Zase ty brzdy:( Jetta2 1.6D 85r.v.

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Zase ty brzdy:( Jetta2 1.6D 85r.v.

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj všichni,obracím se s prosbou na lidičky tady na foru.Mám problémy s brzdami a chová se to tak,že když jednou šlápnu(za jízdy)tak je pedál nízko a po druhém šlápnutí už je vysoko.Je tam nový brzdový válec,cca rok a půl staré kotouče a destičky,zrepasované zadní brzdy.Je to odvzdušněné.Napadá mě,že by mohl být problém někde kolem vývěvy.Měl jsem jí vyndanou,ale nic jsem z toho nezjistil.Nemá s tím někdo zkušenosti?občas mě to docela štve.Jinak brzdy brzdí celkem dobře.Díky za pomoc

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zase ty brzdy:( Jetta2 1.6D 85r.v.

Příspěvek od GTI16V »

Jettadiesel píše:Ahoj všichni,obracím se s prosbou na lidičky tady na foru.Mám problémy s brzdami a chová se to tak,že když jednou šlápnu(za jízdy)tak je pedál nízko a po druhém šlápnutí už je vysoko.Je tam nový brzdový válec,cca rok a půl staré kotouče a destičky,zrepasované zadní brzdy.Je to odvzdušněné.Napadá mě,že by mohl být problém někde kolem vývěvy.Měl jsem jí vyndanou,ale nic jsem z toho nezjistil.Nemá s tím někdo zkušenosti?občas mě to docela štve.Jinak brzdy brzdí celkem dobře.Díky za pomoc
Mám to samý kvalitní auto :D i ten samej problém :? , ale já to jako problém nevidím :P . Dělá mi to to samý, ale jen občas. Pedál při brždění jako by trošku slehne níž, ale jinak to brzdí super. Vyměnil jsem komplet brzdy , ale dělá to stejně. Možná ještě jestli v tom nemá prsty ten rozdělovač brzdný síly u zadní nápravy. Rád bejvá zarezlej a nefunkční. Ale já to neřeším, je to jednou za čas, brzdí to svěle a hlavně to po 453 000 km stále jezdí do 4,5 litru :999: .

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Zase ty brzdy:( Jetta2 1.6D 85r.v.

Příspěvek od Jettadiesel »

GTI16V píše:
Jettadiesel píše:Ahoj všichni,obracím se s prosbou na lidičky tady na foru.Mám problémy s brzdami a chová se to tak,že když jednou šlápnu(za jízdy)tak je pedál nízko a po druhém šlápnutí už je vysoko.Je tam nový brzdový válec,cca rok a půl staré kotouče a destičky,zrepasované zadní brzdy.Je to odvzdušněné.Napadá mě,že by mohl být problém někde kolem vývěvy.Měl jsem jí vyndanou,ale nic jsem z toho nezjistil.Nemá s tím někdo zkušenosti?občas mě to docela štve.Jinak brzdy brzdí celkem dobře.Díky za pomoc
Mám to samý kvalitní auto :D i ten samej problém :? , ale já to jako problém nevidím :P . Dělá mi to to samý, ale jen občas. Pedál při brždění jako by trošku slehne níž, ale jinak to brzdí super. Vyměnil jsem komplet brzdy , ale dělá to stejně. Možná ještě jestli v tom nemá prsty ten rozdělovač brzdný síly u zadní nápravy. Rád bejvá zarezlej a nefunkční. Ale já to neřeším, je to jednou za čas, brzdí to svěle a hlavně to po 453 000 km stále jezdí do 4,5 litru :999: .
Právě že mě to dělá taky někdy,jednou to je napoprvé tvrdý jak beton a pak to musím našlapat.Ten rozdělovač šel jako první do řitě.

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od GTI16V »

Tak to je asi něco jinýho než mám já. Mě se to stane třeba při přibržďování, kdy se pedál propadne tak 2-3 cm dolů ale našlapávat nemusím, brzdí to furt stejně. Jinak jak si odstranil ten rozdělovač, tak je lepší dát hned jiný omezovače, jdou tam z jednoho typu Felicie, přímo na brzdovej válec z výstupu na zadky, ale to asi víš....jinak to při prudkým sešlápnutí brzdy jde do smyku zadkem. To už mám za sebou :D

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

GTI16V píše:Tak to je asi něco jinýho než mám já. Mě se to stane třeba při přibržďování, kdy se pedál propadne tak 2-3 cm dolů ale našlapávat nemusím, brzdí to furt stejně. Jinak jak si odstranil ten rozdělovač, tak je lepší dát hned jiný omezovače, jdou tam z jednoho typu Felicie, přímo na brzdovej válec z výstupu na zadky, ale to asi víš....jinak to při prudkým sešlápnutí brzdy jde do smyku zadkem. To už mám za sebou :D
Vyřešil jsem to tak,že jsem ten zátěžák vyhodil a dal místo něj hadice z felicie,kterými jsem to propojil.Ale ještě se mi nestalo,že by to šlo do smyku.Já myslím,že bude problém někde´ve vývěvě.Potřeboval bych vědět,jak to vlastně funguje.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Cusec no jestli ti to dela to co pises ze pokazdy musis naslapat tak to bude Brzdovej valec na jednom Golfiku uz jsem to delal..pac tam uchazel tlak :lol: pokazdy jsi musel naslapat a kdyz jsi drzel nohu na brzde tak se propadal :lol:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

BADBOYSFAMILY píše:Cusec no jestli ti to dela to co pises ze pokazdy musis naslapat tak to bude Brzdovej valec na jednom Golfiku uz jsem to delal..pac tam uchazel tlak :lol: pokazdy jsi musel naslapat a kdyz jsi drzel nohu na brzde tak se propadal :lol:
Ale válec je tam nový a dělá to jenom někdy.Tím to nebude.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

no tak leda jedine ta vyveva ale ta by podle me sla...anebo nesla vubec :cry:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

BADBOYSFAMILY píše:no tak leda jedine ta vyveva ale ta by podle me sla...anebo nesla vubec :cry:
To je fajn.neví nikdo,jak to vlastně funguje?nebo co se tam může posrat?měl jsem to rozdělaný,jsou tam 3 plastové obdélníky,které se vysouvají a je to poháněné motorem.Nemůžou už být třeba vyběhané a pak to propouští vzduch?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“