napěti na světlech

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
martinriedel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2013 14:48

napěti na světlech

Příspěvek od martinriedel »

Dnes jsem měřil napěti přednich světel při zapnutem motoru a napěti 13,6V na aku to vypadalo nasledovně:

Potkavaci: 11,2V
Dálková: 9,8V !!!

zda se mi že slabo sviti i zadni světla a blinkry.... tam sem radši ani neměřil.

Kde mam začit hledat chybu? Co je nejčastěji v háji? (kabely, konektoryy, spinače?)

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: napěti na světlech

Příspěvek od stevocz »

ber to tak ze 20 rokov prepalenych a zoxidovanych kablov a konektorov ako aj celej poisktovej skrinky. uz sa to tu par krat riesilo a vacsina dava predne svetla na relatka priamo z baterky

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: napěti na světlech

Příspěvek od pino.t »

Začni tím, že odpojíš kabely z baterky, startéru, alternátoru, pořádně je očistíš a vezmeš něčím na kontakty, nejlepší býval kontox(tak nějak, už jsem to dlouho neměl v ruce), ale to už se nevyrábí. Kontakty na baterce se třeba i mazaly vazelínou. Pak můžeš zkontrolovat i kabely u pojistek, případně pojistky nebo relátka.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

martinriedel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2013 14:48

Re: napěti na světlech

Příspěvek od martinriedel »

kontakty na aku jsem už čistil pak sem čistil i kostru takže skusim ještě starter a alternator je pravda že starteru se taky moc nechce... ale kontakty na starteru nemaji vliv na světla nebo se pletu?

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: napěti na světlech

Příspěvek od mike057 »

nemeli by mit... nicmene zacni tim ze koupis poradny zarovky... (nemuseji byt nutne drahe) me se osvedcili osram silver light (myslim ze se tak jmenujou...) pak mrkni v jakem stavu jsou paraboly. ja sem koupil nova cira svetla na aukru za par korun a je to o poznani lepsi nez original... kdyz nebude vysledek dostacujici tak nejefektivnejsi varianta je pripojit svetla prez relatko primo na baterku (ne uplne primo ale samozrejme prez pojistku) tim se zkrati delka vodice na minimum i veliost prechodovych odporu. kdyz uz ani to nepomuze tak snad uz jen umyt predni sklo :D

martinriedel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2013 14:48

Re: napěti na světlech

Příspěvek od martinriedel »

mike057 píše:nemeli by mit... nicmene zacni tim ze koupis poradny zarovky... (nemuseji byt nutne drahe) me se osvedcili osram silver light (myslim ze se tak jmenujou...) pak mrkni v jakem stavu jsou paraboly. ja sem koupil nova cira svetla na aukru za par korun a je to o poznani lepsi nez original... kdyz nebude vysledek dostacujici tak nejefektivnejsi varianta je pripojit svetla prez relatko primo na baterku (ne uplne primo ale samozrejme prez pojistku) tim se zkrati delka vodice na minimum i veliost prechodovych odporu. kdyz uz ani to nepomuze tak snad uz jen umyt predni sklo :D
ok začnu tym sklem :lol: žarovky tam jsou pořadne staly kolem 500 od osramu, paraboly jak nove ale je tam prostě nizke napěti slabě mi sviti i blinkry atd, (ve dne nejdou vidět jinak bych to neřešil) zkusim ještě vyčistit ukostřeni na kterem je osvětleni a uvidim.... o zapojeni přimo na baterku jsem taky už uvažoval ale neřeši to muj hlavni problem

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: napěti na světlech

Příspěvek od mike057 »

no ja bych este vsechny konekotory osetril necim na kontakty. proste je vycistil... to sami patice zarovek... udelas takhle celou elektriku a uvidis jakej to bude rozdil :) ono tam parkrat natece voda a hned to zoxiduje.... jo a koukni este jaky mas v blinkrech zarovky... trapil sem se uplne se stejnym problemem a neakej posuk tam dal 24V zarovky a este jen 5W :D i kdyz na tom mojem aute se nekdo vyradil na vsem ne jen v elektrice :/

martinriedel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2013 14:48

Re: napěti na světlech

Příspěvek od martinriedel »

konektory jsem čistil už několikrat tam chyba nebude a žarovky sem ve předu měnil a v zadukontroloval tam jsem měl 5w na brzdovych světlech, zkoušel jsem meřit napěti na spinačce a tam je napěti kolem 11.5V(při zapnutych světlech, motru a napěti 13,6V na aku) a to asi taky nebude normalni

martinriedel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2013 14:48

Re: napěti na světlech

Příspěvek od martinriedel »

tak dnes jsem změřil napěti na hrubem červenrm kabelu ktery vede od pojistek do spinačky a při zapnutych světlech jsem naměřil 11,2V nevite proč by to tak mohlo byt? jinak jsem čistil všechny kontakty a zatim žadne zlepšeni

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: napěti na světlech

Příspěvek od mike057 »

to je snadny... nekde tam mas prechodovej odpor.... zapnes svetla a ten ubytek je proste moc velkej... zkus to promerit od baterky az k spinacce... uvidis kde se to ztraci... btw zkousel si to s pridanym plynem? treba to jen malo dobiji pri nizkejch otackach

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“