velky problem s elektrikou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

velky problem s elektrikou

Příspěvek od ivo81 »

sorry za nazov tejto temy ale nic normalne ma nenapadlo ...
K veci : zhorla mi elektrika od poistkovej skrinky az po motorcek stieracov ( vetva kablov pre stierace )
vsetky prepalene kable som nahradil za nove vsetko skontroloval ... ale problemy stale pretrvavaju
auto nastartujem ale nesvieti kontrolka zhavenia , bzuci rele 18 , ked chcem vyhodit smerovku tak svetla nereaguju a kontrolka po cely cas svieti ( vystrazne svetla funguju normalne , tak isto aj obrysove svetla pri vypnutom aute ) ekontroloval a stale nic
kde moze byt problem .. uz som z toho debil ... vsetko som rozobral , prekontroloval , a chybu som nikde nenasel ...
moze byt chybna poistkova skrinka ? je poistkova skrinkaz benzinu totozna s dieselom ?
dakujem ...

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od Tom89 »

ivo81 píše:sorry za nazov tejto temy ale nic normalne ma nenapadlo ...
K veci : zhorla mi elektrika od poistkovej skrinky az po motorcek stieracov ( vetva kablov pre stierace )
vsetky prepalene kable som nahradil za nove vsetko skontroloval ... ale problemy stale pretrvavaju
auto nastartujem ale nesvieti kontrolka zhavenia , bzuci rele 18 , ked chcem vyhodit smerovku tak svetla nereaguju a kontrolka po cely cas svieti ( vystrazne svetla funguju normalne , tak isto aj obrysove svetla pri vypnutom aute ) ekontroloval a stale nic
kde moze byt problem .. uz som z toho debil ... vsetko som rozobral , prekontroloval , a chybu som nikde nenasel ...
moze byt chybna poistkova skrinka ? je poistkova skrinkaz benzinu totozna s dieselom ?
dakujem ...
mrkni jestli máš dobré svorky na baterce

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od vwCharlie »

ivo81 píše:sorry za nazov tejto temy ale nic normalne ma nenapadlo ...
K veci : zhorla mi elektrika od poistkovej skrinky az po motorcek stieracov ( vetva kablov pre stierace )
vsetky prepalene kable som nahradil za nove vsetko skontroloval ... ale problemy stale pretrvavaju
auto nastartujem ale nesvieti kontrolka zhavenia , bzuci rele 18 , ked chcem vyhodit smerovku tak svetla nereaguju a kontrolka po cely cas svieti ( vystrazne svetla funguju normalne , tak isto aj obrysove svetla pri vypnutom aute ) ekontroloval a stale nic
kde moze byt problem .. uz som z toho debil ... vsetko som rozobral , prekontroloval , a chybu som nikde nenasel ...
moze byt chybna poistkova skrinka ? je poistkova skrinkaz benzinu totozna s dieselom ?
dakujem ...
pojistkovka je stejná

ale kdo ví v čem bude problém,toto je nespecifický problém,spousta aut má dobastlenou elektriku,těžko takhle teoreticky radit,když to člověk nevidí.
Můžu jen poradit měnit na zkoušku jednu věc po druhé a začal bych u volantových páček,přes spínač na světla,vystražné blinkry,spínačku a relátka...

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od ivo81 »

nakonec sa mi to podarilo vyriesit ... bola chybna poistkova skrinka ... docela cvokarna ju opravit a poskladat naspak ... vsetko uz funguje jak ma len mam problem s kostrou asi ... pri startovacej ( zhavenie) polohe mi svietia parkovacky na lavej strane ... a to iste pri vypnutych svetlach a nastartovanom aute ...
ked mam kluc v startovacej polohe a vyhodim smerovku do prava tak svietia prave parkovacky ked do lava tak svietia lave parkovacky ..co je normalne ..
ale ... haluz je v tom ze potom je vsetko ok ,teda ked vyhodim pravu potom lavu a necham packu v neutralnej polohe tak parkovacky prestanu na pravej strane svietit ... dufam ze chapete co som sa tu snazil povedat :mrgreen:

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od ivo81 »

tak este stale nemam vyhrate ... znovu nastal problem a asije to jeden a ten isty co to vsetko sposobil...
problem je vo svetlach ked su vypnute vsetko finguje jak ma vsetko je okej ..
akonahle ich zapnem taksa rozsvietia kontrolky zhavenia baterky a mazania ked
ked ich zapnem na nastartovanom aute tak sa neda vypnut auto ...
uz ma z toho slak triafa ....

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od vwCharlie »

no nedokážu si představit jak jsi opravoval pojistkovou skříňku...
já bych asi začal tím,že bych ji vyhodil do piče a dal tam normální nerozjebanou pojistkovku,do které nikdo nevrtal.

dále bych zkontroloval zbytek elektriky jestli se tváří jako origo a není nikde nic napojované nebo upravované,pokud jo,hledal bych problém tam.

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od ivo81 »

opravil som ju tak ze som ju rozobral a nasiel miesto kde bola oxidacia a spajala dva oddelene platy vodicov ...
vsetko som pozapajal auto odskusal zadlo sa to byt ok no asi predsa len nebol problem v tej skrike ale nikde inde ... mozno som rozoberanim pohybal nejake skratovane kable a bol pokoj ... no teraz je problem naspat ..len sa prejavuje inac teda inac blbne elektrika ...
podla startovania nejde zhavenie ( v normale auto startuje na brnk) teraz dlho dlllllho toci...
pri nastartovanom aute a zapnutych svetlach vypnem kluc a auto ide dalej .... vypnem svetla auto sa vypne ..
neostava mi nic ine len sa v tom vrtat dalej

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od vwCharlie »

v té spletité síti se stane raz dva,že někde něco přihneš,co se bude dotýkat a skratovat,už jen když skládáš obal k sobě.
ode mě nečekej další radu,protože čert ví,co tam je vše zbastlené. Tvůj problém nemá logiku klasických závad a na 99% je způsobený lidským faktorem. A lidská blbost nemá meze a nikdo neví co od ní může čekat.

ivo81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.11.2011 16:02

Re: velky problem s elektrikou

Příspěvek od ivo81 »

vyserem sa na to ...je tam strasne vela zasahov a nema to cenu prerabat dorabat atd idem zhanat celu kablovacku na staru elektriku diesla

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“