Problikávání

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02

Problikávání

Příspěvek od Sajsel »

Vždycky když nastartuju a jedu, tak po chvíli mi začnou problikávat světla aj celá palubovka :arrow: jakoby dostávali nějaké pulzy :arrow: baterku mám novou :arrow: může to být uhlíkama z altíku :?: :arrow: nebo čím jiným :?:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

problikávají ? jako že víc svítí nebo naopak pohasínají ?

alternátor ,nebo přeněji regulátor způsobuje to že při překročení určitých otáček (nad volnoběhem) světla chvilku svítí víc, ale pokud to vyloženě nehlídáš ,tak si toho ani nevšimneš, to není závada to tak patří.

ale jestli ti spíš pohasínají a k tomu opakovaně včetně palubky, tak to bude nějakej kontakt ,nejspíš kolem hl. vypínače světel.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

Nee, to je průser. Může končit altí, nebo máš špatně dotažený klíňák. Já to samé řešil před týdnem. Nakonec mi to nešlo ani nastartovat. Baterka se už pak nedobíjela. Dotáhni klíňák a pak přeměř kolik dává altík.

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

Nee, to je průser. Může končit altí, nebo máš špatně dotažený klíňák. Já to samé řešil před týdnem. Nakonec mi to nešlo ani nastartovat. Baterka se už pak nedobíjela. Dotáhni klíňák a pak přeměř kolik dává altík.

Uživatelský avatar
Sajsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sajsel »

Loterus píše:Nee, to je průser. Může končit altí, nebo máš špatně dotažený klíňák. Já to samé řešil před týdnem. Nakonec mi to nešlo ani nastartovat. Baterka se už pak nedobíjela. Dotáhni klíňák a pak přeměř kolik dává altík.
klíňák mám novej, ten je napnutý jak má

Uživatelský avatar
Sajsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sajsel »

lister píše:problikávají ? jako že víc svítí nebo naopak pohasínají ?

alternátor ,nebo přeněji regulátor způsobuje to že při překročení určitých otáček (nad volnoběhem) světla chvilku svítí víc, ale pokud to vyloženě nehlídáš ,tak si toho ani nevšimneš, to není závada to tak patří.

ale jestli ti spíš pohasínají a k tomu opakovaně včetně palubky, tak to bude nějakej kontakt ,nejspíš kolem hl. vypínače světel.
Jojo pohasíná to, jadnou se mi dokonce stalo,že jsem zapl vypínač světel :arrow: a nic, tak jsem zhasl :arrow: rožl a už byl klid, ale pohasíná mi to kdykoliv rozsvítím...

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Karfik »

projdi kabely, to bude jen volnej konektor.
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Sajsel - ja bych to tipnul na nakej kontakt ve vypinaci... Me se zase posledni dobou stava, ze zapnu svetla, rozsviti se mi parkovacky a kdyz to vypnu a zapnu znova, sviti vsechno oukej... Asik to taky budu muset rozdelat a zkouknout :)
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
Sid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sid »

Na rovinu, začal bych střádat na novej vypínač. Je vypálenej a kontakty nedosedaj jak mají. U GII je to zcela běžná závada, hold světla bez relé tažené spínačem nadělají paseku.

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Sid píše:Na rovinu, začal bych střádat na novej vypínač. Je vypálenej a kontakty nedosedaj jak mají. U GII je to zcela běžná závada, hold světla bez relé tažené spínačem nadělají paseku.
Buď střádat na novej vypínač, nebo s trochou šikovnosti ten spínač rozděláš (není to nic těžkého, stačí úzkej šroubováček) a všechny kontakty pročistíš -> když budeš mít štěstí, nebude to prošoupaný naskr, když štěstí mít nebudeš, tak musíš koupit spínač...
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Sid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sid »

FError píše:Buď střádat na novej vypínač, nebo s trochou šikovnosti ten spínač rozděláš (není to nic těžkého, stačí úzkej šroubováček) a všechny kontakty pročistíš -> když budeš mít štěstí, nebude to prošoupaný naskr, když štěstí mít nebudeš, tak musíš koupit spínač...
To čištění je tak na 2-3 měsíce, spíš míň. A hlavně máš jistotu, že v nejnevhodnější situaci a chvili se světla rozhodnou nesvítit.

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Dneska po ranu sem svetla zas zapnul bez problemu... :wink: Divny...
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Sid píše:
FError píše:Buď střádat na novej vypínač, nebo s trochou šikovnosti ten spínač rozděláš (není to nic těžkého, stačí úzkej šroubováček) a všechny kontakty pročistíš -> když budeš mít štěstí, nebude to prošoupaný naskr, když štěstí mít nebudeš, tak musíš koupit spínač...
To čištění je tak na 2-3 měsíce, spíš míň. A hlavně máš jistotu, že v nejnevhodnější situaci a chvili se světla rozhodnou nesvítit.
jezdím s tím půl roku bez problémů... někdo umí...:-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“