Stínítko , záměna stínítka , sluneční clona

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Stínítko , záměna stínítka , sluneční clona

Příspěvek od machinecz »

Tak taky přispěju něčím na forum. Spíš pro lidi co chtějí potahovat, nebo změnit stínítko, přidat krytku zrcátka, světýlko nebo zapustit obrazovku, handsfree a podobně a nemají možnost dalších stínítek a bojí se že už to nikdy nevrátí do puvodního stavu.

Základní popis:
Stínítko je ve skutečnosti naohýbaný drát s molitanem, destičkama tvrdého papíru a potažený materialem shodným se stropnicí.. Taková tapeta. Zrcátko je nacvaklé usazené v plastu. Pokud máe verzy s lampičkou, tak držákem vedou dráty, které jsou přímo připájené, vevniř není konektor, pouze je nad stropnicí klasický konektor ke světlu. v pozici jakoby zaklopeného stínítka ke stropu lze ten držák vytáhnout, ve verzích se světýlkem drží na kabelech napevno, takže ho musíte rozkuchat a odpájet kabely. Mám tu pokusnou clonku se světlem z passatu B3, kterou lze docela nenásilně předělat na Jettu/golfa 2g ..
Clonka B3
Clonka B3
Když sundáme tu tapetu,kterou to je potažené, tak vypadá asi takhle:
Molitan a plast, ve kterém je usazeno sklíčko a světýlko se dvěma žárovkama paraelně ksobě připojenýma.
B3 bez potahu
B3 bez potahu
Když sundáme i ten molitan tak se odhalí tvrdý papír který spevnuje prostor mezi drátem a plastem.
B3 bez molitanu
B3 bez molitanu
B3 bez molitanu front
B3 bez molitanu front
Při přestavbě z jiného clonítka šířku nastavíte pomocí černé bužírky, která není fixovaná.. V případě z passatu B3 B4 cca o 2 cm dovnitř viz picture..
B3 uchyt
B3 uchyt

U G2 je potřeba udělat prostor pro zrcátko, takže je potřeba ohnout ten drát podle originálu clonítka golfa. Já jsem musel volit zrcátko lepené na sklo z duvodu krytky el. šíbru takže mi to vyšlo akorát bez ohýbání.

Tady je vidět o kolik cca se drát musí ohnout.. Pro raamba se svěrákem je možnost to ohnout bez řezání, pro obyčejného člověka se drát řízne v tom spoji a ohne se a přípájí.
Rozdíl Golf vs B3
Rozdíl Golf vs B3
pak se ořízne molitan a celé potáhne a je hotovo. U mě se zatím čeká,až si vyberu barvu látky na strop.. Jinak je to asi kravinka, ale snad to někomu pomůže.. Jinak clonítka se dávaj většinou zdarma, spousta lidí je vyhazuje.. U passatu B3 a B4 jsou obě clonítka se zrcátkem zatahovacím a světýlkem. Pro mě asi ideální. Hodně štěstí všem..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Stínítko , záměna stínítka , sluneční clona

Příspěvek od vwCharlie »

pěkný topic :wink:

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Stínítko , záměna stínítka , sluneční clona

Příspěvek od Curry »

Zdravím, dovolím si využít toto téma, jelikžo řeším také problém se stínítkama.

Mám G4 kde mám ve stínítkách zrcátka a v tapecu stropu mám pod(nad) stínítkama když jsou zavřené světla.
Ty zrcátka mají takové ty výklopné krytky, které když jsou zavřené tak světlo nesvítí a když se otevřou tak světlo se rozsívítí.

Problém je v tom, že se mi obě ty krytky vylomily a jelikož je to pro mě jen detail, tak jsem je tam trochu fixnul páskou, aby to tam drželo a světla nesvítily. Říkal jsem si, že pokud někde levně seženu nějaké slušné stínítka, že bych je vyměnil, ale teďka je otázkou zda musím mít úplně ty samé - nebo jestli jdou použít i jiné, kde třeba to zrcátko není, nebo je chráněno takovou tou posuvnou krytkou - to mi přijde odolnější, ale zase nevím jak to napasovat na ty světla.

Díky za rady

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Stínítko , záměna stínítka , sluneční clona

Příspěvek od Tomaskocz »

Kluci nevíte, kde sehnat držák sluneční clony?
Jedná se o: 191857559
http://shop.volkswagen-classic-parts.de ... m/2028.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkoušel jsem: autokelly, mjauto, napsal jsem do VW a nejsou schopni ho sehnat.
Dá se koupit z ebaye nebo VW-classic parts, ale jejich webovky jsou v němčině, tak to chci zkusit ještě skrz místní klubáky.
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“