Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
napster3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 25.12.2010 12:08
Bydliště: JMK

Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od napster3 »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak je to s manuálně ovládanými zrcátky na příčkových dveřích - můj golf byl původně nějaká supersociální edice, neměl ani středový tunel. Teď jsem vyměnil tapecy, a v těch, co jsem tam dal jsou otvory pro ovladače zrcátek, které bych tam chtěl dát, protože stahovat okno vždycky, když chci pohnout se zrcátkem je fakt vopruz.

Potřeboval bych vědět, jestli bude nutné vyměnit i samotná zrcátka, a pokud ne, jak je to s ovladači - jsou stejné na příčku i bez, nebo musím shánět přímo pro příčkové dveře?

Díky :)
VW Golf II 1.6 55kW EZ
VW Golf III 1.6 55kW ABU

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od shazzer »

Mno a nemel bys jednodussi sehnat si oboje bezprickovy dvere a vymenit je. Tam se totiz obvykle jiny nez zevnitr stelovaci zrcatka nedavala. Jinak pokud trvas na tech prickovejch, tak myslim ze musis sehnat komplet zrcatka pro tohle stelovani, pac doplnovat tam stelovani (napr. z tech bezprickovejch zrcatek) by asi bylo dost komplikovany

Uživatelský avatar
napster3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 25.12.2010 12:08
Bydliště: JMK

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od napster3 »

Jednodušší by to určitě bylo, a hlavně lepší, ty zrcátka na příčce jsou stejně na nic, ať už se štelují jakkoliv, ale auto nechal dát někdo z bývalých majitelů do zelené metly, takže dveře ve stejné barvě neseženu, stříknout to sám si zatím netroufnu, a zaplatit to, tak se zas pěkně prohnu.. Takže budu shánět zrcátka na příčkáč se štelováním :) Doufám, že v těch dveřích bude aspoň otvor pro to tálo na štelování, abych do nich nemusel ještě něco vrtat.
VW Golf II 1.6 55kW EZ
VW Golf III 1.6 55kW ABU

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od shazzer »

Tyyjo, ze se na to nevybodnes - dvere sezenes za nanejvys Kc1000/ks a nastrik ti v danym odstinu nekdo udela za dalsich asi tolik. To das za palivo za dva mesice, pokud ne, tak ani auto nepotrebujes. Nez se babrat s nejakym predelavanim. Navic ty prickovy dvere mozna jeste nekomu udas.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od vwCharlie »

seženeš normálně zrcátka se štelováním zevnitř a jednoduše je přešroubuješ,jsou úplně stejně uchycené. Jedinné co budeš ještě potřebovat,tak jsou zevnitř dveří takové plechové držáčky,které ti drží čudlík na štelování zrcátka. Bývají origo nanýtované a daji se jednoduše sundat ze dveří a i namontovat,je to už na to připravené. No a pak stačí jen do tapecu vyvrtat dírku a to je vše :wink:

příčkové dveře budeš muset sehnat komplet se stahovačkama,oknama a zrcátkama + budeš mít navíc v nich vyvrtané dírky na nacvakávací lišty,které budeš muset před lakem nějak zadělat. Pochybuju,že se nějaký lakoš bude hrát v rozumné kvalitě s přípravou a stříkáním za 1000 s jednýma dveřma.

kdyby jsi chtěl,tak bych měl zrcátka pro příčkové dveře se vším všudy,co bys k tomu potřeboval,případně bych měl mít ještě nějaké i ty bezpříčkové dveře a věci k nim. Zrcátka ti můžu poslat za 500 obě dvě se vším všudy a překopání trvá do 30min. Takže zvaž,co je levnější a jednodušší. Kdyžtak SZ :wink:

jinak ty zrcátka jsou jen o zvyku,je v nich vidět úplně stejně. Měl jsem oba typy a nikdy jsem neměl problém. Aktuálně mám s příčkou.

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od Gerox »

@vwCharlie: a kolik měříš? Já mám 195cm a v těch příčkových (5dv.) prostě už nenastavím tolik, kolik bych potřeboval a musím se pořád krčit, proto chci zkusit bezpříčkáče.
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od vwCharlie »

já mám 190. sedačku skoro úplně vzadu a položenou dole a fakt nemám nejmenší problém a ještě se zrcátkem můžu hýbat jak chci. By mě zajímalo jak sedíš v tom autě nebo co všechno chceš v tom zrcátku vidět :) mám sice 3DV,ale ty přední trojúhelníky jsou stejné.

Uživatelský avatar
napster3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 25.12.2010 12:08
Bydliště: JMK

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od napster3 »

vwCharlie: Díky za info, nakonec asi opravdu zůstanu u příčkových, zrcátka mám aktuálně rozjednaná u zádraže, ale kdyby něco neklaplo, ozval bych se ;) Spolu se zrcátky budu dávat rovnou i el. stahovačky, takže se mi už asi nebude chtít shánět znova zrcátka + stahovačky na bezpříčku a k tomu ještě překopávat nedávno dodělaný neorigo centrál, tudíž příčkáče zůstanou.
Je mi příjemnější koukat do zrcátek u sloupku než na příčce, protože nemusím tolik odvracet pohled od směru jízdy, ale jak říkáš, je to v prvé řadě o zvyku. :)
Jinak mám tapecy z bezpříčky (takže v rohu u A sloupku trochu nesedí, ale díra na ovladač už v nich je, tak doufám, že ji má příčkáč ve stejném místě.
VW Golf II 1.6 55kW EZ
VW Golf III 1.6 55kW ABU

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální ovladání zrcátek z interiéru

Příspěvek od Gerox »

vwCharlie píše:já mám 190. sedačku skoro úplně vzadu a položenou dole a fakt nemám nejmenší problém a ještě se zrcátkem můžu hýbat jak chci. By mě zajímalo jak sedíš v tom autě nebo co všechno chceš v tom zrcátku vidět :) mám sice 3DV,ale ty přední trojúhelníky jsou stejné.
No tak to bude nejspíš zrcátkama, nevidím tam moc auta, spíš jen kufr, sedačku mám na úplně dozadu (snesl bych ještě pár zoubků dozadu :D) a sedačky z gti, proto se tam musím kroutit abych něco viděl a tak, takže asi špatný lanka, je pravda že se mi to zrcátko časem "vrací" nebo jak to popsat.. Ale taky se mi líp kouká do zrcátek na sloupku :)
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“