Přístrojový panel GIII-vyřešeno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od 11mAjA11 »

areka píše:
11mAjA11 píše:Hoď sem foto jak to vypadá natlačené v GII palubce, nejspíš taky dopadnu tak že tam dám budíky z toho Venta..
Tak se mi do toho nechce, ale origo GII otáčkoměr který nefunguje mě taky štve a nejde mi rozchodit takže dopadnu tak že tam nandám přístroje z G III a snad to bude aspoň trochu vypadat..
Proč nevytáhneš signál z alternátoru na pin v budíkach?

Protože ho z alternátoru mám vytažený a stejně to nefunguje.
Natažen nový drát až do pojistkovky na pozici pro signál do přístrojů a stejně to nefunguje + navíc teda odpojen z TDi kabeláže signální kabel pro TDi budíky a to zas stejně když jedu rychleji s motorem ve vyšších otáčkách tak to ukazuje cca. 500 ot/min což teda nechápu, když ten otáčkoměr nemá z čeho brát signál..
Nechápu to..
Proto jako nejmenší zlo vidím dát budíky z G III i když se mi vůbec nelíbí , ale budou aspoň fungovat..
Naposledy upravil(a) 11mAjA11 dne 25.10.2012 06:49, celkem upraveno 1 x.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od areka »

To jsem nevěděl, pak chápu tvoje pohnutky. :wink:

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

Neměl by někdo popis pinů štěkru u budíků GII(nová el.) v češtině? :blush:

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od shazzer »

refresh píše:Neměl by někdo popis pinů štěkru u budíků GII(nová el.) v češtině? :blush:
Tech par oznaceni si snad prelozis i s googlovym slovnikem ne?

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

shazzer píše:
refresh píše:Neměl by někdo popis pinů štěkru u budíků GII(nová el.) v češtině? :blush:
Tech par oznaceni si snad prelozis i s googlovym slovnikem ne?
Zkusil jsem to, ale jistotu úplně nemám, ale co jsem porovnával tak je zapojení stejné GIII jako GII tak potom nechápu kde může být chyba.
Tady co jsem překládal-slovník google, jen co si nejsem jistý kde je pravý a levý blinkr pro porovnání...

1 T28/1 MFA-Masse(Aussentemperaturgeber)
2 T28/2 Geber f. Kühlmittelmangelanzeige
3 T28/3 Masse (Kl.31)
4 T28/4 MFA-Reset
5 T28/5 Masse (Zylinderkopf)
6 T28/6 MFA-Speicher
7 T28/7 Hallgeber(Geschwindigkeitssignal)
8 T28/8 Öldruck 1,8/1,4 bar
9 T28/9 Öldruck 0,3 bar
10 T28/10 Unterbrecherkontakt (Kl.1)
11 T28/11 Pluspol, gesichert (Kl.30)
12 T28/12 Instrumentenbeleuchtung (Kl.58 )
13 T28/13 geschaltetes Plus (Kl.15)
14 T28/14 ?Instrumentenbeleuchtung (Kl.58 )
15 T28/15 MFA-Mode
16 T28/16 Ladekontrollleuchte LIMA (Kl.61)
17 T28/17 MFA-Öltemperaturgeber
18 T28/18 n/c
19 T28/19 MFA-Aussentemperaturgeber
20 T28/20 Vorglüh-Anlage(unten links)
21 T28/21 Geber f. Kraftstoffanzeige
22 T28/22 ?Mono-Jetronic LED(unten rechts)
23 T28/23 Geber f. Kühlmitteltemperatur
24 T28/24 Blinker (Kl.49A)
25 T28/25 Fernlicht (Kl.56A)
26 T28/ n/c
27 T28/ n/c
28 T28/ n/c

