Vše o elektrických oknech

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Bart_NJ »

Georgino007 píše:Dík :wink:
Já se snažil hledat, ale nic jsem nenašel... Mám jenom stahovačky a vypínače, zbytek musim nějak vyrobit... Ale tušim že bez toho relátka to teda asi nepůjde?
mám pocit že to relé není tak důležité, sepne jen při otočení klíčku (rožne podsvícení tlačítel a připojí napájení na vypínače).
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Georgino007 »

aha :D A je někde v pojistkovce volnej kontakt, kam jde plus po otočení klíče? (nová el.) Myslel jsem to píchnout na stálý + , ale takhle by to bylo lepší... a fungovalo by i podsvícení :mrgreen:

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Bart_NJ »

miso66 píše:to relatko je tam koli tomu ze ten vypinac samotny ma slabe kontakty a mohol by ti preto zhoriet ked by si vytahoval okna alebo by ti to vobec neslo koli tomu ze neda motoru dostatok prudu. preto je tam to relatko. relatko ma spoj spinaci kontakt cez ktory dokaze prejst viac prudu a tym padom dokaze cez neho prejst tolko prudu aby to stacilo motoru na vytiahnutie okna.
Zní to logicky, kdybych to navrhoval tak to taky tak udělám, ale mám origo s jedním relé a to spína jen při otočení klíčku.
Když otevřeš vypínač ty kontakty nejsou zas tak malé, ale i přesto jsou opálené - takže to jde napřímo :twisted: .
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Bart_NJ »

Georgino007 píše:aha :D A je někde v pojistkovce volnej kontakt, kam jde plus po otočení klíče? (nová el.) Myslel jsem to píchnout na stálý + , ale takhle by to bylo lepší... a fungovalo by i podsvícení :mrgreen:
Chce to obyč pomocné relé ovládané myslím černožlutým (sw/ge) tzv. X-kontakt proti zemi, spínat tím stálé plus které má silnější průměr.
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od Bart_NJ »

Načrtl jsem to narychlo, zapoměl jsem tam pojistku 10A.
Kdyžtak mě opravte.
Přílohy
P1190175.JPG
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Zapojení el. oken

Příspěvek od boobika »

ještě bych to doplnil o pojistku (protékající proudy nejsou zrovna nejmenší) a bude to ono (když pominu to označení -12V)
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
moravak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov

Zapojení spínače el. oken

Příspěvek od moravak »

Ahoj. Nevíte někdo, jak se zapojuje tento spínač stahování el. oken? Kam patří + a kam -? Elektriku vyvedenou mám, je ty drátky správně připojit na spínač...
Předem dík
Přílohy
P8100517.JPG
P8100515.JPG

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Zapojení spínače el. oken

Příspěvek od shazzer »

:-) To je jak v Akumulatoru 1: "Plus a minus" :-) Jenze v realnym svete je to trochu slozitejsi, tady jsou "plusy" dva, dalsi dva je napajeni motoru a pak jeste jedna kostra a napajeni osvetleni. Nejlip to pujde podle schematu, ne?
Přílohy
EFH.gif
EFH.gif (10.4 KiB) Zobrazeno 3417 x

Uživatelský avatar
moravak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zapojení spínače el. oken

Příspěvek od moravak »

Moc děkuji. Já jsem na elektriku levý jako šavle. Naštěstí mám stréca elektrikáře, on snad za pomoci tohoto schématu ty dva spínače na ty drátky zapojí....

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Zapojení spínače el. oken

Příspěvek od shazzer »

Jo, esli to ma byt skutecne podle zapojeni ve schematu je potreba mit to rele J51 (obyc spinaci rele), ktere ma pozici v pojiskovce, a drzak na volnou pojistku. A posledni vec: to schema je pro vozidla 2-dverova. Esli to ma jit na 4-dverove auto, je tam krom dvou dalsich ovladacich spinacu v Mittelkonsoli jeste po jednom v kazdych zadnich dverich a navic jeden v Mittelkonsoli (tzn. paty), kterym se blokuje moznost ovladat zadni okna tema dvernima spinacema (detska pojistka). To, aby deticky nevypadavaly za jizdy oknama, ktery si samy otevrou, a nebrali tak rodicum moznost je vyhodit z auta osobne :-)

iwo1222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.01.2011 23:19

Re: Schéma el.okna

Příspěvek od iwo1222 »

boobika píše:předpokládám, že myslíš vypínač pro el. okna. jinak není od věci to taky uvést.

a nejsou tam místo písmen třeba čísla?

1 - žlutej na motor
2 - žlutočernej na motor
3 - černočervenej +12V na relátko
4 - hnědej na kostru
5 - černočervenej +12V na relátko
6 - červenočernej (podsvícení) taky na relátko

3,5,6 jsou pak propojeny
GENIALNE funguje, vdaka,

a este jedna otazka, je tam daky dorazovy spinac ?
a este druha otazka, na ktore relatko to mam napojit ?

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Schéma el.okna

Příspěvek od shazzer »

iwo1222 píše:a este jedna otazka, je tam daky dorazovy spinac?
a este druha otazka, na ktore relatko to mam napojit?
Ani koncak ani dorazovy spinac v EFh neni. Pripojit se to musi na rele J51 (umistene v pozici 14, tj. nad pojistkovou skrinkou v externim drzaku) pres pojisku S37 (30A, umistenou v pozici 19, tj. nad vyse zminym rele rovnez v externim drzaku). Toto plati pro starou ZE, u nove ZE je to poz. 21 rele a poz. 24 pojistka.

A kdyby pan nebyl zlenively a racil vyuzit funkci hledani, nebo si aspon prosel par stranek starsich topicu, tak narazi mj. na tento http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=119&t=163331" onclick="window.open(this.href);return false;, kde jsou fotky, vysvetleni i schema. Nevim, co dalsiho by bylo jeste potreba.

iwo1222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.01.2011 23:19

Re: Schéma el.okna

Příspěvek od iwo1222 »

dakujem ti velmi pekne za pomoc, samozrejme hladal som, ale prejst 30 stran prispevkov nie je len tak, a moze stat ze som to prehliadol, kazdopadne vdaka,

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení spínače el. oken

Příspěvek od machinecz »

přidám co jsem našel doma z G2 a jetty
P1010380_resize.JPG
tyhle ovladače byly v jettě rok 87 s předníma oknama v el.
chybí tam žárovička připájená jak je vidět zbytek cínu, stejná jako u druhé fotky
P1010381_resize.JPG
tyhle mám například já v jettě rok 91 se všema 4ma v el.
- klasická fotka jak jsou oprskaný a díky tomu asi nejčastější problém když nejezdí nahoru nebo dolu
- nestojí svět a jestli je chcete rozdělat, tak se připravte na pěknou ondulaci :) ty stykače dole jsou jen přitlačené a zepoda tlačítka jsou 2 kovové válečky s pružinkami,které je přitlačují a které je i obrátí na bok, když tlačítka kompletujete zpátky..

přidávám foto toho blokačního tlačítka pro zadní okna
P1010377_resize.JPG

fery vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2011 19:48

el okna problem

Příspěvek od fery vw »

ahoj chlapi,mam problem,potrebuji vyndat stahovacku,je v pr... asi motor nebo elektronika ale stahovacka je v pohode ale sklo je nahore takze nejdou povolit srouby a ani odsroubovat stator motoru protoze ctvrty sroub je za plechem a uz mi dosli moznosti jedine to vyrvat ale to znicim stahovacku,prosim poradte jsem v koncich.dik

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“