A zase ta ruční brzda

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
jiras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

A zase ta ruční brzda

Příspěvek od jiras »

Měnil sem teď na svým Golfu vzadu brzdový destičky (u kotoučové nápravy). Zatlačil sem zpátky pístky, abych mohl dát nové destičky, ale tím nastal ten problém že přestala fungovat ruční brzda. I když mám třmen (brzdič) sundanej a chytnu za tu páčku na kterou vedou lana ruční brdy, tak s ní sice krásně "melu", ale pístek se ani nehne. Stejně tak když to složím, seřídím lana a zatáhnu ruční brzdu, tak se sice ty páčky stáhnou, ale vůbec to nerbzdí. Před tím to brzdilo normálně, nesekaly se nic. Kde je problém? Asi budu muset celej třmen rozdělat že?
VW Golf V 1.6 75kW BSE
Škoda Citigo 1.0 50kW CNG

Uživatelský avatar
Stali
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od Stali »

Nevim to přesně ale neměli by se zadní pístky do třmenů zatáčet a ne tlačit?? už jsme to u několika aut viděl

Uživatelský avatar
Bludy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.09.2007 12:38
Bydliště: dvacet vod náchoda

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od Bludy »

Zatáčet a tlačit! Pozor na manžetu.
Všechno jde. Jen chcíplou kozu musíš táhnout!

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od aiworry »

Musí se zatáčet.
zkoušel jsi ji vícekrat zatahnout a povolit?
Možná blbost máš to odvzdušněný.
Taky jsem měl ten problém

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od vwtom »

Pokud jsi k zatlačení použil kladivo :twisted: , tak jsou už asi KO. Ta díra na imbus je tam schválně, aby se s nima líp otáčelo. Doprava zalézají, doleva vylézají. Musíš je ustavit tak, aby zůstala mezera mezi pístkem a deskou 1mm. Já měl problém se trefit do ideálního ustavení a letěl jsem z STK pro nesouměrnost brzd zadní nápravy. Budeš si muset trochu pohrát. Ale každopádně to zvládneš v pohodě.
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od Keflek »

vwtom píše:Pokud jsi k zatlačení použil kladivo :twisted: , tak jsou už asi KO. Ta díra na imbus je tam schválně, aby se s nima líp otáčelo. Doprava zalézají, doleva vylézají. Musíš je ustavit tak, aby zůstala mezera mezi pístkem a deskou 1mm. Já měl problém se trefit do ideálního ustavení a letěl jsem z STK pro nesouměrnost brzd zadní nápravy. Budeš si muset trochu pohrát. Ale každopádně to zvládneš v pohodě.
Nechci Te nejak komentovat :lol: :lol: ,treba se mylim,ale v tom pistku je takovej snek,kterej po seslapnuti brzdy ten pistek sice vrati,ale urcite ne o milimetr. Takze dle meho (jak jsem rekl mozna spatneho) nazoru se zadni brzda ustavi sama. po zasroubovani pistku by se meli brzdy naslapat a tim by se mely nastavit,vcetne rucni brzdy.Nehlede k tomu,ze pokud by tam byla mezera 1mm,tak by desky delaly asi dobrej binec pri jizde.A nevi jak u brzdicu z dvojky,ale novy(octa,golf,)urcite nejdou vytacet ven. Musi se bud vyslapat,nebo vyruckovat.
Too jiras:asi ten brzdic budes muset fakt rozhodit a zjistit jestli jsi tu snekovku pod pistkem neutrh. :wink:

Uživatelský avatar
Azo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od Azo1 »

Mám podobnej problém, vyměnil jsem zadní brzdy a taky ručka nefunguje. Když tahám za tu páčku od lanka ruční brzdy tak chodí úplně volně a pístek se vůbec nehne. Dá se to nějak rozdělat a opravit??
Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože ti to vyběhne přes páteř do mozku
a odtud pak přicházejí ty nápady na h***o!!
Obrázek

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od alean »

vwtom píše:Pokud jsi k zatlačení použil kladivo :twisted: , tak jsou už asi KO. Ta díra na imbus je tam schválně, aby se s nima líp otáčelo. Doprava zalézají, doleva vylézají. Musíš je ustavit tak, aby zůstala mezera mezi pístkem a deskou 1mm. Já měl problém se trefit do ideálního ustavení a letěl jsem z STK pro nesouměrnost brzd zadní nápravy. Budeš si muset trochu pohrát. Ale každopádně to zvládneš v pohodě.
je to tak jak píše vwtom :arrow: seřídit :wink:

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od vwtom »

Azo1 píše:Mám podobnej problém, vyměnil jsem zadní brzdy a taky ručka nefunguje. Když tahám za tu páčku od lanka ruční brzdy tak chodí úplně volně a pístek se vůbec nehne. Dá se to nějak rozdělat a opravit??

Jde to celé komplet rozdělat celkem v pohodě. Jen potřebuješ na jednu segerku kleště s dlouhými čelistmi a tenkými na konci. U tebe bych to viděl na takový malý váleček uvnitř (cca. 2 x 0.5 cm). Samozřejmě to netvrdím. Mně trvala domácí repase jednoho třmenu asi hodinu.
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Uživatelský avatar
KAja
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: A zase ta ruční brzda

Příspěvek od KAja »

vwtom píše:
Azo1 píše:Mám podobnej problém, vyměnil jsem zadní brzdy a taky ručka nefunguje. Když tahám za tu páčku od lanka ruční brzdy tak chodí úplně volně a pístek se vůbec nehne. Dá se to nějak rozdělat a opravit??

Jde to celé komplet rozdělat celkem v pohodě. Jen potřebuješ na jednu segerku kleště s dlouhými čelistmi a tenkými na konci. U tebe bych to viděl na takový malý váleček uvnitř (cca. 2 x 0.5 cm). Samozřejmě to netvrdím. Mně trvala domácí repase jednoho třmenu asi hodinu.
Kde s e daj ty válecky sehnat???Mam stej nej problém oddelal jsem tu segrovku a nejak mi to nejde vytáhnou.Jak na to?Dik

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“