spínač světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
sedlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.02.2014 11:42

spínač světel

Příspěvek od sedlos »

mám drobný problém, se světli na vw jettaII 1.6 TD. Zhasli mi světla. S kámošem jsme usoudili, že bude vypálený přepínač. Po koupi nového se problém nevyřešil. Postupně jsem do prodejny vrátil tři přepínače(každý od jiné fy.). Paradox, ale je že pokud to zapojím natvrdo přes dráty tak to funguje. A pokud se podívám na zapojení pinů tak 58 je napájení a X hlavní světlo.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: spínač světel

Příspěvek od areka »

Vypálený nebo zaoxidovaný piny v patici pro spínač světel?

Uživatelský avatar
sekos
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spínač světel

Příspěvek od sekos »

Co třeba rozdíly ve vypínačů na starou a novou elektriku, nevím jestli jdou zaměnit a nastrčit do patice?

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: spínač světel

Příspěvek od areka »

Stará 8 pinů a nová 10 pinů. Zaměnit lze. Ale nesvítí podsvit. Už si to nepamatuji.

sedlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.02.2014 11:42

Re: spínač světel

Příspěvek od sedlos »

Patice na piny doléhají(i když patice jeví známky opotřebení) proměřeno .

sedlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.02.2014 11:42

Re: spínač světel

Příspěvek od sedlos »

Zkrátka když tam dám přepínač tak rozsvítím akorát parkovačky.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: spínač světel

Příspěvek od areka »

Mě to vždycky dělal přepínač a nebo uplně zoxidované, vyhřáté piny ve svorkovnici spínače. To že sepnou když tam narveš drátek tak to neznamená že se dotýká vyhřátý konektor pinu spínače. A je dobré používat na starou elektriku 8-mi pinový spínač a na novou 10-ti pinový spínač. :wink:

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: spínač světel

Příspěvek od AliMtx »

Ahoj. Řeším teď světla. Pročetl jsem forum, ale nenašel nic kloudného k zapojení světel. Měl bych dotaz ohledně-
-Toho kde se podívat na schéma?
-V čem konkrétně se liší 10 pin zpaojení a 8 pinové zapojení?
-Nová elektrika versus stará?
Právě jsem provedl výměnu a obávám se že to bude nějaká hloupost v mém provedení se starou a novou elektrikou.
Spínač mám funkční to vím jistě.
Zajímalo by mě jak to vede k těm světlům. Na žárovce jsou tři piny jeden je mínus:) Zbyle dva budou rozděleny a pokud jsme se dočetl správně tak jestliže jedny ze světel svítí (dálkové potkávací) tak šťáva bude na spínači, ale na přepínači dálkových to nějak zlobí. Když přepnu pod volantem jakože páčkou dálkových světel, tak se rozsvítí potkávací. Ale dálkové ne. A ani kontrolka se nerozsvítí na palubní desce. budu mít rozhodně chybu někde v zapojení proto bych poprosil na odkaz na to schéma. Nebo nějaká rada? Děkuji.

Uživatelský avatar
GeorgLM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.05.2012 21:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: spínač světel

Příspěvek od GeorgLM »

Řešil jsem několikrát (stará el.) na lukasu 1x myslím nedocvaklý konektor vlevo nahoře 4piny a asi3x uvnitř lukasu vyhřátý a propadlý el. pásek (podloženo a začištěno do roviny) zatím 5 měsíc bez problému. Jinak přepínání světel je na Pravé páčce! Pokud nejdou dálkové ani tlumené tak špatný spoj ve svorkovnici na vypínači světel. Třeba vám to pomůže :D
Přílohy
CAM00130.jpg
Škoda 105,125 a jiné, exGolf III 1.4, Golf II 1,6 TD,
Roomster 1,4 16V

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: spínač světel

Příspěvek od AliMtx »

GeorgLM píše:Řešil jsem několikrát (stará el.) na lukasu 1x myslím nedocvaklý konektor vlevo nahoře 4piny a asi3x uvnitř lukasu vyhřátý a propadlý el. pásek (podloženo a začištěno do roviny) zatím 5 měsíc bez problému. Jinak přepínání světel je na Pravé páčce! Pokud nejdou dálkové ani tlumené tak špatný spoj ve svorkovnici na vypínači světel. Třeba vám to pomůže :D
Přepínáni světel z pozice za volantem není na pravé páčce je na stejné páčce co blinkry a to je u okna tedy na levé straně

Uživatelský avatar
GeorgLM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.05.2012 21:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: spínač světel

Příspěvek od GeorgLM »

Proč myslíš, že jsem psal na pravé páčce s vykřičníkem? :laugh: Protože si hodně lidí myslí to co ty. To že přepínáš levou páčkou neznamená, že je to levá páčka :yahoo: :yahoo: . Když rozebereš uvidíš :drinks:
Škoda 105,125 a jiné, exGolf III 1.4, Golf II 1,6 TD,
Roomster 1,4 16V

Uživatelský avatar
GeorgLM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.05.2012 21:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: spínač světel

Příspěvek od GeorgLM »

Tak co světla?
Škoda 105,125 a jiné, exGolf III 1.4, Golf II 1,6 TD,
Roomster 1,4 16V

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“