Podivné zvuky od volantu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jahomi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Podivné zvuky od volantu

Příspěvek od Jahomi »

Zdravím a prosím o radu. Již dlouho mně jde dost ztuha řízení. V servise mi řekli že se mam uskromnit a co vůbec chci od 20 let starýho auta. :? Jenže ted se ještě přidalo vrzání při otáčení volantu a praskání v řízení při nerovnostech na vozovce.
Někdy je to horší a někdy to není moc znát. Je mi jasný že je asi někde nedostatek maziva. Prosím pro to o radu co to asi může vrzat. Díky moc za radu.

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Podivné zvuky od volantu

Příspěvek od lukin2 »

Jahomi píše:Zdravím a prosím o radu. Již dlouho mně jde dost ztuha řízení. V servise mi řekli že se mam uskromnit a co vůbec chci od 20 let starýho auta. :? Jenže ted se ještě přidalo vrzání při otáčení volantu a praskání v řízení při nerovnostech na vozovce.
Někdy je to horší a někdy to není moc znát. Je mi jasný že je asi někde nedostatek maziva. Prosím pro to o radu co to asi může vrzat. Díky moc za radu.
U mě je to vrzání ze spodních čepů.Sice tam vůle být nemusí,ale při otáčení volantem je slyšet takový praskavý vrzání.Když do manžety čepu injekční stříkačkou vtlačíš vazelínu,tak to pomůže :wink:

Uživatelský avatar
Jirka156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jirka156 »

Mě vrže naprasklý kryt sloupku řízení. A ještě jedna věc mi vadí, že se, aspoň si to myslím, stále rozvolňují ty trhací šrouby, co drží volantovku. achvíli asi upadne. Budu to muset chytit asi novými, leč neoriginálními šrouby a ty původní odvrtat.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Podivné zvuky od volantu

Příspěvek od vwCharlie »

Jahomi píše:Zdravím a prosím o radu. Již dlouho mně jde dost ztuha řízení. V servise mi řekli že se mam uskromnit a co vůbec chci od 20 let starýho auta. :? Jenže ted se ještě přidalo vrzání při otáčení volantu a praskání v řízení při nerovnostech na vozovce.
Někdy je to horší a někdy to není moc znát. Je mi jasný že je asi někde nedostatek maziva. Prosím pro to o radu co to asi může vrzat. Díky moc za radu.
já bych měl podezření na ložiska v horním uložení tlumičů.Budou už mít určitě dost a po rozdělání se rosypou.Dají se vyměnit samostatně nebo i kompletně s celým horním uložením.Když otevřeš kapotu a sundáš ty plastové krytky tlumičů a uvidíš že je to uložení porvané,tak to rovnou vyměň celé,jinak se podívej jenom na ty ložiska.Tlumič musí ale z auta ven.Někdy se ale stává,že je jenom povolená ta speciální matice,co je pod tou hlavní "22". Můžeš prvně zkusit jenom dotáhnout

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Podivné zvuky od volantu

Příspěvek od lukin2 »

To uložení jsem si původně taky myslel,ale já ho měl nový a byly to čepy a to jsem měl hned na dvou autech,takže je to rychlejší varianta jak se dozvědět čím to je.

Uživatelský avatar
Jahomi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Ložiska

Příspěvek od Jahomi »

Opravdu to vrzání jde od předních tlumičů. Zkusim je nějak šikovně vyndat snad moc nepohnu z geometrií. Natírá se to grafitovou vazelínou že? Díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Podivné zvuky od volantu

Příspěvek od vwCharlie »

lukin2 píše:To uložení jsem si původně taky myslel,ale já ho měl nový a byly to čepy a to jsem měl hned na dvou autech,takže je to rychlejší varianta jak se dozvědět čím to je.
pokud jde o vrzání,tak jo,ale popisoval tam prvně praskání při otáčení volantem.Ale teď zase napsal o vrzání,ale zřejmě myslí to praskání.

Jahomi: aby jsi nepohnul s geometrii,tak si ten tlumič na těhlici obrysuj nějakou špicou.Jinak ložisko se může přimazat grafitem,ale pokud je v háji,tak ti to nepomůže.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“