G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od ivo81 »

zorzo píše:Já to udělal stejně. Původní žárovičku jsem vyvrtal šoupnul tam diodu a potom jsem do drátů naletoval odpor a zatavil bužírkou. A svití parádně...možná až moc..
zdravim ...mam v plane to iste ... ale neviem aky odpor (hodnotu) tam mam dat ...aby to nebolo moc silne..
Dakujem Ivan

zorzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.03.2011 21:07

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od zorzo »

Hele už si nepamatuju co jsem tam dával za odpor já, ale poradí ti v elektře. Řekneš, že to chceš na 12v a diodu a k tomu odpor. Ale je pravda, že kdybych ho tam dával teďka znovu, tak bych dal o chlup větší, aby nesvítila tolika...

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od shazzer »

To je potreba vyzkouset, neni LED jako LED ale jako minimalni bych videl 470ohm, lepe 680 nebo 820; 1kilo je uz asi zase dost. Ale bacha nektery modry a obzvlast bily LED potrebuji vyssi napeti nez ostatni, pak ty vyse uvedeny hodnoty neplati tak dobre.

Golfar_z_donuceni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 22.09.2011 09:30

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od Golfar_z_donuceni »

ehm, 12V neni palubni napeti! vsechny vypocty se delaji pri 13.5V

to co se snazi vysvetlit kolega shazzer je cca toto: http://www.tousak.estranky.cz/clanky/tu ... diody.html" onclick="window.open(this.href);return false; a pokud chces vypocty tak: http://led.linear1.org/1led.wiz" onclick="window.open(this.href);return false;

Imho, bud napetovy delic, nebo paralerne kondenzator pro odrsueni pripadnych vykyvu a ochranil tim LED od prorazeni.
poradi podle oblibenosti: typ44 ... typ81 ... typ81 ... typ81 ... KdF Golf ...

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od machinecz »

Jak je to s extra svítivejma? já jsem si dával právě dvoje jedny mám na budíky a ty jsou slabý a pak mám na osvětlení ventilace a ty jsou naopak moc silný .. měly rozdílný lm . Nešlo by to nějak pořešit tím, že se vemou správný a daj se na klasický odpory

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od shazzer »

Ja jsem o 12V nepsal ani slovo a vypocty taky nedelal. Ty hodnoty jsou empiricky z praxe, pokud tam chce nekdo davat napetovy stabilizator, budiz. Uplne spravne tam ale ma byt proudovy stabilizator a ty jsou jeste zajimavejsi. Kazdopadne vetsina LEDek dnes stoji par korun a nez se trapit s umistenim stabilizatoru tak radeji dam bud o trochu vyssi odpor nebo se smirim s tim, ze nekdy budu tu LEDku muset vymenit (zatim jsem je ale odpalil vzdy pri nejakych pokusech, nikoliv provozu).

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od kubi52 »

machinecz píše: Jsou dva typy .. Jeden jde normálně vysunout jako třeba tlačítko vytápění skla, druhej je trochu větší šílenost, aspon od pohledu se musí odjisit ten plýšek dole co spojuje vodiče a pak vycvaknout. Co mají společné, tak že jen tak nezměníš barvu podsvícení, protože odspoda do středu toho kolečka jde světlovodivej zelenej plast. Nevím jak ho nahradit třeba čirým. Možná by šlo tam tahat nějakou smd diodu, ale dost šílenost .. Držím palce, já jsem to osobně vzdal a svítí mi zeleně.
Toto je muj vyrobek.12V ledka+2 hodinky prace s pajkou :D .Myslim ze to vypada dobre (jinak svetlovodny plast tam zustal,ta ledka ho prosviti).Jesi to stihnu tak nafotim postup (musi se upravovat patice zarovky aby tam sedla vetsi ledka)

Obrázek

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od stevocz »

neviete jak je zapojena kablovacka pre podvietenie kurenia? nasiel som spadnuty konektor ktory tam ide (ziarovka vypalena tak musim vymenit) ale ten konektor je 2 pin jeden myslim hnedy ci cierny kabel nepamatam presne a druhy sivomodry. ale z konektora ten sivomodry este niekam inam odchadza ale je ostrihnuty. kam to ma viest?

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od stevocz »

neskusal niekto obnovit tie ikonky ze kam to ma fukat a tak? mal som blby napad to trochu umyt lebo to bolo trochu spinave a ciastocne sa to zmylo

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od refresh »

Mohl by mi někdo poradit jak zapojit LED diodu do ovladače světel? Zkoušel jsem zapojit místo originál žárovky, ale takto zapojená dioda potom nesvítí. Je mi jasné že regulovat jas podsvitu už nepůjde, ale to mi nevadí..

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od MarekGTI »

Je dioda zapojená správne? Taktiež k nej treba zapojiť predradný odpor aby vydržala 12V, pokiaľ nie je priamo určená na 12V.
Ak je toto dodržané, tak by mala svietiť.
Přílohy
Ledmrp.jpg

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od refresh »

MarekGTI píše:Je dioda zapojená správne? Taktiež k nej treba zapojiť predradný odpor aby vydržala 12V, pokiaľ nie je priamo určená na 12V.
Ak je toto dodržané, tak by mala svietiť.
Zapojená je zprávně, u ostatních ovladačů podsvit funguje, odpor jsem samozřejmě použil :wink:

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od MarekGTI »

Aha, tak to potom neviem, možno je niekde prerušený káblik alebo čo, ťažko povedať :roll:

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: G2 Vymena osvětlení ovládání topení

Příspěvek od refresh »

MarekGTI píše:Aha, tak to potom neviem, možno je niekde prerušený káblik alebo čo, ťažko povedať :roll:
Nevadí ještě si s tím pohraju, kdyžtak dám nějakou fotku...každopádně i tak děkuju :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“