nesvítí podsvícení topení!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

nesvítí podsvícení topení!!

Příspěvek od Ladin »

Zdravim! Mám problém, přestalo mi svítit posvícení u topení! někde jsem četl že musim vyměnit celej plastovej předek. Tak jsem se chtěl zeptat co je natom pravdy, jestli ho musim vyměnit celej nebo stačí jenom vyndat nějaká žárovička!!! Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nesvítí podsvícení topení!!

Příspěvek od Bastard »

Ladin píše:Zdravim! Mám problém, přestalo mi svítit posvícení u topení! někde jsem četl že musim vyměnit celej plastovej předek. Tak jsem se chtěl zeptat co je natom pravdy, jestli ho musim vyměnit celej nebo stačí jenom vyndat nějaká žárovička!!! Děkuji za odpověď
Nejdřív zkus, jestli ti do toho valí napětí nebo jestli ti nevypadl konektor... Normálně voltmetr připojíš na oba kontakty konektrou a zapneš světla, popř. potočíš s regulátorem jasu. Když tam napětí bude (cca 12V), tak musíš vyměnit celej ten panel, protože výměna žárovičky je možná pouze destruktivní cestou...

Uživatelský avatar
juraj_x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BA

Příspěvek od juraj_x »

ak sa ti fakt vypalila ta ziarovka, tak netreba menit cely panel, ale ho rozobrat (odlepit ten prusvitny plast co vede svetlo a vybrat objimku so ziarovkou). potom si tam napajkuj nejaku zarovku alebo najlepsie LEDku a niecim ju obal aby tam drzala a mas to. mne sa to stalo taky a opravil som to takto, takze viem ze sa to da.

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

skoušel jsem tu starou žárovičku vyndat a praskla!!! Taky sem koukal že se nějak nedá rozebrat ten konekto abych mohl naletoivat nový drátky! Tak jak se mám kněmu dostat abych tam napojil novou žárovičku (LEDku),toto budu muset rozřezat a potom zase slepit nebo tak něco ne?!

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

vyměň celou tu tatranku,pokud ti tam jde proud a nesvítí.Nestojí to zato se tam s něčím štvát.

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Ja radsi koupil na vrakaci jinej panel nez abych u toho stravil pul dne.

Uživatelský avatar
xxMIKExx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hrušky-okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xxMIKExx »

nedavno sem to řešil taky a rozkuchal sem to a vymenil tu žarovku,proste sem ten konektor rofikl na pul,dal tam novou žarovku a pak slepil,pač celej ten panilek bude asi pekne mastnej,a nechapu proč to tak maj blbe vyřešeny že se neda vymenit jen žarovka,sem nad tym jen kroutil hlavou
Corrado G60 by BBS LM
Scirocco 16v GTX by SSF Mattig
Polo 86c 2f by SSF Mattig

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

už jsem nato přišel ona se dá vyměnit jenom ta žárovka ale susí se vystrčít celá i z tou plastovou sračkou a vzádu z z tima konektorama!!!! Ale budu dávat diodu takže si to rovnou i podsvítim nějakou pěknou barvou!!!

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiczek »

chlapi taky mi to nesvítí ale napětí tam jde (do konektoru až)..za kolik se tak prodává ta tatranka na vrakáči ? aby mě cigoši nevoholili zas :)

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Ja za to dal 150,- a jeste to je nejdrazsi vrakac v okoli :)

Uživatelský avatar
pitrsvw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dlouhá Loučka okr.Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pitrsvw »

čau teď jsem se byl na to dívat v autě, protože sem si dělal interiér do modra. Já sem tam dával LED diodu a musel sem tu tatranku rozebrat a pak sem ji pájkou spájel a vypadá to dobře.... jo ale musí tam být odpor-nejmenší 350 ohm jinak ji spálíš a čím dáš větší tak to bude míň svítit. Ale je to pohoda oproti těm všem vypínačům( třeba na mlhovku,světla ...atd....)

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

tak yjsem to rozřízl, dal tam ledku s odporem a slepil... je to pohodička.
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiczek »

#lethal: díky..skočím se juknout jestli to tam maj :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“