Brzdy

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Rouballik píše:
boobika píše: óóó, tak to vlastně můžem být rádi za to, že sis na nás udělal čas viď? :999: :lol:

no nic. svoje jsem k tématu napsal a hotovo :shv:

hehe si dement, co na tenhle projev napsat. Jen nesnášim, když na těhleh fórech lidi, kteří o nějké problématice nic nevědí ze sebe dělají špičkové odborníky v obodu. A před všemi tady píší obsolutní bludy.To je jako já bych vám tady začal cpát néco o kvalitě brzdového ústrojí. Vim o tom velký prd, jako oni o pneumatikách a přenosu a působení sil.

A pak jsou lidi, kteří chtějí z někoho udělat debila viď.
Ježiš to sem napsal sranec.. Se až sám divím... Sorry...
Naposledy upravil(a) Bastard dne 17.11.2007 23:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Runcajz píše:Rouballik: Počuj, ludia sa ti tu snažia svojimi príspevkami trochu ulahčiť tvoje rozhodnutia, aj keď nechápem prečo. Ty už rozhodnutý si. Tak si kúp na leto 195ky. Nikto ti nebráni, veď ten rozmer je bežný na autá so 100ps a viac... No a na ferrari je tých koní viac a keby sme to mali prerátať čo sa týka rozmer pneu a počet koní ferarri vs GII tak verím že jazdíš na 135kách... Teda čo udávajú výrobcovia...
Jo a k tým názorom. Soráč ak som ti nesadol na lopatu. Ja som tiež tak na to pozeral ako ty teraz. Ale už jazdím nejaký ten piatok a pozerám naozaj na viac vecí a preto aj jazdím ako jazdím. Niekedy naozaj je menej viac!!!
Vždyť ano.. Jsem všem lidem vděčný za svoje názory ohledně brzdové ústrojí. Za názory na které jsem se ptal.
Jen teda poslední otázku. Proč se na auta s větśím výkonem dávají širší pneumatiky? A už to konečně přiznej. že čím větší plocha pneu ti je větsí přenesená sila na silnici v daném čase. Přenesená síla třeba brzdná nebo točivý moment. To je jedno síla je to v podstatě totožná.. Konečně už se nehádej a necpi bludy.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Bastard píše:
Rouballik píše:
hehe si dement, co na tenhle projev napsat. Jen nesnášim, když na těhleh fórech lidi, kteří o nějké problématice nic nevědí ze sebe dělají špičkové odborníky v obodu. A před všemi tady píší obsolutní bludy.To je jako já bych vám tady začal cpát néco o kvalitě brzdového ústrojí. Vim o tom velký prd, jako oni o pneumatikách a přenosu a působení sil.

A pak jsou lidi, kteří chtějí z někoho udělat debila viď.
Tak vítej v klubu frajere... Živíš se výrobou pneumatik? Já bych řekl, že ne. Tvůj vrchol pneumatikového poznání je to, že se ti 195 nepodařilo hodit do smyku a 175 jo... Na tomto fóru si každej myslí, že sežral šalamounovo h***o, takže si třeba můžeme podat ruce, i když za mnou stojí zákon...
Ne neživím. Jen jsem to vysvětloval jako pro blbce, třeba takový jako jsi ty. Odporuješ fyzice. Hádáš se tu jako malej kluk. Nikdy jsi výpočty a praxi nestudoval. Meleš hovna a ješté urážíš. Načti si o tom něco. Zůčasni se testů a pak se mi ještě rád omluvíš.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Sorry, teď jsem to trochu přehnal, ale ty mi vysvětli, proč se na všechna auta nedávají šíroké pneumatiky? Vždyť by to líp brzdilo, každej by to před přechodem dobrzdil a nebyly by nehody, ne?

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Bastard píše:Sorry, teď jsem to trochu přehnal, ale ty mi vysvětli, proč se na všechna auta nedávají šíroké pneumatiky? Vždyť by to líp brzdilo, každej by to před přechodem dobrzdil a nebyly by nehody, ne?

Je pro to mnoho důvodů:
Asi tem nejdůležitější je motor. Nízkoobsahový motor s malý točivým momentem prostě široké pneumatiky neroztočí, tak dobře jako úzké, kvůli jejích valivému odporu. A když už jí roztočí, tak s vysokou spotřebou a nízkou maximální rychlostí. Vše vychází z valivého odporu penumatiky.

Dalším důvodem jsou emise automobilu. Jak už jsem psal čím širčí pneumatiky tím větší valivý odpor a tím je potřeba větśího úsilí k rozhýbaní automobilu.. Brutálně stoupá spotřeba.. Odzkoušeno golf II 51kw TD na 175kách 5l a na 195kách 5,5 litru na stejné trase dlouhodobý průměr.

