vylepsovak brzd

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zmetek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vylepsovak brzd

Příspěvek od Zmetek »

zdarec chtel bych neak upravit brzdy v predu mam klasicky kotouce a vzadu bubnovky moc to nebrzdi a to tam mam novy desticky posilovc mi prijde slabej nemate nekdo napad ci skusenost jak vilepsit brzdy? :idea:

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

Zalezi na to kolik ses do toho ochotnej vrazit a co presne ocekavas. :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Zmetek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zmetek »

Zdar obdivuju tvou praci na tvi G60 myslim ze jsi nekde psal ze si chces dat posilovac z passata chtel bych neco podobnyho ale mene pracnyho a penize tu taky samo hrajou roli dneska jsem to malem rostrelil nejde to ani do smiku a kdyz tak stezka

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Když ti to nebrzdí tak by možná stačilo začít s hledáním problému a jeho odstraněním :lol: I nechlazené kotouče s bubnama vzadu by měly zablokovat kola (pokud nemáš nějaké salámy bo ABS)...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fido-dido »

mel jsem ten vejny problem u 1.6 a stacilo vymenit vzadu celisti a valecky ale domnivam se za vse bylo ve spatnem odvzdusneni zadnich brzd. dnesto brzdi prvi tretine brdoveho pedalu.

Uživatelský avatar
Zmetek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zmetek »

jezdil jsem s formanem a ten mnel brzdy v poradku a mne to brzdi o malicko hur je to stary auto uz to vic asi brzdit nebude staci nasadit vetsi kola 195/60,14 a je tu problem brzdy to neudrzej nevim nechci zas z toho delat novy auto ale mohlo by to brzdit agresivnejc

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

Já tam mám kola 195/50/15 a brzdí mi to úplně stejně jako se 175/60/13.Řekl bych že vážně záleží na tom jak jsou opotřebovaný bubny a pakny no a potom samozřejmě ty prasátka.

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

jen takova otazecka Jak casto menite brzdovou kapalinu? pokud ti to moc nebrzdi muze byt i v tom problem ma se menit kazde 2 roky.

Uživatelský avatar
Zmetek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zmetek »

Skusim tu kapalinu dam na tebe Buresmile bude to zatim nejjednodussi ale stejne mi to neda co takovej posilovac z Tranportera :lol:

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Stali »

No to mě zajímá, když tam dáš posilovač z Transportera,jak dopadne asi technická???

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

posilovacem na brzdny sile nepridate akorat tim zmensite silu kterou musite vyvinout na pedal...mam posilovac z Passata B4 TDI ale to jenom kvuli tomu abych mel vetsi zasobu podtlaku na brzdeni kdyz je este v sani pretlak :wink:

osobne bych zkontroloval jestli spravne chodi posilovac nebo neni dira v podtlakovy hadici k nemu (seslapni pedal a pak nastartuj mela by se ti noha propadnout), vymenil brzdovku a poradne odvzdusnil brzdovej system a pri te prilezitosti vse zkontroloval, vycistli a odmastil.pokud to nezabere tak bych prikrocil k vymene oblozeni a kotoucu.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Baltik_VW
Člen klubu
Příspěvky: 560
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baltik_VW »

Zmetek píše:Skusim tu kapalinu dam na tebe Buresmile bude to zatim nejjednodussi ale stejne mi to neda co takovej posilovac z Tranportera :lol:
ten tam nedostaneš, je to dohromady uplně jiný, jinej sklon atd. dostal bys tam z G4 nebo octávky to je stejný ale nevim jak je na tom ta tyčka k brzd pedálu, to by se musel proměřit

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grim »

Baltik_VW píše:
Zmetek píše:Skusim tu kapalinu dam na tebe Buresmile bude to zatim nejjednodussi ale stejne mi to neda co takovej posilovac z Tranportera :lol:
ten tam nedostaneš, je to dohromady uplně jiný, jinej sklon atd. dostal bys tam z G4 nebo octávky to je stejný ale nevim jak je na tom ta tyčka k brzd pedálu, to by se musel proměřit
tyčka je stejně dlouhá, akorát je možná problémek v tom, že u starších posilovačů je uchycení k pedálu přes čep a u nových se je na konci kulička, která se nacvakne do plastu v pedálu.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

kdyz uz tu resite ty brzdy.jak jsou na tom brzdovy valce?co si pohrat s nima?myslim jako hlavni,na posilovaci?jsou nejaky druhy dle velikosti atd?
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

zkontroluj prvně,jestli ten posilovač vůbec funguje.Po vypnutí motoru by se mě pedál při šlapání na brzdu zvedat a tvrdnout.Dále zkontroluj jak jsou sjeté kotouče,zevnitř i z venku a jestli se ti na nich netvoří příliš moc rzi na brzdící ploše.Pokud jsi neměnil brzdovku víc jak dva roky,tak ji vyměň (pouze dot4) a odvzdušni.Zadní brzdy můžeš zkontrolovat taky,ale hlavně ten předek.

A další věc je,když jsi měnil brzdové desky,jestli jsi měl rovně sjeté kotouče,protože můžou být vroubkované nebo křivo sjeté a brzdové desky ti pak nebrzdí celou plochou.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“