Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od vwCharlie »

je to pěkně zpracované téma,konečně trošku na úrovni a ne jen o teoretických kecech,víc takových :wink:

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Bart_NJ »

Takže pokud ses rozhodl pro montáž sedačky z g4 s výhřevem, je opravdu třeba přesně identifikovat který konektor je výhřev.
Mám taky pocit že ten žlutý je airbag, ale chce to oravdu prověřit (abys místo teplé prdelky neměl infarkt).
Z té fotky je to špatně vydět, ale tuším že tam jsou jen čtyři piny.
Předpokládám tedy že ty dva silné jsou výhřev sedla i opěradla zapojené v sérii a ty tenké termistor.
Je třeba změřit měřákem odpor vzájemně mezi sebou.
Pokud je to tak jak jsem psal tak mezi silnými by měl být odpor řádově jednotky ohm., mezi tenkými řádově jednotky Kohm.
Mezi sebou (tenké a silné piny) by nemělo být nic.
Takže proměř to a dej vědět co jsi naměřil.

Už jsi něco dalšího sehnal k tomu výhřevu?
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Bart_NJ »

Pain píše:Zdravím všechny.
Díky Bartovi_NJ za obsáhlou a vyčerpávající zprávu. Schemata jsou myslím jasná a není na nich co řešit. Jen kdyby mi tu kabeláž a ostatní někdo nabídl...
A když si představím to tahání kabelů, tak (musím použít slova, který jsem na fóru kdysi četl) mě zabolí všechny jizvy na rukách. Ty tam mám od doby, kdy jsem tahal signálový kabel dozadu k zelilovači a repráčky a tak... :D Ale prdýlka v teploučku asi bude stát za to... :D
kabeláže se neboj, když je to připravené tak to trvá asi 30min.
Je třeba vyloupnout volnou pozici v palubce, zdemontovat dolní kastlík pod volantem, sundat boční lištu na prahu a vymontovat sedadlo.
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kloggie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 12.04.2008 11:46
Bydliště: Praha 6 - Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Kloggie »

Tak to jsem rád, že výhřev doputoval do správných rukou, i když to bylo komplikovaný i z mý strany, když jsem neměl čas a nemohl jsem dodat potřebný kablíky včas.
Jen víc podobných článků :)
reklamní a jiné polepy na zakázku
potisk triček, něco málo triček na ukázku:
http://aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=6197401

vento456
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.06.2009 18:07

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od vento456 »

Zdravím vas.ja by som potreboval poradit.mam tiez sedacky z G4 vo vente a maju vyhrievanie.len problem je v tom že koncovka je odstiknuta a trcia iba hole kable.ako zistim ktore su na vyhrievanie.bojim sa ze ked tam pustim stavu tak mi streli bocny airbag.

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Adams »

Nema to GIV pres nejakou komfortku nebo tak?

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od shazzer »

vento456 píše:Zdravím vas.ja by som potreboval poradit.mam tiez sedacky z G4 vo vente a maju vyhrievanie.len problem je v tom že koncovka je odstiknuta a trcia iba hole kable.ako zistim ktore su na vyhrievanie.bojim sa ze ked tam pustim stavu tak mi streli bocny airbag.
Myslim, ze prirazeni barev vodicu podle schematu je nezamenitelne, takze to bude hracka (samozrejme jde o konektory T6a a T6d):
SLP-SitzheizungG4.pdf
SLP-Sitzheizung G4
(253.12 KiB) Staženo 230 x

Uživatelský avatar
Mach.003
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1358
Registrován: 24.07.2008 22:36
Bydliště: Praha/OstraVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Mach.003 »

Taky jsem hledal a něco jsem našel ale nevím jaká je kvalita.
http://www.svet-nakupu.cz/vyhrivane-aut ... -dp-68614/" onclick="window.open(this.href);return false;
I LOVE Mk2s! I LOVE German style!