Překlad:
1/1 MFA hmotnost (čidlo venkovní teploty)
2 T28 / 2 enkodér f hladina chladicí kapaliny ukazatel
T28 3/3 země (svorka 31)
4 T28 / 4 MFA obnovit
5 T28 / 5 Hmotnost (hlava válců)
T28 6/6 MFA paměti
T28 7/7 Hall senzory (signál rychlosti)
8 T28 / 8 tlak oleje 1,8 / 1,4 bar
T28 9/9 tlak oleje 0,3 bar
10 T28/10 Breaker (třída 1)
11 T28/11 pozitivní, zabezpečené (svorka 30)
12 T28/12 osvětlení přístrojů (Kl.58)
13 T28/13 spínaný plus (svorka 15)
14 T28/14? Osvětlení přístrojů (Kl.58)
15 T28/15 MFA Fashion
16 T28/16 kontrolka nabíjení LIMA (Kl.61)
17 T28/17 MFA teplota oleje odesílatel
T28/18 18 n / c
19 T28/19 MFA venkovní teploty vysílači
20 T28/20 žhavicí svíčky systém (vlevo dole)
21 T28/21 dárci f nabiti
22 T28/22? Mono-Jetronic LED (vpravo dole)
23 T28/23 dárci f teploty chladicí kapaliny
24 T28/24 Flasher (Kl.49A)
25 T28/25 paprsek (Kl.56A)
26 T28 / n / c
27 T28 / n / c
28 T28 / n / c

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od stevocz »

Pekne surovy preklad. Niekde v niektorej teme mam prelozene tak trochu zapojenie budikov. Smerovka je len jeden kabel lebo g2 ma len spolocnu kontrolku
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

A nemohl by jsi mi poradit kde, už jsem to hledal asi 100x a stejně jsem ten překlad nenašel. Protože co jsem porovnával zapojení tak rozdílů tam moc není, ale je asi právě v těch směrovkách...
(jinak ten překlad je z dooglu)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od shazzer »

refresh: kolik ti je? 8? Kdyz jsem psal "prelozis i s googlovym slovnikem", tak byla rec o jednotlivych slovech, u kterych ti nabidne vice vyznamu a ty svoji inteligenci vyberes ten nejvhodnejsi. Mno presne to jsi taky udelal, jen ta inteligence nejak pokulhava. Kdybys totiz byl trochu aktivnejsi tak zjistis, ze google jinak preklada slova a jinak cely texty, kdybys byl trochu aktivnejsi, tak si zkusis preklad DE>EN, kde je vysledek prece jen logictejsi, protoze CS maji na googlu prece jen o dost min vychytanou.
Spis me vsak zarazi, jak neuveritelne nesamostatny dnes nekteri lide jsou. Zeptej se nekoho komu je 40, 50 nebo 60 jak se opravovali a upravovali auta! Vzdyt to neni dne, aby se tu na foru neobjevil dotaz na neco co uz bylo mnohokrat reseno a je leckde popsano. To je hodne smutny stav!

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

shazzer: Ne není mi 8, a to že jsem to přeložil v google takto celé tak to bylo pro mě spíš jen tak orientačně, jelikož mám přeložené zapojení pinů přístrojovky GIII tak si to odvodím, přesto že je to přeložené takhle "surově".
Mě spíš zaráží jací se tu objevují poslední dobou lidé. Vím že umíš poradit a asi toho i dost znáš, ale občas nechápu tvůj postoj, kde místo rady radši volíš ponižování, to mi spíš příjde jako chování na 8 let.Ale gratuluju ti, je tu díky tomu i dost lidí co se tě snaží napodobit a chovat se jako ty, jen s tím rozdílem že neumí ani poradit-potom jsou tady naštěstí ale i lidi co jim nědělá problém poradit ani když někdo tápe a neví si rady jako já.
K čemu potom to fórum je, když se člověk dočká akorát posměchu, i když se snaží něco naučit. Ano je pravda, že jsou tu někdy úplně zbytečné dotazy, ale to i od lidí co se tu vyskytují a přispívají často. Já co tu jsem tak jsem spíš pročítal a snažil se něco pochytit, a zeptal se jen když už jsem si rady nevěděl.
I tak ti děkuju za tvůj názor na mojí inteligenci a neschopnost.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od shazzer »

Nikoho nikdy neponizuju, dokud to neudela sam! Hacek je v tom, ze drtiva vetsina tazatelu tady na foru neumi polozit jasnej dotaz a tudiz nelze jasne odpovedet. Jak rikavala uz davno moje babicka, na blbou otazku blba odpoved. Pokud nekdo nerozumi ani elektrice, tak mu tezko muze kdokoli pres forum delat kurz elktroniky! Na to zkratka forum neni!!! Pokud bude mit kdokoliv jasny dotaz a ja budu znat odpoved, tak mu ho rad zodpovim. Ale vytapetovat forum prehledem pinu z jineho tematu (stacilo dat odkaz) a jeste k tomu priblblym prekladem, pak dotycny nemuze cekat pochvalu. Krom toho, jses tu na foru uz dost dlouho na to, abys vedel co je kde reseno a jak mas polozit dotaz, abys mohl cekat potrebnou odpoved.

