kulisa řazení-demontáž?

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

kulisa řazení-demontáž?

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli jste už někdy nerozdělávali kulisu?mám tu spodní pružinu již dost vyběhanou a je docela velká vůle v chodu celé řadičky.Myslím,že na to existuje nějaká opravná sada a tak by mně zajímala demontáž,pokud by mněl někdo nějaké foto,tak by to bylo ještě lepší.Díky za info

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: kulisa řazení-demontáž?

Příspěvek od Vecernicek »

Jettadiesel píše:Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli jste už někdy nerozdělávali kulisu?mám tu spodní pružinu již dost vyběhanou a je docela velká vůle v chodu celé řadičky.Myslím,že na to existuje nějaká opravná sada a tak by mně zajímala demontáž,pokud by mněl někdo nějaké foto,tak by to bylo ještě lepší.Díky za info
I když to demontuješ, tak je to prej nerozebiratelný. :cry:

Co máš za problém? Prej se dá ta pružina nějak seřídit :?

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: kulisa řazení-demontáž?

Příspěvek od Jettadiesel »

Vecernicek píše:
Jettadiesel píše:Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli jste už někdy nerozdělávali kulisu?mám tu spodní pružinu již dost vyběhanou a je docela velká vůle v chodu celé řadičky.Myslím,že na to existuje nějaká opravná sada a tak by mně zajímala demontáž,pokud by mněl někdo nějaké foto,tak by to bylo ještě lepší.Díky za info
I když to demontuješ, tak je to prej nerozebiratelný. :cry:

Co máš za problém? Prej se dá ta pružina nějak seřídit :?
Podle mně by to mělo být rozebíratelný,proč by jinak prodávali tu sadu(je to ta spodní koule,nevím jak to popsat)Problém je v tom,že jak je ta řadička spadlá,tak mě tam jde občas špatně dvojka a jednička a celkově se vyklá.Nedá se tam nějak dostat zespodu auta?pod výfukem?

Uživatelský avatar
progres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Příspěvek od progres »

Zdravim
Myslite ze pasuje kulisa radenia z Golfa 3 do Golfa 2? Na pohlad to vypada priblizne rovnako... Uz to niekto menil?

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

progres píše:Zdravim
Myslite ze pasuje kulisa radenia z Golfa 3 do Golfa 2? Na pohlad to vypada priblizne rovnako... Uz to niekto menil?
Tak to ti neporadím,já nevím jak se to rozebírá,natož jestli to jde přehodit

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

no mělo by to jít spodem, odmontovat výfuk a měli by tam být čtyři šrouby a musíš vymontovat úplně všechno až k těm rozdělujícím páčkám na převodovce. Z kabiny nic neděláš.

Kde jsi viděl že prodávají repasy?

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

opravna sada se da koupit, ale je to v podstate komplet novy (az na par drobnosti)
Jinak se to rozdelava tak jak psal Vecernicek Oddelas vyfuk, pak ten hlinikovej krici plech, dale 4 srouby a u prevodovky povolis jeden na te tyci (je tam tisicihran, pokud si neudelas znacku polezes alspon 4 pod auto aby sis to spravne nastavil - vlastni skusenost kdyz jsem to delal poprvy) jakmile to budes mit venku, tak z vrchu (od sajtry) povolis 2 desitky srouby a celou to kulisu muzes nadzvednou. Povysunes gufirko na te tycce k prvodovce a tim padem budes moct tu radisku vyhnout tak, aby jsi ji mohl vyndat. Vic to asi ani rozdelat nepujde.

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

nic jsem nerozebiral, jen sundal gumu kolem salcky a povolil ty dve maticky v kulise vevnitr a podlozil pruzinu krytkou na sroub pasu z Facka :-)
bylo to asi za 15 minut a je to o dost lepší, i když né stoprocentní...rozhodně je to rychlejší, než to demontovat z nápravnice, rozházet si pětku, sundavat vejfuk a ještě se patlat s tim hliníkovym plechem, kerej bude mít určo zarezlý matičky :-)

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

jde o to jestli to vydrzi, aby jsi to nedelal kazdej mesic znova.

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

jelikož to tak mám už třetí rok, tak jednou za 3 roky tomu 15 min venuju :-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“