Rychloměr ukazuje nesmysly

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muspa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.08.2012 13:31
Bydliště: Loděnice, Brno-venkov

Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od Muspa »

Ahoj, na tachometru mně přestalo jít počítadlo km, tachometr jsem rozdělal a to počítadlo vyměnil z jiného tachometru, takže jsem to smontoval a odzkoušel, počítadlo funguje, ale rychloměr ukazuje o mnoho méně než by měl, např. jedu 90km/h a ukazuje teprve 40km/h,.. asi jsem špatně smontoval rafičku rychloměru, asi jsem moc napnul tu pružinku, která vrací rafičku zpět,..mohl by mi prosím někdo poradit jak na to? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od areka »

Člověče já ti nevím, ale nemá ručička v základním nastavení ukazovat na tu slabou bílou čárečku co jsem na ní nasměroval červenou šipku?
Přílohy
tachometruu.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ne ne pane tam je dorazový kolíček přímo na ciferníku to je jiný než na G III a novších modelech..

Spíš bych řek že se někde přidírá ten otočný mechanismus co ho pohání magnet nebo samotná hřídelka ručičky někde přidírá
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od Bart_NJ »

areka píše:Člověče já ti nevím, ale nemá ručička v základním nastavení ukazovat na tu slabou bílou čárečku co jsem na ní nasměroval červenou šipku?
S tímto souhlasím, když tu rafičku přizvedneš a přehodíš ten kolíček tak se ta rafička zastaví na té tenké čárce kam ukazuje šipka.
Takže v opačném postupu nastav rafičku na tu tenkou rysku, přeskoč kolíček a vyskoušej. :wink:
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od areka »

Bart_NJ píše:
areka píše:Člověče já ti nevím, ale nemá ručička v základním nastavení ukazovat na tu slabou bílou čárečku co jsem na ní nasměroval červenou šipku?
S tímto souhlasím, když tu rafičku přizvedneš a přehodíš ten kolíček tak se ta rafička zastaví na té tenké čárce kam ukazuje šipka.
Takže v opačném postupu nastav rafičku na tu tenkou rysku, přeskoč kolíček a vyskoušej. :wink:
Dík že jsi mě podržel, už jsem o sobě začínal pochybovat. :laugh: :laugh: :laugh:

11mAjA11 To není nic proti tobě. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od Bart_NJ »

kdysi jsem se v tom taky rýpal a měl jsem stejné problém :wink:
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak to já to bral jinak, myslel sem že to nastavil a přehodil přes doraz do nulové polohy a ne že to tam plácnul na doraz, no jo no můj omyl špatně sem pochopil co vlastně udělal..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Muspa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.08.2012 13:31
Bydliště: Loděnice, Brno-venkov

Re: Rychloměr ukazuje nesmysly

Příspěvek od Muspa »

vymontováno, překopáno, namontováno, odzkoušeno, funguje to,.. díky moc za rady

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“