A pokud jde o zapojeni smerovek - nova ZE G2 vs. G3: nevim jaky zapojeni jsi porovnaval, ale ty obvody jsou nemlich stejny: v ZE je na U2/6 odbocenej vodic 49a, tzn. spolecny jeste pred rozdelenim na 49L a 49R. Taky by sis mel uvedomit, ze kdyz delas prekopavky pres generace, ze to vzdy bude individualni reseni, ktery neni kde overit ci zkontrolovat, tzn. ze si budes vsechno muset umet vyresit sam, pokud neumis, tak se to musis naucit nebo se do toho nepoustet. Nebo to dat nekomu, kdo se vyzna, ale ten musi mit k dispozici cely auto, nikoliv jen par vykriku do tmy na foru.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

No dobrá zkusím to jinak, sehnal jsem si zapojení a popis "štěkrů" na ZE s novou el. Potom jsem porovnal zapojení podle kabeláže z B4(kterou bych upravil) a popis pinů přítrojovky GIII.
Rozdíly co jsem našel:
  • -G3 přístrojovka-pin13 je svorka 15, + s klíčkem -> kabeláž passat vede do ZE U2/1 který nemám popsaný
    -G3 přístrojovka-pin18 kontrolka brzd -> kabeláž passat vede do ZE U2/1 popsáno jako kontrolka ruční brzdy
    -G3 přístrojovka-pin22-kontolka lev. blinkru->kabeláž passat hnědo-bílý vodič do společného černého konektoru
    ....................-pin24-kontolka prav. blinkru->kabeláž passat zelený vodič do společného černého konektoru
    ......tady vůbec nevím jak zapojit, právě proto že v popisu ZE je popsán U2/6 jako kontrolka směrových světel (ale společně)
    -G3 přístrojovka-pin27-vstup tachometru ->kabeláž passat vede do ZE U1/11 -podle popisu (G1/11)
jde mi o to zda je to zprávně nebo budu muset přepinovat, a také jak vyřešit směrová světla

Jinak mě nevadí zjišťovat a řešit problémy, rád se naučím to co neumím, přestavbu na Tdi jsem dělal sám bez jakýchkoliv zkušenností, jen s tím co sem se sám naučil, od mechaniky po elektriku (alespoň základy) a snažil jsem se dělat to co nejvíc poctivě, prostě nejsem zastáncem toho začít něco dělat a když si nevím rady dát to udělat někomu jinému.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od shazzer »

Tak s tim ti urcite nepomuzu, typ 3A me nicim nezaujal, takze nemam ani 'zelezo' ani schemata. A momentalne nemuzu najit ani spravny schemata pro 1H.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

Nevadí, momentálně mám budíky u kamaráda na vyzkoušení, říkal že by mohli být vadné, že tyhle typy zlobily. Má v mkII TD taky přístrojovku z G3 tak říkal že mi to vyzkouší a uvidím. Kdyby byly vadné tak by mě to docela mrzelo, jelikož jsem je koupil od celkem známého člena tady z klubu.
Každopádně díky za snahu!

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Přístrojový panel GIII-kde je chyba (dotaz dole)

Příspěvek od refresh »

Tak problém vyřešen. Přístroj. panel z mk3 je namontovaný, tady je zatím orientační foto, protože ještě není přidělaný jak bych chtěl, ale plně funkční.
Fotka je horší kvality, ve skutečnosti to vypadá mnohem lépe, a není to nikde tolik přepálené jak to vypadá takhle.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Přístrojový panel GIII-vyřešeno

Příspěvek od 11mAjA11 »

Poprosil bych více foto za světla ( lepčí kvality pokud možno..) , budíky z Venta mám už skoro připravené , momentálně dodělávám osvětlení a pak budu instalovat do auta, tak bych potřeboval nějaké fotky pro inspiraci abych věděl jak moc to tam nesedí ( nebo sedí ).
Apropó displeje máš podsvětlené taky modrou nebo jen originál žárovkou ?..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“