doběh ventilátoru (sahary)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
komodit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.08.2012 11:43

doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od komodit »

Po vypnutí zapalování (doba jízdy 20min v létě) ventilátor na chladiči neběží,ale po 12min.kdy auto bylo vklidu
se rozběhne a chladil 10min.Pak jsem to nevydržel a ventilátor jsem odpojil.Zdá se mi,že to vybijí baterii.
Je tento stav normální nebo doba doběhu ventilátoru by měla být kratší?Pokud je to vada co to způsobuje?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od pino.t »

No ventilítor je spoustěn čidlem, které je přímo v chladiči.
Pokud ventilátor běžel a chladič byl studený, asi umřelo čidlo, případně je tam někde vedle baterky relátko, které to řídí, ale ne vždy.
Mě většinou teď sepne po zastavení a zapne se max na minutu, pak už je chladič studený.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od areka »

komodit píše:Po vypnutí zapalování (doba jízdy 20min v létě) ventilátor na chladiči neběží,ale po 12min.kdy auto bylo vklidu
se rozběhne a chladil 10min.Pak jsem to nevydržel a ventilátor jsem odpojil.Zdá se mi,že to vybijí baterii.
Je tento stav normální nebo doba doběhu ventilátoru by měla být kratší?Pokud je to vada co to způsobuje?

Bylo by dobré popsat co máš za rok výroby a motor, protože Ke-Jety i K-Jety měly ještě čidlo na motoru a odběh ventilátoru měl za úkol kromě ochlazení chladící kapaliny i "vyvětrání horkého vzduchu" zpod kapoty aby se zamezilo odpařování benzínu ze vstřikovacího systému a tím následného pohodlného spuštění motoru v letním počasí. :wink:

komodit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.08.2012 11:43

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od komodit »

Volkswagen 19E , 1595cm2 ; 53kW
rok výroby:1989
komodit

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od areka »

Pokud není auto předělávka z 1.8, tak by se tě to o čem jsem psal nemělo týkat.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od shazzer »

Areka ma pravdu, nejen v tom, ze jsi mel hned v uvodu identifikovat motor (coz plati obecne a vzdy) ale i o tom dobehu ventilatoru. Hlavne sis mel uz pred tim, nez jsi sem cokoli napsal projit starsi temata a zejmena nejcastejsi problemy (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=119&t=90881" onclick="window.open(this.href);return false;) kde by ses docetl k cemu je tento obvod a jak ho vyzkouset. K tomu co psal areka jen doplnuji, ze se to tyka i vsech karburatorovych motoru s 2e2.

Pino.t ma sice pravdu v tom ze v chladici je termospinac, ale ten pro danou funkci nema zadny vliv. Priste vsem "chytrym" doporucuju nez budou neco odpojovat a prepojovat (protoze si mysli to a tamto), aby se nejprve neco o svem aute dozvedeli a pak si nejlepe usekli ruce pri podobnych napadech.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od pino.t »

Já to psal podle svých zkušeností ze svého motoru, což je 1,9 TD.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od shazzer »

pino.t píše:..ze svého motoru, což je 1,9 TD.
Ano, to je prave jeden z mnoha seriove montovanych motoru do G2, takze elektrika pak bude zcela jiste puvodni.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: doběh ventilátoru (sahary)

Příspěvek od stevocz »

na 1,9TD ti vpohode pasuje aj povodna elektrika tiez tam nie je o nic viac ako povodny motor tak neviem co riesis

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“