jaký podvozek na GII 1.8T

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od fakieVW »

Jaký používáte podvozek na 1.8T co tady máte? Je to ted vpředu o dost těžší než bylo a nechci zas kupovat nějaký drahý podvozek za 20 000,ale taky nechci ty sračky jako JOM a tak. Myslim že by to asi dlouho nepojezdilo.Uvažoval jsem o tlumičích z Dieslu a nechat je zkrátit na pružiny 40/40. Tak mi prosím poradte co používáte vy?

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od Willdaa »

Za kvalitu si budes muset priplatit....1.8T zas o tolik tezsi nebude...mozny varianty mas pak treba z G3 TDI,VR6 :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od fakieVW »

To s tím plněním tlumičů jsem dělal na felicii kdysi. Sedělo to suprově,ale tlumiče golfu většinou nejdou rozdělat a felicie a 1.8T je trochu rozdil :wink:


to stou naftou dělal kámoš na octavii. Dal tlumiče z octavie TDI a pružiny eibach a sedí to skvěle akorát je zkracoval kvuli těm pružinám.

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od GTI16V »

...právě to řeším taky, protože jsem po koupi 1.8T dělal řádnou kontrolu všeho a když jsem chtěl mrknout na podvozek kvůli ošetření závitů a vyčištění, tak jsem narazil na jeden velkej problém a to ten, že podvozek je sice starej možná tak rok a půl ( je to Vmaxx ) a má najeto skoro nic, ale co se týče právě předku, tak je total v prdeli :roll:
Váhovej rozdíl asi nebude sice tak velkej, ale nějakej tam je....nicméně to nepřikládám vůbec tomu minimálnímu rozdílu váhy ale kvalitě podvozku. Už jsem to tady psal několikrát a nejen já. Prostě ani trochu nedůvěřuju podvozkům typu Vmaxx, Jom, INXX...a jiným srajdám. Já mám štěstí vždycky hlavně na praktický příklady. Zažil jsem na dílně i prasklý pružiny u těhle podvozků, vyteklý tlumiče po 3 tisících km atd. Prostě kvalitní podvozek by tohle nikdy neudělal, proto si radši přišetřím a půjdu do značky a násl. kvality jako jsem to dělal vždycky .
Teď mám podvozek, kterej je vzadu netknutej ( z čeho taky, když je zadek odstrojenej a lehkej) a vepředu death. Repasovat to nejde, takže si ho jednou pověsím na stěnu dílny aspoň na koukání :mrgreen:
...jinak při jízdě není znát vůbec nic...při tom snížení a tvdosti se ani nedivím, ale to mi bohužel nestačí :evil:
Přílohy
...předek - nahoře na tlumiči jsou vidět zbytky vyteklýho oleje
...předek - nahoře na tlumiči jsou vidět zbytky vyteklýho oleje
...po rozebrání pístnice je skoro volná a padá dolů
...po rozebrání pístnice je skoro volná a padá dolů
..po vyčištění a kompletaci vypadá jako z krámu :-)
..po vyčištění a kompletaci vypadá jako z krámu :-)
...zpátky, ještě tam bude muset nějakou chvíli vydržet :-(
...zpátky, ještě tam bude muset nějakou chvíli vydržet :-(
NO SHINE JUST PERFORMANCE
1989 G2 GTI 16V (swap vr6)
1991 G2 1.6TD GL
1996 G3 1.9 TDI

insta: @mkv2r6base
facebook: mkdva vršestá

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od fakieVW »

To věřím. Já právě šroubovací podvozek nechci. Je to podle mě zbytečnost na učelový tuning pokud s tím zrovna nezávodíš,že bys musel kvůli trati měnit výšky.Stejně většina lidí nastaví jednou výšku a kašlou na to.Proto si myslím,že je lepší radši serie z dieslu a nebo tak a je to lepší než nějaký JOM.To co píšeš o kvalitě je pravda jsem to už viděl i na vlastní oči. Jsou to podvozky na srazovky které nejezdí,ale jen se vystavují a pokud si chceš zajezdit tak smůla :roll: Ještě to promyslím a uvidím co se dá dělat s tím dieslem a tím zkracováním :wink:

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od GTI16V »

fakieVW píše:To věřím. Já právě šroubovací podvozek nechci. Je to podle mě zbytečnost na učelový tuning pokud s tím zrovna nezávodíš,že bys musel kvůli trati měnit výšky.Stejně většina lidí nastaví jednou výšku a kašlou na to.Proto si myslím,že je lepší radši serie z dieslu a nebo tak a je to lepší než nějaký JOM.To co píšeš o kvalitě je pravda jsem to už viděl i na vlastní oči. Jsou to podvozky na srazovky které nejezdí,ale jen se vystavují a pokud si chceš zajezdit tak smůla :roll: Ještě to promyslím a uvidím co se dá dělat s tím dieslem a tím zkracováním :wink:

