Leštění límců

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

tak u nás ten správný vercajk snad ani není možné najít.Filcový kotouč drahý není,ten mě stal v OBI 70Kč,ale kde sehnat ty pasty a nějakej ten hedvábný nebo saténový kotouč na doleštění,to už nevím. Byl jsem ve třech barvách lacích,v obi,baumaxu,hornbachu a nikde nic a ani nemaj o tom potuchy.A na netu se mi nepodařilo taky sehnat obchod,kde by to posílali.Jestli ho někdo najdete s tímto příslušenstvím,tak to sem hoďte. Chci taky leštit 8)

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Já ale nemyslím malej, nebo hadrovej. Myslel jsem fakt filcovej kotouč o průměru aspoň 250mm a tloušťce aspoň okolo 30mm. Jinak ty pasty se dřív dělaly v daleko větších krabicích a ve zbrojovkách toho bylo hafo. Teď taková malá kostička stojí, nebo spíš stála, když jsem byl hodně před lety v OBI, takový 2- 3 stovky za takovej malej váleček.

Uživatelský avatar
Curda
Pilot
Pilot
Příspěvky: 852
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Curda »

A co třebáááá tady - http://www.micronplus.cz/" target="_blank :wink:

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fido-dido »


Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Příspěvek od majkl02 »

Má někdo zkušenosti s tím acetonem jak psal RUSH? Já jsem teď byl v tuningshopu a tam mě říkal, že to tím nejspíš nesleze, tak jsem zkoušel odstraňovač laku a je to prasárna. Tak jestli někdo neví o způsobu mimo pískování, aby ten lak slezl? Byl bych rád kdyby to šlo tím acetonem, ale nechci ho zbytečně koupit a pak zjistit, že to nejde. dík

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Nekoupíš ho zbytečně. Kamarád takhle sundaval komaxit z brejlí z V-maxa, disku kol právě z golfa, motorek a ze všech to slezlo. Zkus si koupit flašku acetonu. Stačí jen 5-10mm po dně. Hlavně to celý zadekluj aby to rozežralo tu barvu všude. Jak říkám, nech to tam nějakou chvíli. Třeba i 2 hodiny. On to tam nechával přes noc a ráno to prstem a hadrem všechno stáhnul a nebyl na tom ani kousek. Jinak aceton, nebo toluen je úplně to samý. Jestli jsi někde kolem Příbrami, tak ti ten aceton seženu z práce, jestli je pro tebe drahej.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Příspěvek od majkl02 »

Jo dík, aceton pro mě není drahej, ale nechci ho kupovat zbytečně. Koupil jsem odstraňovač laku, sice ten lak povoli, že jde sloupávat, ale z některých míst to jde blbě a pokud nevalíš tak některý ty kousky laku zasychaj na jiných místech a je to hnus. Jsou tam pak takový strupy.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Příspěvek od majkl02 »

Takhle ten lak vypadá když zapůsobí tem odstraňovač. Celej se tak zmačká a jde sloupnout, ale jak jsem psal, tak některý mista vůbec nejdou, ale ještě si stím vyhraju. Ten kdo si leštil límce a říkal, že už by do toho nešel, tak můžu říct, že to leštění je oproti tomuto zlatý. :roll:
Přílohy
PICT0019.JPG
PICT0019.JPG (73.29 KiB) Zobrazeno 784 x

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

A kolik si dal za odstraňovač laku? Tady jen pro informaci http://www.bekos.cz/cenikpopup.php?acti ... ategory=14" target="_blank

Jinakl by to určitě šlo i tím odstraňovačem. Nedivil bych se, kdyby to byl právě aceton. Nalej to do nějaký mísy, ale asi ocelový aby ti to nerozežralo třeba plastovej lavor, co máš na prádlo. Pak tam strč to kolo a celý to zadělej nějakou poklicí aby Ti to nevyprchalo. Jak se bude ten aceton vypařovat v celým prostoru, ta tu barvu celou rozleptá. Když to nepůjde, tak mi tu můžeš nadávat, jak chceš, ale určitě se Ti to povede, když to uděláš, jak jsem Ti řekl.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Příspěvek od majkl02 »

Aceton to není. Je to přímo odstraňovač starých náťěrů, ale možná, že to působí stejně jak ten aceton ,ale já na to nemám nervy. Kdyby tam nezasychaly strupy toho slouplýho laku, tak by to šlo, ale když se to na kolo chytá zpátky, tak je to na h***o . Ještě to teda zkusím s tím a kdyžtak pak tu tvou metodu a uvidím. jinak teda dík

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Naní Z a držím palce. Co to je za rozměr kol? Vím, že to jsou 13, ale navím šířku. Líbí se mi. Možná si je v budoucnu pořídím.

Uživatelský avatar
majkl02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Špk

Příspěvek od majkl02 »

jsou to 7x13 et20. Taky se mě dlouho líbily, ale nemohl jsem je nějak sehnat za rozumnou cenu, ale nakonec jsem je sehnal a za dobrou cenu. Jenom ty středy chci dát do černé, vyleštit límce a pneu 175/50. (viz. obrázek) :wink:
Přílohy
2-76-19733-l-DxesiWqg3bx3ZyvuURXrTg.jpg
2-76-19733-l-DxesiWqg3bx3ZyvuURXrTg.jpg (23.77 KiB) Zobrazeno 797 x

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

A nějaký obchůdky v praze s těmito hračkami! Měli byste někdo prosím nějakej kontakt?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kola

Příspěvek od Keflek »

Taky jsem si tim prosel,nejlepsi na odstraneni toho laku je Nitroredidlo. Jenom to nedelej doma na koberci,nebo se ti to pekne prodrazi prave o ten koberec...Jo a az budes sundavat ten lak tim nitrem,pozdravuj na zeleny louce :D

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

ja jsem ted koupil barvozrout jmenuje se to nejak P 05, naneses, pockas 15min a lak slokupnes jak nic. Zgumovati.
Akorat je po polepeny zlutyma upozornenima tak ze pomalu neprectes navod k pouziti :lol: a pekne to na rukach syci :D Ale co je nejhlvnejsi. NEZERE HLINIK!!! coz odstranovace nateru z 80% delaj.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“