Další důvod je masivnost materiálu né každé auto je tank a čepy a ložsika odejdou s širokou pneumatiky a plno další věcí. Vše je prosté a mmoho víc namáháno. Proto by nebylo možné výrábět malá auta. Vše by muselo být masivní drahé těžké.

Další podsatný důvod je cena. Kdo by chtěl auto s velkýmy bezpečnýmy pneumatikami když by jen obudtí stálo polovinu jeho ročního platu.

A těch důvodů je hafo

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Brzdy

Příspěvek od Runcajz »

OK OK OK, Ak treba ja priznám všetko, aby bolo dobre. K tomu ferarri. Ano je to ako píšeš. Ale skús aj ty priznať, že GII nie je ferarri a ak nejazdíš okruhy a využívaš auto na premiestnenie sa z bodu A do bodu B tak sa neoplatí dávať niečo iné na auto ako je predpísané. Ak toto neuznáš, vyhlasujem pôst po dobu jedného týždňa sem nevstúpim a budem rozmýšlať o tom, či sa aj oplatí písať svoje názory. Nikdy by som to do teba nepovedal. Na začiatku si sa mi zdal ako v pohodke koolový týpek, čo má nejaký problém a chcel by sa podeliť aj o svoje skúsenosti. Ale keď si začal písať o dementoch a pod. prestávam si myslieť, že si sa chcel poradiť, ale že ti niekto nejako ublížil a prišiel si sa odventilovať sem do fóra. Počuj, aj u nás najebalo kopec snehu a dnes som používal ručnú viac ako bolo dovolené, ale nikomu tu nenadávam a ani nenazývam nejako ináč ako by si zaslúžil. Nenávidím ludí čo odhadnú toho druhého za 5 sekúnd a hneď su všetci čo mu chceli pomôcť debili len ten čo potrebuje radu je naj...
Ešte raz soráč a moje názory prehliadni. Sú totiž nákazlivé.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Výrobce pouze a jen určí průměr bezpečnosti, spotreby, namhání materiálu ..... A výjdou mů údaje o pneumatikách, které uvádí jako jediné použitelné.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Runcajz píše:OK OK OK, Ak treba ja priznám všetko, aby bolo dobre. K tomu ferarri. Ano je to ako píšeš. Ale skús aj ty priznať, že GII nie je ferarri a ak nejazdíš okruhy a využívaš auto na premiestnenie sa z bodu A do bodu B tak sa neoplatí dávať niečo iné na auto ako je predpísané. Ak toto neuznáš, vyhlasujem pôst po dobu jedného týždňa sem nevstúpim a budem rozmýšlať o tom, či sa aj oplatí písať svoje názory. Nikdy by som to do teba nepovedal. Na začiatku si sa mi zdal ako v pohodke koolový týpek, čo má nejaký problém a chcel by sa podeliť aj o svoje skúsenosti. Ale keď si začal písať o dementoch a pod. prestávam si myslieť, že si sa chcel poradiť, ale že ti niekto nejako ublížil a prišiel si sa odventilovať sem do fóra. Počuj, aj u nás najebalo kopec snehu a dnes som používal ručnú viac ako bolo dovolené, ale nikomu tu nenadávam a ani nenazývam nejako ináč ako by si zaslúžil. Nenávidím ludí čo odhadnú toho druhého za 5 sekúnd a hneď su všetci čo mu chceli pomôcť debili len ten čo potrebuje radu je naj...
Ešte raz soráč a moje názory prehliadni. Sú totiž nákazlivé.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mám problém u brzdovým ústrojím.. chtěl jsem poradit a dosta jsem poraděno. Jsem spokojený. Ale někdo se chytil mého názoru s výměnou pneumatik a už to jelo. Jsem straěné háklivý, na lidi co mají špatný názor a ještě si z toho druhého dělají srandu(Nějaký ty Need for speed a podobně). Promiň, ale tohle nikdy neustojím. Ferrari byl pouze pŕíklad, abych své tvrzení podpořil. Fyzika funguje všude stejně jak u ferarri tak u golfa.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Už nevím co víc bych k tomu dodal. Asi jen ještě .. Proč si teda chci dávat ty širsí pneumatiky na automobil, když nezapadají do průměru od výrobce? Protože jsem ochoten obětovat větśí spotřebu a namhání materiálu za to že zabrzdím rychleji než předtím a zatáčku protojedu bezpečneji.

Omlouvám se všem, ale na situaci typu: Já nevím jen si myslím a tvrdím to za pravdu a ještě do druhého rýpu jsem strašné háklivý a vžnetlivým. Omlouvám se.

