Kontrolka Mazání stále bliká

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Kontrolka Mazání stále bliká

Příspěvek od anacixem »

Kontrolka mazání stále bliká i přes to že motor maže,čidla odzkoušena,co s tím,elektroka?ukostření?Poraďte

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ptazz »

A co takle malej tlak oleje,změř to !!!!!

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

ptazz píše:A co takle malej tlak oleje,změř to !!!!!
jj taky bych to tak videl

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Hm malej tlak by to mohl mít,ale když otevřu ventil.víko tak z vačky olej stříká ven tákže maže.A při přidání plynu kontrolka ani nepohasne,poříd bliká.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Hm malej tlak by to mohl mít,ale když otevřu ventil.víko tak z vačky olej stříká ven tákže maže.A při přidání plynu kontrolka ani nepohasne,poříd bliká.

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

no jestli ti strika olej ven dolejvacim vikem tak to neni dobry...jinak bych zkusil ukostreni popripadne kabel z cidla primo ukostrit dyz to prestane tak je cidlo v haji dyz ne tak bych sel dal po elektronice. :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

no mě to dělá jen občas...třeba 20km to na městřídavě řve a pak 100km nic. Jen když jedu na delší cestu když tu tak pojezdívám tak se to ani neozve.
Výměna oleje nepomohla

čidla jsem vyměnil a dělá to pořád, kdybyb byla v háji pumpa tak by to dělalo pořád ne? jednou to dělá potom zas ne...to nechápu

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

anacixem : to že olej cáká z vačky, neznamená že je v mazání tlak - min. 2 bary/2000ot

ta kontrolka ti bliká hned od starun , nebo nad 2000 otáček ?

Laďa : jestli to nebude tím, že při krátkejch jízdách se olej neprohřeje, tím si podrží vyšší hustotu a drží tlak. při delší jízdě se zahřeje víc, zřídne a utíká všema vůlema jak v pumpě tak na klice, ojnicích atd.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

To by bylo logické ale je tu problém:
třeba když jsem jel teď do Pávova tak to na mě blikalo polovinu cesty a začalo po 30km tak jsem jel jako posranej pak po dalších 30 to přestalo, ale třeba na cestě zpátky to ani nebliklo...jak to?

Když jsem jel na dovču tak to za cestu na mě blikalo asi 3x v rozmezí 70km po 3-6 bliknutí a zařvaní.... potom občas někdy tam při ježdění se ozval..

ale když jsem jel na zpátky tak se to neozvalo ani jednou zase v kuse 300km

Takže mi to do toho nějak nezapadá to by mi snad dělalo pořát a vždy ne? jaktože to přestává ozývá se to jak se tomu zachce?

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ptazz »

No může bejt ucpaný sejtko ve vaně nebo kanály,buhví co s tim motorem je,ale každopádně bych si s tim moc nezahrával,určitě to neni jenom čidlo,teda jestli si ho zkontroloval a jak jde o špatný mazání tak je to vždycky průser.

Uživatelský avatar
JarekMarea
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

golf

Příspěvek od JarekMarea »

mě to taky dělalo na minulím golfu ale taky mě klepali trochu hydroštely no a kašlal jsem na to a přidřel jsem ho na klice ! pak mě řekl známej oprava za 7000Kč tak jsem přehazoval motor ! neměl jsi tam dlouho olej ??? vyzkoušej proplachovací olej ! nebo jde použit petrolej naliješ ho tam nastartuješ a hned zase vypneš nech ho tam do rána a uvidíš kámoš to dělal a je to už supr a nic to nedělá

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Tak jsem se to dneska snažil vyřešit ale bez úspěchu,nejspíš to bude v elektrice,nepomohlo vůbec nic.

A dělá to hnedka po startu,ani nezhasne.jestli se mi to nepodaří něják udělat zítra tak na to kašlu a vyruším kontrolku. :)

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Tak jsem se to dneska snažil vyřešit ale bez úspěchu,nejspíš to bude v elektrice,nepomohlo vůbec nic.

A dělá to hnedka po startu,ani nezhasne.jestli se mi to nepodaří něják udělat zítra tak na to kašlu a vyruším kontrolku. :)

Uživatelský avatar
ptazz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 356
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ptazz »

A co to je vůbec nic?!!!!! Máš tu pár rad tak se podle nich řiď ,ale jestli máš motor na výměnu tak budiž,náš motor to nejni. 8O :D

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

to vypadá že je nemocnej ten blbinec co hlídá tlak oleje, ten má bzučet když při otáčkách přes 2000 klesne tlak pod 2 bary, ale když bzučí hned po startu, tak je jasně podezřelej.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“