netu opravovat automat asi není nejlepší cesta k ježdění. Dej automat tady do poptávky. Snad bude. Já tu sehnal slušný a za slušné peníze.

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od remarque »

RC cola píše:A dá se to někde zjistit to dotažení na kolik mometu atd.....?????
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=238543" onclick="window.open(this.href);return false;

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: POMOC!!!automatická převodovka!!!!spěchá!!!

Příspěvek od vintera »

chtělo by to nejprv kouknout do automatu, sundat zespodu víko. Podle toho kolik a jakých usazenin bude, se dá soudit o stavu převodovky. Ale já bych každopádně už sháněl jinou.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“