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Brzdy

Příspěvek od Runcajz »

Bože, to je človek, Na všetko má odpoveď. A nie je ako politik. Všetky odpovede sú správne. Niet čo riešiť.
Rouballik, Aj tí výrobcovia, kým začali nahadzovať nejaké údaje, tak niečo rátali, testovali, skúšali a pod... Ale to dobre vieš, tak teda prečo chceš mať vyššie náklady na jazdu. Je to len preto, že menej predvídaš pri šoférovaní a skáčeš často na brzdy? Alebo? ja to nechápem. Vôbec si zamestnaný, alebo ťa niekto financuje? Lebo kvôli tým 195kám za rok meníš polovicu podvozku a to nevravím o gumách. Keď to prerátaš, sa to vôbec neoplatí a tu platí pravidlo, pomali ďalej zájdeš...
Počuj, chceš vôbec aby ti ešte niekto odpísal, alebo už máme byť všetci ticho... Ináč, mohol by si napísať ešte nejaké poučky atď. Ide ti to fajn, a je to dosť z praxe.
EŠTE, EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE

Sakra to ctrl c a ctrl v je dobrá vec. Najskôr si označíme nejakú vec Stlačíme ctrl c a potom stlačíme ctrl V a ideto ako po másle EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Runcajz píše:Bože, to je človek, Na všetko má odpoveď. A nie je ako politik. Všetky odpovede sú správne. Niet čo riešiť.
Rouballik, Aj tí výrobcovia, kým začali nahadzovať nejaké údaje, tak niečo rátali, testovali, skúšali a pod... Ale to dobre vieš, tak teda prečo chceš mať vyššie náklady na jazdu. Je to len preto, že menej predvídaš pri šoférovaní a skáčeš často na brzdy? Alebo? ja to nechápem. Vôbec si zamestnaný, alebo ťa niekto financuje? Lebo kvôli tým 195kám za rok meníš polovicu podvozku a to nevravím o gumách. Keď to prerátaš, sa to vôbec neoplatí a tu platí pravidlo, pomali ďalej zájdeš...
Počuj, chceš vôbec aby ti ešte niekto odpísal, alebo už máme byť všetci ticho... Ináč, mohol by si napísať ešte nejaké poučky atď. Ide ti to fajn, a je to dosť z praxe.
EŠTE, EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE

Sakra to ctrl c a ctrl v je dobrá vec. Najskôr si označíme nejakú vec Stlačíme ctrl c a potom stlačíme ctrl V a ideto ako po másle EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE EŠTE

Myslíš to jako ironii?? Nevím.. Jestli ano tak proč mi ten názor sakra nevyvrátíte? Podložte mi váš názor!! Nerýpejte do mě!! Dělejte něco, nepiště jen kecy kolem jak někdo někde ....

Né nešlapu často na brzdu, ale na silnicích je plno vrahů vyzbrojenejch silnejma autama co jsou schopný zabrzdit pár metrů před přechodem na plný brzdy a co já mam dělat v plně naloženym dvojkovym golfu?? Brzdit očima?? Zabít se?? Co mi radíš?? I ta dodavka co byla za mnou se štosovala vedle mě.

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Brzdy

Příspěvek od Runcajz »

Nikdy sa nehanby za svoj názor! Nikdy nikomu nenadávaj a ber veci ako sú. Nie si tu jediný a čím viac sa urážaš, tým viac do teba ryjú... Ja som napr ten rýpal. Nič v zlom. Ako som písal na začiatku nikomu nechcem ublížiť, tak to neber tragicky. Počuj, to že má niekto iný názor, neznamená,že je zlý. Je jeho a pre neho je dobrý. Ani ja ti neberiem tvoj názor a netvrdím, že je na chuja, aj keď je iný ako môj.
A ospravedlňovať si sa nemusel, keby si nebol taký vznetlivý. Ale v poho. Neboj to prejde.
Nožno sa ráno zobudíme a dobre nad tým pobavíme. Život je len jeden a treba ho brať s rezervou. A vážim si že ho berieš bezpečne! Kiež by viacerým výrobcom záležalo na bezpečí ako na predaji. Ale to už je o inom.
Takže KAMARÁTI????

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Zaměstnaný momentálně nejsem, ale to kvůlli tomu že studuji, ale na všechny věci si poctivě vydělávám.

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Brzdy

Příspěvek od Runcajz »

Počuj, kámo, naozaj to neber tak tragicky. Nikdo tu nemá záujem robiť zle tomu druhému. Je to len výmena názorov a to v živote treba. Treba si meniť informace a to je správne. Nikdy nevieš čo sa môžeš naučiť a kedy sa ti čo zíde.
No a k tým silným autám. Keby si kotúče menil pravidelne aj z obložením, určite by si nemusel brzdiť očama. A to nevravím o dodržiavaní bezpečnej vzdialenosti. To sa na mňa nehnevaj ale to je prax!

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Auto jsem koupil před 4měsícema a nekradu, abych měl na všecko.. Proto to řeším v uvozovkách až teď. A bezpečnou vzdálenost dodržuji a to minimálně dvojnásobnou možná víc. Ale tohle se mi stalo když bylo auti ještě v pořádku.


Jinak vše v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“