Demontáž poloos

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

Zdar klucí.Potřebuju vyndat motor z auta ale už to dlouho stojí.Takže motor má docela zarezlý šrouby.Zastavil jsem se na poloosách protože mi ty imbusy na uchycení od převodovky nejdou za boha povolit.Jsou už docela orezlý a v jednom se mi ten imbus protočil a navíc je tam přístup na pytel.Mohl bych teda demontovat poloosy od kol?Mám se do toho vůbec pouštět, nebo je to lepší u převodovky?Budu rád za jakoukoli radu. :idea:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od vwCharlie »

a nemáš tam místo imbusů někde tisícihrany? Můžou být i ty imbusy,ale mají tam být tisícihrany. Když se to protočí,tak si vždycky pomůžu velkýma sýkovkama. V nouzi to jde i tak,že tam naklepeš jiný klíč. Na místo toho imbusu právě ten tisícihran nebo torx. Můžeš si pomoct tak,že jeden může tlačit klíčem a druhý tomu pomáhá sýkama nebo sekáčkem s kladivem. Hlavně je to třeba dobře vyčistit a klíč nasadit až na doraz.

Uživatelský avatar
mcsow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od mcsow »

imbus sem tam ještě nezažil vždycky tisícihran, pořádně otvor očistit a naklepnout kladívkem kvuli možnosti žvejknutí, a když nějakej ožvejkam, tak už jedině sekáč a kladivo
vw golf II 1.9Mtdi
trabant 601S

Uživatelský avatar
yeti66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.12.2007 22:05
Bydliště: Uherce

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od yeti66 »

ja měl podobnej problem flexou jsem uřezal hlavičky šroubu a sundal poloosu zbytek šroubu sem povolil rukou nebo kleštěma :D :D :D :D

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

Jdu na to kouknout.Je to dost zahnojený od oleje. :evil:

Uživatelský avatar
Georg_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Georg_ »

origo by mel byt tisicihran, taky sem je tam mel, ale pak jsem tam uz daval nove imbusy...nebo to zkus nahrat autogenem, taky pomuze...

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

Autogen neni a ani nikdo kdo by s tim pomohl.Teď sem na to koukal a jsou tam torxy.Jenže ten se v tom protočí líp jak imbus.Imbusem sem včera jeden povolil ale torxem to nejde.Dělal sem to torx č 40. 45 je už moc velkej.Kdyby byl aspoň ten autogen.Tak to vypadá na flexu a sekáč ale to se mi nechce :evil:
Přílohy
P1010020.JPG
P1010021.JPG

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od anacixem »

Origo je tam tisícihran M8 a ne žádnej torx 40 nebo 45 imbusy se tam občas dávaj jako náhrada
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

A ha.Takže sem ten šroub doprasil torxem?Tak já půjdu shánět tisícihrany a zkusim to ještě nějak povolit.Jen nevim jak se pak dostanu k těm ostatním.S kolama neotočim.Přirezly destičky ale to snad nějak odtrhnu.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od anacixem »

No jestli se ti v něm protočil ten torx tak jsi ho nejspíš zničil,tak destičky vyndej a bude se kolo točit vesele dál :wink:
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

Ale abych vyndal desky tak musim povolit šrouby na brzdiči s tou gumovou kritkou a ty sou taky na tysícihran a zarezlý.Už sem je vzal WD 40kou a zejtra to nějak pořešim.Kdyžtak stříknu i desky a to by v tom byl čert aby to nepovolilo. :evil: Ten torx se sice protočil ale žvejklý to nějak moc neni.Zkusim to teda ještě tim tisícihranem a uvidim.Každopádně díky všem za rady.Nebýt clubu tak sem v koncích :!:

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Keflek »

Nerikej,ze kdyz tam das ctyrku a opres se do auta,ze ty desky neutrhnes...A hlavne,zespoda se to dela lip-vzdycky tam ten tisicihran natukni a pujde to jak po masle. Jinak to jde i od kola,musis ho shodit a staci ti dva dlouhy nastavce a gola 8) :wink:

Uživatelský avatar
maro
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1604
Registrován: 10.10.2007 18:13
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od maro »

a pořádně do toho šroubku klepni,nejlépe s boku do hlavičky pomoci nástavce :wink:

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od Lacko_TD »

Až seženu ty tisícihrany tak to pořešim ale ty desky sám fakt neurvu.Uvážu lano za zadní nápravu vemu vento a škubnu s nim.To už určo povolí :lol:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž poloos

Příspěvek od vwCharlie »

Lacko_TD píše:Až seženu ty tisícihrany tak to pořešim ale ty desky sám fakt neurvu.Uvážu lano za zadní nápravu vemu vento a škubnu s nim.To už určo povolí :lol:
a pak vem lano a chytni ho za poloosu a taky škubni ventem :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“