máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Příspěvek od grim »

není to klasický válec kde podtlak v posilovači dělá vývěva. tady je elektromotorek, pumpa, ventily.. kdo to zná, tak určitě ví. mám takový problémek - namontoval jsem, zapojil (snad dobře), pak jsem otočil klíčkem a slyšel jak jede motorek a tlakuje se systém. motorek se vypnul, když sepnul ventil tlaku. mezitím jsem ale slyšel jak se vzadu začínají opírat pakny do bubnů a zároveň šel brzdový pedál sám dolů, jakobych na něj šlapal při brždění - až úplně dolů. když jsem povolil odvzdušňovák na LP a na PP, tak nic. když povolím odvzdušňovák na LZ nebo PZ (dozadu jde jen jedna trubka), tak vytéká kapalina silným proudem, na válci je slyšet jak se vyprazdňuje tlaková nádobka a pedál se vrací na původní místo. nevíte někdo co s tím..? je tam šest ventilů, tak jestli není nějaký špatný nebo je to jen zavzdušněné? (jak to odvzdušnit..?). díky za každý nápad!

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Příspěvek od grim »

tady http://www.zss.pl/~moto/fotografie/prac ... _teves.htm" target="_blank je to dost podrobně, akorát neumím polsky :(

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Příspěvek od grim »

hm, takže další poznatek.. když není nádobka natlakovaná, tak je pedál tvrdý a funguje to jako když nejde klasický pedál.

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Příspěvek od grim »

jak to tak vypadá, tak problém je někde v elektrice. a protože elektronka jsem nikdy nebyl, tak půjde g60 válec ven a uložit do šuplíku. místo něj zase klasika podtlak..

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: máte někdo brzdový válec z g60 s ABS? potřebuju poradit..

Příspěvek od Willdaa »

To je nejlepsi reseni co muzes udelat doporucuju posilovac z Passata B4 a valec G3/Felda pekne to pak brzdi :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“