Pain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.04.2008 09:20
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Pain »

Přidávám další poznatek a týká se té úplně první fotyk v této diskusi, čili konektror vyhřívání. Jsou to sedačky z nějaký Audiny. Kvůli úpravě pro GII jsem rozebral celý čalounění a všude tam jsou "4 kroužky". Topení je tam origo nalepený na pěnových vycpávkách. Ale k tomu konektoru (pokud někdo máte stejný). Jak se Bart_NJ správně domníval, jsou ty dva velké kontaky vyhřívání a ty dva malé termočlánek, obojí na sedák. Opěradlo je vyhřívané jen napojením na vytápěcí kabely druhým konektorem. Teplota je hlídaná jen jedním čidlem v sedáku.
No a já bych konečně měl mít za pár dní převařený úchyt zámku pojezdu a konečně nový sedačky.
Takže pokud jste někdo narazil na matroš k výhřevu (kabeláž, štelovací kolečka na palubku, relátko, a tak), dejte mi prosím vědět. Budu vděčný. :-)

Zdarec.
Pain

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Bart_NJ »

zdravím Pain-e,
znova oprašuju problematiku výhřevu.
Tuto zimu jsem výhřevu opravdu užil a chci si udělat výhřev do sedačky spolujezce.
Je prakticky nemožné cokoliv sehnat tak plánuju to celé sestrojit z něčeho dostupnějšího.
Takže největší problém je sehnat origo ovládač jinak zbytek by měl jít nahradit dostupnějšími díly.
Kde nebazíruje na originál ovládači pomůže si ovládačem z g4 a podobné.
Pain-e chci tě poprosit zda bys nezměřil odpor termočidla při cca 20stc. a odpor topné spirály sedla a opěradlo dohromady.
Mohl bys nafotit jak vypadají ty vyhř. deky s g4 po vypáraní z potahu?
Ještě mám všeobecný dotaz - zda někdo neví kde sehnat konektory (g2,g3,g4,oct) na relé, ovladače atd.
Děkuji za odpověď jr
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od mikii »

Bart_NJ píše:zdravím Pain-e,
znova oprašuju problematiku výhřevu.
Tuto zimu jsem výhřevu opravdu užil a chci si udělat výhřev do sedačky spolujezce.
Je prakticky nemožné cokoliv sehnat tak plánuju to celé sestrojit z něčeho dostupnějšího.
Takže největší problém je sehnat origo ovládač jinak zbytek by měl jít nahradit dostupnějšími díly.
Kde nebazíruje na originál ovládači pomůže si ovládačem z g4 a podobné.
Pain-e chci tě poprosit zda bys nezměřil odpor termočidla při cca 20stc. a odpor topné spirály sedla a opěradlo dohromady.
Mohl bys nafotit jak vypadají ty vyhř. deky s g4 po vypáraní z potahu?
Ještě mám všeobecný dotaz - zda někdo neví kde sehnat konektory (g2,g3,g4,oct) na relé, ovladače atd.
Děkuji za odpověď jr

Konektory sezenes ve VW origo stoji par korun a nebo pokud mas nejakou starou ele k nicemu tak je seber tam ja pouzivam odstrihany konektory co mam a nebo jdu koupit origo novy.

Pain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.04.2008 09:20
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Sedačky s výhřevem + zapojení + potřebný materiál

Příspěvek od Pain »

Takže, jak píše Bart_NJ, přidávám sem hodnoty odporů topení a termočidla. Topení (sedák i opěradlo dohromady) má pořád 2 ohmy. 20 stupňů se docela špatně chytá, takže jsem čidlo změřil při více teplotách a takhle to dopadlo. Při cca 12°C čidlo odpor 12,12 kiloohmů, při cca 25°C má odpor 10,06 kilo a při cca 30°C má odpor 9,21 kilo.
Hodil jsem do auta topení a nechal jsem to vždycky tak čtvrt hodinky temperovat, aby se trochu ohřály i ty sedačky. Takže přesnost měření bude taková všelijaká, ale myslím, že pro tehnle účel by to mohlo stačit.
Pain

Uživatelský avatar
Golfik_II
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.04.2010 22:26
Bydliště: Crhov okr. Šumperk

vyhřívané sedačky GII

Příspěvek od Golfik_II »

zdravim.řeším vyhřívání sedaček a nevím jestli sehnat sedačky i s vyhříváním nebo jenty dečky a předělat to do jinejch???? popř. z jachých sedaček je použít?? díky
Golf 2 1.6 GTD 59kw
Passat 1.8T

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: vyhřívané sedačky GII

Příspěvek od shazzer »

Potencialnich reseni je mnoho, upozornuju vsak, ze nejde jen o ty sedacky prip. decky ale i kabely, konektory, rele, pojistky a ovladac/e (viz foto). Kdyz se to obcas sezene cele pouzite originalni a funkcni, tak vetsinou 300.- staci.
Přílohy
Sitzheizung-1.jpg
Sitzheizung-2.jpg

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: vyhřívané sedačky GII

Příspěvek od shazzer »

shazzer píše:..vetsinou 300.- staci.
Samozrejme EUR :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“