G2 osvetleni kufru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Mboss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 20.02.2009 11:21

G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Mboss »

cuzz kluci,snazim se na svim golfiku delat ruzne upravy a vychitavky,ted jsem si chtel zapojit osvetleni kufru jelikoz tam nemam to origo co tam ma byt tak tam chci napojid led pasek,muzete poradit odkud natahnout plus a pritom to nemusel tahat az z palubovky?jde to vubec?prosim nejake reseni..mooc diky Mates

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od boobika »

v zadním levém sloupku by snad měl být konektor na připojení originálního osvětení kufru.
přívodní drát je šedozelenej a z konektoru půjde šedomodrej na podsvícení spz. takže buď na to a bude to svítit s obrysovkama.

a nebo pokud chceš někde vzadu svorku 30 (tj. stálé napětí), tak mne napadá jedině dráty pro origo centrál, který je u zadního čela a nebo černožlutej drát pro zadní stěrač. měl by mít také svůj konektor jako pro to osvětlení kufru/spz (tj. vzadu, v levém sloupku. každopádně to bude trochu víc bastl.

osobně bych šel cestou toho prvního, původního zapojení.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Georgino007 »

Nedávno jsem se o to taky pokoušel a já tam právě ten konektor na origo osvětlení neměl... A na ničem jinym stálý plus asi neni ne? (aspoň teda v social edition)
Takže pokud chceš, aby to fungovalo i při vypnutym motoru, světlech atd. což mi přijde pro osvětlení kufru docela praktický, tak asi nezbyde než to natáhnout od pojistkovky...
Já jsem to vyřešil tak, že jsem se na to vykašlal :mrgreen: :lol:

Uživatelský avatar
Mach.003
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1358
Registrován: 24.07.2008 22:36
Bydliště: Praha/OstraVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Mach.003 »

No ja jsem original osvětlení dal do prič :-D A dal jsem si tam ledky. Zitra hodím když tak foto.
I LOVE Mk2s! I LOVE German style!

Mboss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 20.02.2009 11:21

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Mboss »

jj foto by bylo super

matiu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 11:36

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od matiu »

No ja som si na zadne dvere namontoval spinac otvorenia kvoli alarmu ( otvoris a ukostri obvod )
Na tiahol som staly prud z osvetlenia interieru a napojil to na svetielko a aj na ten spinac
Otvoris kufor a hla budis svetlo

Uživatelský avatar
vodomil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.07.2009 09:36
Bydliště: Liberec

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od vodomil »

asi už to je jedno, ale třeba to pomůže někomu dalšímu...
dneska sem našel místo, odkud má jít origo osvětlení...
je to přímo ze zadního levýho světla... sou tam dvě zdířky, do těch příjdou 2 svorky s kablikama...

pro případné zájemce pořídím foto...

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od stevocz »

hod foto lebo nevuem kde presne sa to ma zapojit.

Uživatelský avatar
vodomil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.07.2009 09:36
Bydliště: Liberec

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od vodomil »

stevocz píše:hod foto lebo nevuem kde presne sa to ma zapojit.
tady to je:
Obrázek

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od vwCharlie »

nevím,ale tam bych proud nehledal,nemáš tam spíš zapojené dodatečně brzdové světlo? Na ty kontakty se zapojuje tažné nebo přídavné světla,jsou to vyvedené kontakty od jednotlivých žárovek. Kde najít proud pro vnitřní osvětlení popsal nejpřesněji boobika...

Uživatelský avatar
vodomil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.07.2009 09:36
Bydliště: Liberec

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od vodomil »

vwCharlie píše:nevím,ale tam bych proud nehledal,nemáš tam spíš zapojené dodatečně brzdové světlo? Na ty kontakty se zapojuje tažné nebo přídavné světla,jsou to vyvedené kontakty od jednotlivých žárovek. Kde najít proud pro vnitřní osvětlení popsal nejpřesněji boobika...
koukal sem tam a našel sem tam přesně ty kabliky, co sou na fotce a dýlka kabelů je akorát na osvětlení... já sem to tam tak nechal... akorát teda nemám ještě orgininální rozpínací tlačítko, tak sem tam napíchnul vypínač jako na lampičku :)
možná to neni správný, ale minimálně je to možný řešení :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od vwCharlie »

já jen že se dívím,kde tam do stvětla může jít stálý proud...

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od stevocz »

tak som pozrel na ten konektor a su tam cisla 31 co by mala byt kostra a 58 co by malo byt osvetlenie znacky a obrisovky takze svetlo bude fungovat len pri zapnutych svetlach

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Kuny1991 »

stevocz píše:tak som pozrel na ten konektor a su tam cisla 31 co by mala byt kostra a 58 co by malo byt osvetlenie znacky a obrisovky takze svetlo bude fungovat len pri zapnutych svetlach
což je docela nepraktický, když člověk nejdřív hází věci do kufru a pak teprve startuje/rozsvicí světla, díval jsem se ve sloupku po origo konektorech jak psal boobika a nic jsem nenašel. Kdyby teda někdo věděl jak to ještě nenásilně vyřešit když otevřu kufr aby to začlo svítíčkovat :) Jinak asi nezbyde nic jinýho než, stálý + , spínač a kostra.
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
Jencek7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 241
Registrován: 28.03.2013 09:02
Bydliště: Zlínsko

Re: G2 osvetleni kufru

Příspěvek od Jencek7 »

at nezakladam dalsi tema tos to tu ozivim, mam se svetlem stejny problem - nechce svitit, kdyz sem to dostal bylo to zapojene takto
http://jencek8.rajce.idnes.cz/golf/#golf_11_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://jencek8.rajce.idnes.cz/golf/#golf_12_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
vyresily jste to zapojeni nejak?
VW Golf mkII
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“