Brzdy

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Cus,
mám problém s brzdama. Projevuje se to tak, že šlápnu na brzdový pedá a brzdný učiněk přichází až někde v čtvtce sešlápnutí a je mizivý, když jsem tak ve 3/4 tak už auto začíná znatelně brzdit, ale připadá mi to, že už na něj tlačím strašnou silou. Někdy mi to zas připadá, že brzdí úplně normálně, možná to je akorát pocitově. čím pak by to mohlo být?

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Brzdy

Příspěvek od boobika »

ona g2 zas tak moc suprově nebrzdí (při srovnání s jinými)

každopádně pokud bysme vyloučili vzduch (gumovej pedál nebo potřeba víckrát našlápnout), tak posilovač.
co třeba podtlak? je trubka ok?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
mono
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od mono »

Rouballik píše:Cus,
mám problém s brzdama. Projevuje se to tak, že šlápnu na brzdový pedá a brzdný učiněk přichází až někde v čtvtce sešlápnutí a je mizivý, když jsem tak ve 3/4 tak už auto začíná znatelně brzdit, ale připadá mi to, že už na něj tlačím strašnou silou. Někdy mi to zas připadá, že brzdí úplně normálně, možná to je akorát pocitově. čím pak by to mohlo být?
zkusil bych ten podtlak v posilovači...potom jestli to někde neteče nebo tak...ale stát se to mě tak dělám kompletní GO brzd...kontrola hadiček, obložení, stavítek, výměna manžet v prasatech, třmenech a brzdovim válci, kapalina a td....
hele řeknu to takhle pokud ti klekne motor tak se necháš odtáhnout, ale pokud brzdy :!:
mám s tím i jednu osobní zkušenost...ve 140 na dálnici sešlápnu brzdu a nic... naštěstí to dobře dopadlo ale stát se to jinde :oops:

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Mně to spíš příjde jak kdyby se ten pedál zasekl a pak sěl strašně těžko dál.. Jak se pozná vzduch v hadičkách?

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Mně to spíš příjde jak kdyby se ten pedál zasekl a pak sěl strašně těžko dál.. Jak se pozná vzduch v hadičkách?
Když ho našlápnu tak mam skoro max brzdný účinek v první třetině, ale pomaličku se mi pod nohou propadá.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Stalo se mi to po té co mi prorezli hadičky k zadním brzdám.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Jinak kapalina nemizí díra tam neni... Ale přední kotouče jsou žiletky a destičky taky.

Uživatelský avatar
mono
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od mono »

Rouballik píše:Mně to spíš příjde jak kdyby se ten pedál zasekl a pak sěl strašně těžko dál.. Jak se pozná vzduch v hadičkách?
tak to jedině asi nějakym podtlakometrem 8) ale tobě stačí zjistit jestli neni někde děravá a jestli to neni někde ucpaný..

Uživatelský avatar
mono
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od mono »

Rouballik píše:Jinak kapalina nemizí díra tam neni... Ale přední kotouče jsou žiletky a destičky taky.
máš to dobře odvzdušněný?? po výměně hadiček...jo a jestli máš sjetý kotouče a desky tak to rovnou GO brzd..je to fakt vražda jezdit na tomhle...buť to udělej sám pořádně...nebo si to nech udělat...ale pozor na šmelení v servisech....jo a pokud to máš sjetý tak ten dlouhej chod by odpovídal....

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Pozor, on má na mysli vzduch v brzdovém okruhu, ne v podtlakovém. V brzdovém jsou ty brzdy takové gumové tuším, ale taky bych to potřeboval osvětlil. A podtlak se dá vyzkoušet tak, že při vypnutém motoru opakovaně sešlápneš pedál, než ztvrdne a pak při sešlápnutí nastartuješ a musí se propadnout. Jinak je někde chyba s tou hadicí, která vede ze sání. A jinak jestli je myšleno kotouče a destičky jako žiletky tak, že jsou tak tenké, tak se snad ani nemá cenu bavit...

Uživatelský avatar
Jahomi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jahomi »

Jo tak to může být za vzdušněný. Taky bych preventivně vyměnil brzdou kapalinu jestli je starší než 2 roky. Může to dělat i nějakej humus v brzdové soustavě. Při brždění se ucpe a pak jde těžko dolu pedál. :?: Proč nevyměníš nejdřív ty kotouče??

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

jj pedál se propadne, to je vše oka.. Jj to jsem chtěl slyšet že je to opravdu těma koutoučem a destičkama. Chlapy mi tu už házeli néjaký bremba, ale nevim nevim.. Vozím často plné auto v létě tam chci dávat 195ky kola a chci aby to brzdilo na fleku co by jste doporučili?

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Tohle jsem našel na autokelly jako koutoče, co z toho?

Brzdový kotouč, PowerDisc ATE 676Kč
Brzdový kotouč FEBI 429Kč
Brzdový kotouč ATE 488Kč
Brzdový kotouč FERODO 335Kč
Brzdový kotouč - PILENGA 454Kč

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Jestli si tam dáš 155 nebo 215, je to jedno. Adheze bude furt stejná nebo budou rozdíly minimální. Kup nový destičky a kotouče, vyměň kapalinu a odvzdušni.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

No rodíl to rozhodně je a markatní. Protože tyhle 175ky co tam mam to je ve smyku jedna radost, ale 195ky do smyku dostaneš hůř.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“