Přední náprava

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
malejmarcel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.03.2012 18:00

Přední náprava

Příspěvek od malejmarcel »

Zdravím potřebuji radu.
Zrenovoval jsem si Jettu 2, 18i, 66kw.
Při rychlosti nad 100 km/h. Když přidám plyn začne lehce tahat do prava, když uberu zatáhne zpět lehce do leva.
Vše je nové, napravnice originál z Německa, tlumiče Sachs, ramena, čepy, silentbloky meile originál. Nové pneu, geometrie je udělaná.
Nebyla nikdy bouraná, před renovací to nedělala.
Samozřejmě mě napadlo, že jsem něco zapomněl utáhnout, takže jsem vše prolez a znovu zkontroloval.
Předem děkuji za všechny rady a tipy.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přední náprava

Příspěvek od vintera »

tak přidám zkušenost s jedním mým golfem. Tak jsem ho i koupil. Pod plynem tahal doprava, bez plynu se vracel zpátky a při brzdění tahal doleva. Brzdy se vyřešily při výměně kotoučů a destiček. Doprava tahal nadále. Po plánované výměně ložisek kol, spodních čepů a čepů řízení přestal tahat doprava a tahal pro změnu doleva. Geometrie se přesná nedělala. Po geometrii tahal sice méně, ale pořád. Udělala se znovu a jinde a golf nikam netahá.

malejmarcel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.03.2012 18:00

Re: Přední náprava

Příspěvek od malejmarcel »

Na STK mi řekli že je vůle v uložení ramen.
Takže Meile originál kvality je pěkná sračka.
Objednal jsem Lemforder uložení a nalisuju do starých ramen, která jsou ještě originál, pak dám vědět.
Ale dík za radu zkusím i geometrii asi laserovou.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přední náprava

Příspěvek od vintera »

To jako že nové uložení ramen má vůli? To by se musela při montáži nějaká guma přetrhnout, jinak dával jsem ty samé gumy do ramen a dobrý. Vždycky lezu s technikem do díry, abych viděl co kde je špatně. Je pravdou, že když začnou tahat za kola různě do stran, tak síla, kterou tahaj, je dost velká na to, aby měkčí gumu trochu natáhla.
Mě kdysi tahání do strany dělal nestejný odklon kol a záklon rejdového čepu, ale to nebylo VW.

malejmarcel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.03.2012 18:00

Re: Přední náprava

Příspěvek od malejmarcel »

Tak to opravdu bylo v uložení ramen. Originál meyle quality je prostě sračka. Po vyndání jsem zjistil že pouzdra jsou měký jak žvejkačka, nalisoval jsem místo nich pouzdra Lemforder a super. Škoda že jsem si toho nevšiml už při montáži, nemusel bych to dělat znovu.

8nough
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 16.10.2018 18:28

Re: Přední náprava

Příspěvek od 8nough »

Taky záleží, jak je ten silentblok natočenej tim půlměsíčkem, byly napravo a nalevo nalisovaný stejně?
VW Golf 2 1990 RV, stavba

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“