Kontrola oleje v převodovce

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Vecernicek píše:Tak to potom tedy vím proč mi odešel diferenciál :evil:
tak příště to už bude lepší :P

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

kontrolní otázka :
jak se kontroluje hladina oleje v převodovkách typ 084 a 085 - motory 1,05 1,1 a 1,3 ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

opatrně vyndáme a zaštěrcháme :lol:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

pokud se pamatuju dobře, tak se to dělalo pomocí měrky ze šroubu :D ale to asi nebude tovární způsob.

ale opravdu si nejsem jistej

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Na felicii stačí vytáhnout náhon tacho a jako na měrce odečíst výšku hladiny oleje. Měla by být 5mm od spodního okraje náhonu. Tak pokud se někdo teď budete zabývat výškou hladiny na svém autě, zkuste kouknout na náhon tacho kolik je ponořen do oleje, jestli vůbec (samozřejmě při správném objemu náplně převodovky). Určitě by bylo jednodušší někdy příště vytáhnout náhon než se přetahovat s tím kontrolním šroubem, který jde někdy dost ztěžka povolit a na cestě se s ním špatně manipuluje.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

vwtom píše:Na felicii stačí vytáhnout náhon tacho a jako na měrce odečíst výšku hladiny oleje. Měla by být 5mm od spodního okraje náhonu. Tak pokud se někdo teď budete zabývat výškou hladiny na svém autě, zkuste kouknout na náhon tacho kolik je ponořen do oleje, jestli vůbec (samozřejmě při správném objemu náplně převodovky). Určitě by bylo jednodušší někdy příště vytáhnout náhon než se přetahovat s tím kontrolním šroubem, který jde někdy dost ztěžka povolit a na cestě se s ním špatně manipuluje.
nechtěl bych kecat, ale mám dojem že ten náhon mám celkem na suchu. a to je tam oleje kolik má být.
když nemáš poslintanou skříň nebo věci okolo, měl by tam olej zůstat - jednoduchá kontrola :D

lister nám určitě poradí

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Ještě jedna věc. Dneska sem předběžně koukal na ten náhon, kudy to tam budu dolejvat.0(mám tu strší převodovku) Povolil sem šroubek, kterej drží kus plechu, kterej drží ten náhon. Pak sem vytáhnul tu gumovou zátku. Pak sem čekal, že už ten náhon pude vytáhnout, ale je tam ňáká kovová zátka nebo co a nemohl sem přijít na to, jak to rozdělat. Vytáhnout za ten bovden to nejde. Asi sem blbej, ale fakt nevim. Dík za radu.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Milis píše:Ještě jedna věc. Dneska sem předběžně koukal na ten náhon, kudy to tam budu dolejvat.0(mám tu strší převodovku) Povolil sem šroubek, kterej drží kus plechu, kterej drží ten náhon. Pak sem vytáhnul tu gumovou zátku. Pak sem čekal, že už ten náhon pude vytáhnout, ale je tam ňáká kovová zátka nebo co a nemohl sem přijít na to, jak to rozdělat. Vytáhnout za ten bovden to nejde. Asi sem blbej, ale fakt nevim. Dík za radu.
co se týče náhonu tachecu, to by mělo být stejné. lanko vede přes takový plíšek, který je k převodovce přišroubován šroubem (10 klíč) a pod plíškem je těsnící guma.
vyšroubuješ ten šroubek, chytneš lanko až u toho plíšku a jemně ten náhon kýváním vytáhneš.

někdy je to tam trošku na fest, takže to chce s citem zabrat

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Ok, tak já za to zaberu s větším citem :D

Uživatelský avatar
ukro
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ukro »

ale zas at neurves nahon!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

tak to by musel být arnold švarcuj aby to utrh :D

ale je fakt, že co někteří dokážou .... naposledy mě překvapil kámoš, kterej utrhl 20sroub (20 jako prumer sroubu - ne klic) plochym klicem 8O 8O

Uživatelský avatar
matoni
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od matoni »

NEvi nekdo jestli se da dolet olej do prevodovky sezhora tim zašpuntovanym otvorem co je naproti spojkoveho lanka, je to takovy naustek nad mistem kde je privedena radicka a maji to jen nektere prevodovky mam to na petikvaltu syncro??

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

matoni : myslíš asi 3cm dlouhou trubku s plastovou krytkou ?
to je na odvětrání převodovky , tak by to asi šlo...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

lister: To by bylo fajn...

Co se tam leje?

Podle chytré knížky se tam může lít (do roku 87) SAE 80 i SAE 80/W90... Ale ten druhej je prej podstatně dražší... Tak já nevím, specifikace G50 se mě netýká... Chci to jen na propláchnutí (cca 1000km) a pak na dolití cca 60000km, plís poraďte...

Jsme tam včera utopili náhon tachometru, tak jediná možnost byla ho rozemlít a vypustit ven s olejem. :cry: :wink:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Takže jen tak pro představu:
náhon tachometru 150Kč (jsou dva druhy, červený a bílý, líší počtem zubů a tím i ukazované rychlosti)

Olej: Castrol SAE 80W, API GL4, MIL-L-2105, MB 235.1, ZF TE-ML 02 195kč za 1litr

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“