Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od Fili90 »

Zdarec kluci,potřeboval bych vaši odbornou radu.Chci si dát do auta dálkově ovládané zamykaní, ale největším problémem je že mám pneumatický(vzduchový) centrál.Vůbec nevím jak to všechno propojit aby mi to fungovalo..Nemá s tím někdo nějaké skušenosti, popřípadě nějaké schéma propojení těchto dvou věcí? předem děkuji za rady a info :)

Nakadah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 294
Registrován: 30.10.2008 19:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od Nakadah »

Staci mit k dalkaci jeden dvou-vodicovy servomotorek, ktery ti jen zamkne/odemkne dvere ridice. O zbytek se postara pneumaticky system. Mam to takhle nachystane uz skoro pul roku, ale porad sem se nedokopal k akci. Tahlo servomotorku normalne pripevnis na tahlo od pojistky dveri a hotovo. Nak

Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od Fili90 »

Ano máš právdu.Já tento servomotorek mám originál ve dveřích řidiče,ten při pohybu a sepnutí vydá jakoby signál pro kompresor, ten sepne a tlakem vzduchu se uzamčou další dveře..Jen potřebuji vědět jak na tento servomotorek připojit tu řídící jednotku s dálkou :)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od shazzer »

Fili90 píše:..Jen potřebuji vědět jak na tento servomotorek připojit tu řídící jednotku s dálkou :)
To je ale uz vec toho daneho typu DO a servomotoru (myslim ze tady bude stacit taktez jen 3- popr. 2- vodicove provedeni, nikoliv 5-vodicove).

Uživatelský avatar
Fili90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.05.2009 12:02

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od Fili90 »

Díky Vám za rady, ale neměl by jste někdo nějaký schéma? at jsem alespon trochu v obraze o čem se tady bavíme :) díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od 11mAjA11 »

TOHLE BUDU ŘEŠIT TAKY, CO SEM TAK SONDOVAL TAK ALARMY S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM OD MAGICARU BY MĚLY FUNGOVAT PO PŘIPOJENÍ SIGNÁLU PRÁVĚ NA TEN SPÍNAČ V ŘIDIČOVÝCH DVEŘÍCH ( MAJÍ MÍT PRODLOUŽENÝ INTERVAL SIGNÁLU AŽ NA CCA. 10-20 VTEŘIN ) COŽ JE PRO VZDUCHOCENTRÁL VÍCE MÉNĚ NEZBYTNÉ ABY STIHL KOMPRESOR NATLAČIT/ODSÁT OKRUH..A STOJÍ CELKEM SMĚŠNÉ PENÍZE...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od m-NIC-h »

A máte nějakou adresu kde se dá ten dálkáč koupit. Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od 11mAjA11 »

já budu brát tady : http://www.ab-autodoplnky.cz/index.php? ... p1=&slovo=" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

MarosF6V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 20.09.2016 22:14
Bydliště: Slovensko

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od MarosF6V »

Zdravím, tiež si to takto chcem upraviť na DO , preto sa ešte raz pýtam je nutné do vodičových dverí dávať el.servomotorek? , mám tam pneumatický ktorý je zapojený len do elektriky, vzduch pripojený nemá (možnosť tam je) č.: 813862153A . aký centrál mám teda kúpiť, bez či so servo motorkami, som z toho debil, ak niekto viem pošlite mi nejaký link na konkretny model ktorý je na to ako stvorený. Ďakujem

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od HWTest »

Ano je to nutné, protože jinak se bude zamykat/odemykat jen zbytek auta. Ve dveřích řidiče jsou jen přepínací kontakty, ale žádný akční člen, který by je odemknul/zamknul.

Takže možnosti jsou tři:
1) centrál s DO a jedním servomotorkem do dveří řidiče
2) centrál s DO a prodlouženým impulsem (cca 5s by mohlo stačit) - tím ovládat pumpu + do dveří řidiče pneumatický akční člen - ten napojit hadičkou/trubičkou na pumpu, v této variantě nelze odemknout centrál klíčem (nejsou kontakty ve dveřích řidiče)
3) centrál s DO a prodlouženým impulsem (cca 5s by mohlo stačit) - tím ovládat pumpu + do dveří řidiče pneumatický akční člen s přepínacími kontakty - ten napojit hadičkou/trubičkou na pumpu, elektrické zapojení je malinko komplikovanější, doporučuju se podívat třeba na zapojení Jablotron CA-320 Akcent (reléový blok CR-2S) pro pneumatický systém

Osobně doporučuju 1)

pajas502
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.04.2019 18:21

Re: Propojení pneumatického zamykaní s dálkovým ovládáním.

Příspěvek od pajas502 »

Ahoj, chci napojit dálku na kompresor , je na něm konektor s 10 piny . Poradí někdo pozice pinů na které to napojit ? Oboje přední dveře mají přepínací kontakty.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“