...pro mě je štelovák nutností. Potřebuju káru sice na občasný ale kuwa ježdění a podle toho chci i odpovídající vlastnosti :wink: Dej pak vědět co si vymyslel. :idea:
SMRT LEVNÝM NEKVALITNÍM PODVOZKŮM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NO SHINE JUST PERFORMANCE
1989 G2 GTI 16V (swap vr6)
1991 G2 1.6TD GL
1996 G3 1.9 TDI

insta: @mkv2r6base
facebook: mkdva vršestá

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od fakieVW »

No já bych si koupil i nějaký pořádný koni nebo HaR,ale se mi nechce tolik investovat když to může roztřelit. A zas mám to spíš na sprinty a na takové poježdění po okolí města. Ale kámoš ma octavii 1.8T má v tom 195 koní a má tenhle podvozek co jsem napsal a je to perfektní. Není to tvrdé a je to použitelné jak na běžné ježdění tak i na brutální jízdu. Ale golf je lehčí a má jiné vlastnosti. Taky jsem uvažoval že bych k tomuhle podvozku dal horní uložení tlumičů na tvrdo. To by taky udělalo hodně podle mě :wink:

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od GTI16V »

... osobně bych šel nejraději opět do KONI, se kterýma mám opakované the best zkušenosti, ale vždy jsem měl jen pevný podvozek KONI se stavitelnou tuhostí a když vidím ty ceny štelováků od KONI.... :roll: to víš, že bych chtěl třeba KW, ale to bych musel v televizi live píchat ropuchu nasucho do řiti, abych na to v rozumným čase vydělal :mrgreen: ...uvidíme ono se něco časem vyskytne, rozhodně na tomhle šetřit nehodlám :wink:
NO SHINE JUST PERFORMANCE
1989 G2 GTI 16V (swap vr6)
1991 G2 1.6TD GL
1996 G3 1.9 TDI

insta: @mkv2r6base
facebook: mkdva vršestá

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od ok »

Co sou ted akce na FK podvozky, tak bych řek že sou to supr podvozky výkon/cena. Jinak Inter Alloy taky neni špatnej.

Tomvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.10.2007 21:20
Bydliště: Piešťany(skoro)

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od Tomvw »

ja mam weitec štelovák s nadstavitelnou tuhosťou, akurat vzadu sa šteluje na tých zarážkach a nie zavitom(txn) a som max spokojný... mal by byt pre g3 tdi/vr6 takže zataženie naprav je teraz asi jak ma byt. v zatačkach to sedi až neuveritelne, tvrdost v pohode. a výšku si nadstavím presne jak mi vyhovuje a nemusim sa trápit či -40nebude malo a -60 zas moc...takže určite štelovák.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od ok »

Tomvw píše:ja mam weitec štelovák s nadstavitelnou tuhosťou, akurat vzadu sa šteluje na tých zarážkach a nie zavitom(txn) a som max spokojný... mal by byt pre g3 tdi/vr6 takže zataženie naprav je teraz asi jak ma byt. v zatačkach to sedi až neuveritelne, tvrdost v pohode. a výšku si nadstavím presne jak mi vyhovuje a nemusim sa trápit či -40nebude malo a -60 zas moc...takže určite štelovák.
Pro TDI a VR6 je snad jinej podvozek ne? Tam je trošku větší rozdíl váhy motoru.

Tomvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.10.2007 21:20
Bydliště: Piešťany(skoro)

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od Tomvw »

predava sa to ako vr6+tdi, pozri dalši prispevok :wink:
Naposledy upravil(a) Tomvw dne 08.04.2008 17:16, celkem upraveno 1 x.

Tomvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.10.2007 21:20
Bydliště: Piešťany(skoro)

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od Tomvw »

to máš pravdu, rozdiel to určite je ale jak velký to neviem. Predáva sa to ako tdi+vr6 - zataženie napravy nad 890kg a ostatne zataženie naprav do 890.. napr toto. : http://eshop.escape6.cz/default.asp?n=G ... o&pgid=581
chcelo by to odvažit zataženie naprav ale je možne že na g2 by stačil aj ten do 890.

Uživatelský avatar
Curda
Pilot
Pilot
Příspěvky: 852
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od Curda »

Tomvw píše:to máš pravdu, rozdiel to určite je ale jak velký to neviem. Predáva sa to ako tdi+vr6 - zataženie napravy nad 890kg a ostatne zataženie naprav do 890.. napr toto. : http://eshop.escape6.cz/default.asp?n=G ... o&pgid=581
chcelo by to odvažit zataženie naprav ale je možne že na g2 by stačil aj ten do 890.
Takže na TDI je lepčí dát z 3ky TDi podvozek, co :?:

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký podvozek na GII 1.8T

Příspěvek od ok »

Curda píše:
Tomvw píše:to máš pravdu, rozdiel to určite je ale jak velký to neviem. Predáva sa to ako tdi+vr6 - zataženie napravy nad 890kg a ostatne zataženie naprav do 890.. napr toto. : http://eshop.escape6.cz/default.asp?n=G ... o&pgid=581
chcelo by to odvažit zataženie naprav ale je možne že na g2 by stačil aj ten do 890.
Takže na TDI je lepčí dát z 3ky TDi podvozek, co :?:
Přesně tak.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“