prosím o radu - světla-relé-baterka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

origo vedení k žárovkám má 1,5mm2, asi bych to nechal...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

lister píše:origo vedení k žárovkám má 1,5mm2, asi bych to nechal...
a od relátka k baterce když už jsou na tom dvě světla mám dát 4mm2?

jina kvěci mám posháněný, takže dnes nebo zítra se rozhodne :D dám to mezi expanzku a nádobu pro ostřikovače

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

lister píše:origo vedení k žárovkám má 1,5mm2, asi bych to nechal...
mám taktéž - použil jsem dokonce z jiné elektriky original kabely, včetně patic na H4...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

tak přemejšlím jestli jsem správně natáhnul dráty. vedl jsem je (ty k pravému světlu) kolem klaksonu (pod to lištou nad chladičem co jsou na ní všelijaký nálepky :D ) myslíte že to teplo z chladiče by tomu mohlo vadit?

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

takže vše už je hotovo a funkční :D

je to celkem dobrý, napětí na žárovkách se zvedlo z 12V na nějakých 13,8-14V a svítí to super. hlavně při porovnání: orig. způsob - nové zapojení

:idea:

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

boobika píše:takže vše už je hotovo a funkční :D

je to celkem dobrý, napětí na žárovkách se zvedlo z 12V na nějakých 13,8-14V a svítí to super. hlavně při porovnání: orig. způsob - nové zapojení

:idea:
By mě zajímalo jakou potom mají žárovky? jasně že logicky klesne, ale o kolik bo když se musí a bude muset svítit celoročně tak bych nerad kupoval co půl rok nějaký žárovky za pěťo co mám :? tak jsem to zavrhl u normálních je to nejspíš šumám, ale mě se zdá že to čtyřočko svítí celkem dobře

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Laďa píše: By mě zajímalo jakou potom mají žárovky? jasně že logicky klesne, ale o kolik bo když se musí a bude muset svítit celoročně tak bych nerad kupoval co půl rok nějaký žárovky za pěťo co mám :? tak jsem to zavrhl u normálních je to nejspíš šumám, ale mě se zdá že to čtyřočko svítí celkem dobře
myslíš životnost? pokud jo, tak toho bych se nebál. používám NARVA +30% za 100kč (snad to není nedovolená reklama :D ) i v motorce, která "dobíjí" 14,5-15V (vím je to moc, ale regulátor novej kupovat nebudu. to radši každý 3 roky novou baterku) a pořád mám původní už 3 roky. a že je u endura víc vibrací a šancí jak vlákno uklepnout.

čtyřočko musí svítit dobře na dálkovým, ale tlumený by měly být stejný jak u dvou ne? aspoň si myslím teda, že ty vnitřní světla jsou jen dálková

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

boobika píše:
Laďa píše: By mě zajímalo jakou potom mají žárovky? jasně že logicky klesne, ale o kolik bo když se musí a bude muset svítit celoročně tak bych nerad kupoval co půl rok nějaký žárovky za pěťo co mám :? tak jsem to zavrhl u normálních je to nejspíš šumám, ale mě se zdá že to čtyřočko svítí celkem dobře
myslíš životnost? pokud jo, tak toho bych se nebál. používám NARVA +30% za 100kč (snad to není nedovolená reklama :D ) i v motorce, která "dobíjí" 14,5-15V (vím je to moc, ale regulátor novej kupovat nebudu. to radši každý 3 roky novou baterku) a pořád mám původní už 3 roky. a že je u endura víc vibrací a šancí jak vlákno uklepnout.

čtyřočko musí svítit dobře na dálkovým, ale tlumený by měly být stejný jak u dvou ne? aspoň si myslím teda, že ty vnitřní světla jsou jen dálková
Jasný že životnost.....já mám nějaký za pěťo a svítí dobře se mě zdá...a samo že ty prostřední jsou jen dálkový, ale i ty normální celkem stačí a zas tak často večer tam kde není osvětlení nejezdím.

No a s endurkem přeci nejezdíš tak často jak v autě ne? já teda rozhodně ne....takže to bych moc nesrovnával

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

když můžou ty žárovky vydržet v jakýmkoli autě, kerý mý relátka (treba Fako) tak proč ne v Golfu i třeba s dodělanejma relátkama :-)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Laďa píše:
boobika píše: myslíš životnost? pokud jo, tak toho bych se nebál. používám NARVA +30% za 100kč (snad to není nedovolená reklama :D ) i v motorce, která "dobíjí" 14,5-15V (vím je to moc, ale regulátor novej kupovat nebudu. to radši každý 3 roky novou baterku) a pořád mám původní už 3 roky. a že je u endura víc vibrací a šancí jak vlákno uklepnout.

čtyřočko musí svítit dobře na dálkovým, ale tlumený by měly být stejný jak u dvou ne? aspoň si myslím teda, že ty vnitřní světla jsou jen dálková
Jasný že životnost.....já mám nějaký za pěťo a svítí dobře se mě zdá...a samo že ty prostřední jsou jen dálkový, ale i ty normální celkem stačí a zas tak často večer tam kde není osvětlení nejezdím.

No a s endurkem přeci nejezdíš tak často jak v autě ne? já teda rozhodně ne....takže to bych moc nesrovnával
tolik ne, ale za ty 3 roky tam mám přes 18.000km což není sice moc, ale zas při tom způsobu jízdy (samotné vibrace, nějaký ten "hrbolek") a přebíjení to je už dost kilometrů na posouzení žárovky

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

Yeah píše:když můžou ty žárovky vydržet v jakýmkoli autě, kerý mý relátka (treba Fako) tak proč ne v Golfu i třeba s dodělanejma relátkama :-)
promiň mou neinformovanostm ale Fako je favorit??? :D pokud jo, tak ty relátka má standartně? a pokud je oboje ano :D tak felicia je má taky?

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

boobika píše:
Yeah píše:když můžou ty žárovky vydržet v jakýmkoli autě, kerý mý relátka (treba Fako) tak proč ne v Golfu i třeba s dodělanejma relátkama :-)
promiň mou neinformovanostm ale Fako je favorit??? :D pokud jo, tak ty relátka má standartně? a pokud je oboje ano :D tak felicia je má taky?
Fako, Fáčko, Fanouš = Favorit :-)
standartně
Filcka = Felicie, je má taky :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“