Odvzušnění brzd.

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olin-syncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u PV

Odvzušnění brzd.

Příspěvek od Olin-syncro »

Nevíte někdo jak se odvzdušňují brzdy v G II r. 88 s ABS? Prý musí být nádobka při odvzdušňování pod tlakem, ale nevím pod jakým. Díky

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od grim »

he, myslím, že jsem se na něco podobného ptal o něco níž. zatím žádná odpověď. klidně se přidej do mého tématu, ať to tu neza*íráme ;) :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od vwCharlie »

normálně to odvzdušni a neřeš.GII s abs jsem ještě nedělal,ale ostatní auta s ABS v poho

Uživatelský avatar
Olin-syncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u PV

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od Olin-syncro »

Zkoušel jsem to normálně šlapat a vůbec to nešlo. Musel jsem zapojit kompresor na víčko nádobky s brzdovkou a tlakem to šlo bez šlapání. Brzdy vypadají, že budou OK

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od aiworry »

Nestačí náhodou zaplý kliček??

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od grim »

j,když máš zaplý klíček, tak ti jede motorek a natlakuješ. až je natlakované, tak se přes ventil tlaku sám vypne. když jsem pak povolil odvzdušňovací šrouby, tak jsem nechal vytéct dost kapaliny a ani bublinka. můj problém je v tom, že když se tlakuje nádobka, tak mi zároveň začínají brzdit brzdy. takže jak je natlakované tak mám všechny čtyři kola zabržděné a nevím co s tím.

Uživatelský avatar
Olin-syncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u PV

Re: Odvzušnění brzd.

Příspěvek od Olin-syncro »

Záleží jaký jsi tam dal do té nádobky (nádobka vyrovnávací) tlak. Já jsem tam dal tak odhadem 1 atp., ale před tím jem povolil nejvdálenější ovzdušňovací šroubek na prasátku. Po dobublání vzduchu jsem šroubek utáhl a vypl kompresor. Tak jsem udělal všechna kola. Po projetí to moc nebrzdilo a tak jsem nechal asi čtyři hodiny v klidu. Pak jsem ho znovu projel a už to brzdí celkem dost ostře, protože mi nefungují čidla ABS na kolech. Jo odvdušňování jsem dělal při zhasnutém motoru a vypnutém klíčku zapalování s vyšlapaným tlakem posilovače.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“