problem s budiky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

zdar lidi, kámoš má problém a popsal mi ho takto:

už jsem to vyresil odesly vsechny odpory co jsou posazeny nahore na budikych dal jsem za misto toho drat ale stejne pujdou do kytek... jde vsechno krome červenych ledek na baterku vodu a olej

a probiha to asi takto nasadim novy budiky je to v cajku mam nastartovano cajk a pak proste nic.. jen hodiny dalkova ledka podsviceni. ted i kdyz jsem tam dal ty draty misto tech odporu tak kdyz otocim kličkem do polohy kdy se ma načitat benzin a teplota a blikat 2ledky tak to nic nedela mudim nastartovat a natočit to tak to 3tis otacek tak se tam neco sepne a zacne to vsechno fungovat ale je to trapny

díky za rady:)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

Ty asi nejsi uplne normalni, ze? To, ze par dni nikdo nereagoval mozna nebylo kvuli tomu, ze by to nikdo necetl, ale proto, ze i prase by to napsalo lip, kdyby melo cim psat!

Pisu to porad, tak pro mene nadane jeste jednou: i dost slozity problem lze vyresit takto na dalku, kdyz je jednoznacne, strucne a predevsim srozumitelne popsan, tzn. maximum overenych faktu a minimum nejlepe nula kecu typu "je to trapny". Beztak je temer jiste, ze tam je nekde fatalne zprznene zapojeni privodu na pristrojovku, protoze se v tom vrtal nejaky primitiv.

Najdi si tu na foru schemata pro tvuj typ auta a motoru a projdi si a promer vsechny obvody, ktere maji co spolecneho s pristrojovkou. K tomu netreba zadne zvlastni vybaveni a je to spolehlivy postup. Ze to neumis? Ze se ti nechce? Tak tu neotravuj!

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

takhle mi to pise ten kluk, chyby, i/y neřeší, chci mu pomoct, jako už odemně bral troje budiky a chce dalši?:D Hele a ty keci neměj na mě, nejsem na to zvědavej, chci mu pomoct, tak jsem to sem z kopíroval (to co mi poslal do mailu)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

Esli mu chces pomoct a sam tomu nerozumis, tak ho posli za nekym, kdo tomu rozumi. resit cokoliv slozitejsiho nez trakar s laikem a notabene pres treti osobu je silenstvi!

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

ja jsem mu řekl, že tu založím tema s jeho problémem, mě se tohle nikdy nestalo, tak jsem to řešit nemusel, tak já ho pošlu za tebou, ty tomu asi opravdu rozumíš. Čím to tedy je, prosím Tě?

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

Cti poradne, co sem psal, je to o dva prispevky vys.

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

no já se ptám tebe, Ty tomu rozumíš?

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od Gerox »

m.marty4 píše:no já se ptám tebe, Ty tomu rozumíš?
S ním nic neřeš, nemá to cenu...
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

Gerox píše:
m.marty4 píše:no já se ptám tebe, Ty tomu rozumíš?
S ním nic neřeš, nemá to cenu...
koukám, že frája má nějákej komplex, no to je jedno, chtěl jsem tomu klukovi pomoc, jelikož s tím nemám zkušenost, tak jsem se obrátil sem.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

m.marty4 píše:koukám, že frája má nějákej komplex, no to je jedno, chtěl jsem tomu klukovi pomoc, jelikož s tím nemám zkušenost, tak jsem se obrátil sem.
Jestli jsi tim frajou myslel me, tak diky za poklonu, kazdopadne nejpravdepodobnejsi pricinu i postup reseni jsem ti uz davno napsal (29.04.2012 08:22) - nauc se cist! Jestli ti je v tom neco nesrozumitelne, tak to specifikuj. Upozornuju znova, ze pokud ty a nebo ten tvuj kamos autoelektrice nerozumite, dejte to nekomu, kdo ano. Uz ted tam mate nejspis zadelano na fatalni pozar auta - pokud jsi to nezazil tak, te ujistuju, ze auto hori hodne rychle, casto jses rad, kdyz stacis zastavit a utect!

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

nic, prosím smazat toto téma...

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

souhlasim, prosim smazat!

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: problem s budiky

Příspěvek od Bobeso »

Nic nemazat,pro Shazzera,v cem ma typek problem? Taky by me to zajimalo.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: problem s budiky

Příspěvek od shazzer »

On ma problem s vyjadrovanim a se ctenim. Pokud se ptas na problem toho auta, resp. te elektriky, tak postup diagnozy jsem vysvetlil uz v prispevku 29.04.2012 08:22, ale klidne to muzu vysvetlit podrobnrji: esli se ty rezistory nadmerne hrejou, tak to znamena, ze jimi prochazi prilis velky proud (presneji ztratovy vykon na nich se nestaci odvest proudenim vzduchu kolem). K tomu muze dojit v zasade jen dvema zpusoby: bud je tam prilis vysoke napeti nebo zatez. Priciny mohou byt: nespravne pripojene vstupy a vystupy k pristrojovce, zkrat uvnitr pristrojovky (malo pravdepodobne), nespravne ukostreni nektereho z obsluhovanych obvodu, zkrat v nekterem z obsluhovanych obvodu, vysoke napeti v palubni siti (malo pravdepodobne).

Uživatelský avatar
m.marty4
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2188
Registrován: 03.01.2010 17:26
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s budiky

Příspěvek od m.marty4 »

super, to jsme chtěli vědět, dík moc:)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“