vymena zadnich brzd

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

lister píše:HWTest : není o čem referovat, prostě z nápravy odšroubuješ vše co jde a pak tam dáš kotouče :wink:

akorát u těch G4(passat,octava,fabie....) brzdičů, který jsou mnohem spolehlivější než G2-3, je potřeba trochu obrousit část výztuhy mezi tou deskou na kterou se montuje čep kola a tou trubkou (ramenem),ale to nemá vliv na pevnost nápravy, je to kvůli jinýmu připojení hadice u G4 brzdiče.
pak taky bude možná potřeba doladit brzdový lano, možná taky ne, třeba tam půjde G2 kotoučový lano bez úprav. já to dělal u G1 a tam se kotouče nedávaly, tak jsem použil zkrácenej lanovod z G2 a ocelový lanko v metráži.
No celkem spoléhám na to, že to bude jednoduché, ale i u jednoduchých věcí se občas vyskytnou problémy ...

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

jo, když už jsme u toho nevíte kde koupit delší pevnostní šrouby na ten čep?
Že by se to už zrovna trochu vypodložilo.

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

HWTest píše:
lister píše:HWTest : není o čem referovat, prostě z nápravy odšroubuješ vše co jde a pak tam dáš kotouče :wink:

akorát u těch G4(passat,octava,fabie....) brzdičů, který jsou mnohem spolehlivější než G2-3, je potřeba trochu obrousit část výztuhy mezi tou deskou na kterou se montuje čep kola a tou trubkou (ramenem),ale to nemá vliv na pevnost nápravy, je to kvůli jinýmu připojení hadice u G4 brzdiče.
pak taky bude možná potřeba doladit brzdový lano, možná taky ne, třeba tam půjde G2 kotoučový lano bez úprav. já to dělal u G1 a tam se kotouče nedávaly, tak jsem použil zkrácenej lanovod z G2 a ocelový lanko v metráži.
No celkem spoléhám na to, že to bude jednoduché, ale i u jednoduchých věcí se občas vyskytnou problémy ...
Jestli tam budeš dávat ty brzdiče z GIV tak to pls zdokumentuj....budu dělat to samé a každý info se bdue hodit :)
Brzdiče už mi ležej v garáži, teď jen ten čas :(

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

Nee, koupil jsem celou GII zadní nápravu, ale měnit bych chtěl jen bubny za kotouče, ale mám trochu obavy z čidel ABS.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

No a už jsou problémy, nesedí brzdové trubičky - na bubnech jsou delší a bojím se že při ohýbání prasknou, takže na to kašlu a vyměním celou nápravu :-)
Už je sundaná, zítra budem nandavat kotoučovou ...

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Tak co Jetta-mistře? Našel si tam někde tu kupu šrotu? Nebo si na to zapoměl, sem celej nevrlej.

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grim »

když už jsme tak u té výměny kotouče za bubny, řekne mi někdo jak je to u syncra? taky no problemo nebo je tam nejaka vychytavka? případně máte někdo věci potřebné k přehození..? :)

Uživatelský avatar
smyk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2693
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousíčekkk od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smyk »

grim píše:když už jsme tak u té výměny kotouče za bubny, řekne mi někdo jak je to u syncra? taky no problemo nebo je tam nejaka vychytavka? případně máte někdo věci potřebné k přehození..? :)
u synchra jedine napravu z g2 rallye a nebo g60 synchro a to přeji příjemný zhánení :D jinak chlapaci co se týče tech zadních třmenu z g4 na g2 pokud to nekdo budete delat tak to prosím jak už psal lada zdokumentujte taky bych to asi udelal :wink: když už mám napravy na zemy :D
Zde se plní muj další sen tentokrát ten pravej original:-)
https://www.facebook.com/Golf-2-Rallye- ... 999392424/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

No ja na GII GTI 16V daval trmeny z Fabie RS - jen jsem se natrapil s pripojenim hadicky - fobie to ma prutocnym sroubem a hadicku/trubicku s okem. Nakonec to vyresila spešl prechodka :wink:

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

smyk píše:
grim píše:když už jsme tak u té výměny kotouče za bubny, řekne mi někdo jak je to u syncra? taky no problemo nebo je tam nejaka vychytavka? případně máte někdo věci potřebné k přehození..? :)
u synchra jedine napravu z g2 rallye a nebo g60 synchro a to přeji příjemný zhánení :D jinak chlapaci co se týče tech zadních třmenu z g4 na g2 pokud to nekdo budete delat tak to prosím jak už psal lada zdokumentujte taky bych to asi udelal :wink: když už mám napravy na zemy :D
já myslím počkám abys to prubl :twisted: stejně budu muset sehnat někoho kdo mi s tím helfne :?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“