Osvětlení palubovky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Osvětlení palubovky

Příspěvek od Maslo23 »

Prosím o radu ohledně tohohle osvětlení, mě to nesvítí a sem z toho na nervy nevim vůbec jak je to tam zapojený, tak kdyby mi moch někdo poradit, prosím

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fleer »

co přesně máš na mysli? v budíkách jsou dvě žárovička ze zhora, ve spínačích po jedný žárovičce, osvětlení topení 1 žárovička, ale neměnitelná...musí se vyměnit celej spodek.. proto mám LED osvětlení..
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Příspěvek od Maslo23 »

myslim přimo ty dvě u bubíků

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Příspěvek od Maslo23 »

myslim přimo ty dvě u bubíků

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fleer »

svítí-li ti zbytek přístrojovky, jsou v háji ty dvě žárovičky. musíš sundat celej plast, ve kterym držej spínače, rádio a ovládání topení, vyšroubovat dva šroubky držící samotný budíky, odpojit náhon tacho a vyměnit žárovičky. Zítra ti můžu nafotit postup rozebírání... budu si hrát s budíkama, takže to budu vyndávat... já to mám tedko udělaný takhle... a mám od žároviček pokoj... :wink:
Přílohy
Muj interier.jpg
Muj interier.jpg (30.19 KiB) Zobrazeno 1430 x
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Příspěvek od Maslo23 »

no právě to bych taky chtěl, jak na to?

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lacko_TD »

Jak na to?Přesně tak jak říká fleer.Vyndat všechny spínače,rádio,povolit všechny šrouby co drží ten plast okolo budíků,povolit dva šrouby na tacho,odpojit tacho a budíky rozebrat.Sou tam 2 žárovky která sou v tvym případě v háji.Měl sem to taky tak a řešil sem to výměnou za led a teď je ti iné kafe.Sehnal sem 2 klasický modrý ledky a na každou dal odpor 390ohmů(doporučeno) ale můžeš i silnější.Teď to svítí bez chyby a vypadá to rozhodně líp.Ještě sem zapomněl že je tam taková fólie co barví světlo na zeleno.Tak ta musí jít dolů.Jinak práce tak max na hoďku :wink:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Bastard »

Ještě musíš dát pozor na správnou polaritu, jinak ti to nebude svítit. U LED diody je delší vývod +, kratší -. Odpor kup podle barvy LED diod. Předpokládám, že budeš chtít modrý, tak to vyjde na cca 425ohmu. V obchodě seženeš jen 390 jak psal Lacko_TD nebo 470, popř. 560. Čím vyšší odpor, tím míň to bude svítit. 560 by mělo být ještě ok, ale výš už by ti to nesvítilo vůbec. Kdyby jsi chtěl červenou, tak ten odpor musí být minimálně těch 560, jinak ti ta dioda tiše zasmrdí. Ostatní barvy jsou něco mezi.

Z osobní zkušenosti: Narval jsem si ty modrý LED do tachasu bez sundávání té fólie a barvu to má modrou a jas tak akorát aby to nesvítilo do rypáku(že fleere :P )

Co se týče ostatních vypínačů, některé mají zase zelenou folii, některé ne. Například výhřev skel nemá, takže barvu má podle LED diody a mlhovky mají, takže ať se tam dá jakákoli, tak je zelená. Asi to bude ale u každýho jinak.

LED diody se dají sehnat do 25korun s největší svítivostí(70000mCd(potřebují nižší odpor!)), ale bohatě postačí cca za 9korun se střední(9000mCd)svítivostí. Odpory kup miniaturní typ R0204. Každej 0,5 až 1kč.

POZOR :!: : Pravděpodobně už ti nebude fungovat regulace jasu tam, kde budeš mít LED diody, ale to je asi nepodstatný, že? :wink:

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fleer »

Dovolím si odporovat.... regulace jasu funguje stále, jen ne v takovym rozsahu jako na žárovku... ve dne dávám na max. abych se mohl kochat krásně modrym světlem, v noci stahuju na min. aby to toliko neoslnovalo.... a ještě přijde jeden odpor, abych to stáhnul víc.... :wink:
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

já dával do golfa UV zářivku co se dává do počítačů. Jen se musí dát zároveň i polepy budíků, protože ty bíléčísla a ručičky co tam jsou nejsou UV aktivní (bohužel nesvítí ja bílé tričko na diskotéce :) ) Ty bílé polepy už svítily. Ještě je doré natřít ručičky nějakou UV aktivní barvou(dá se sehnat) a pak je to mazec. Každopádně jsem musel tu zářivku utlumit protože to hodně oslňovalo... pak ale super :wink:
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
Dave.g3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava , Golf III
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave.g3 »

sonas111 píše:já dával do golfa UV zářivku co se dává do počítačů. Jen se musí dát zároveň i polepy budíků, protože ty bíléčísla a ručičky co tam jsou nejsou UV aktivní (bohužel nesvítí ja bílé tričko na diskotéce :) ) Ty bílé polepy už svítily. Ještě je doré natřít ručičky nějakou UV aktivní barvou(dá se sehnat) a pak je to mazec. Každopádně jsem musel tu zářivku utlumit protože to hodně oslňovalo... pak ale super :wink:
tak hod sem fotku :wink:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiczek »

tu UV bych taky moc rad videl..prosim foto :)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

ja jsem to podsvitil vsechno bilymi diodami a myslim si ze je to nej. Modre mi casem zaclo vadit, cervene je agresivni na oci, zelene tam jsou standard, tak jsem volil bile a moooc pekny. Jeste by me zajimalo to UV, ale zustanu uz u bile.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“